Yardım Poco M3 ve Bitmeyen Sorunlar

metincancinar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
metincan
Cihazım
poco m3
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
global
Telefon Modeli
poco m3
Bootloader Kilidi
Kapalı
Arkadaşlar merhaba,
Ocak 2022de global bir Poco M3 satın alarak Xiaomi kullanımına başladım ve aranıza katıldım.
Yaklaşık 8 aydır aldığım telefonu ne yazık ki aralıklarla toplamda 15 gün kullanabildim.
2 kez güncellemeden dolayı nv data hatası verdi telefoncular 1 haftada zor çözdü.
Durduk yere 1 kez ekran dokunmatiği bozuldu ekran değişti. ekran değişiminden 15 gün sonra ekran aniden karardı ve malesef ekran yine değişti.
ekran değişti 3 gün sonra gece ben uyurken telefon uyumayıp otomatik güncelleme kapalı olduğu halde güncelleme yaptı yine nv data hatası verdi.
nv datası hatası için telefoncuya verdim hata 15 günde giderildi ama abi ekran dokunmatiğin çalışmıyor ekranın değişmesi lazım dendi daha 1 aylık bile olmayan ekranın dokunmatiği tekrar gitti. Telefoncu nv data hatasını gidermiş ne hikmetse telefonun hem dokunmatiği hem imeisi gitmiş. bootloader kilidi de kapalı.
Şuan elimde 8 aylık 15 gün kullanılmış 2 kez ekran değişmiş 2 kez NV data hatası vermiş bootloader kilidi kapalı imeisi hiç olmayan bir Poco M3 var. Ve sanırım bu arada parmak izi flex kablosunu da koparmışlar sağolsun göçmen telefoncu arkadaşlar.

Diyeceklerim bu kadar.....

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
sizin nvdata hatası dediğiniz hatanın çözümü kilit kapalı ise 20 dk. kilit açık ise 5 dk. Tamamen telefoncu kurbanı olmuşsunuz geçmiş olsun..

Oyla:

metincancinar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
metincan
Cihazım
poco m3
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben de öyle tahmin ediyorum hocam.
ne yazık ki bir telefoncuya veriyorum yarın gel al diyor. bir gün sonra gidiyorum senin telefonu başka yere verdim ben çözemedim ordan al diyor. oraya gidiyorum abi yarın gel al diyor. :) yemin ederim en son kırıp atacam telefonu.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Yazık olmuş. ekranda bence onların hatası.

Oyla:

metincancinar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
metincan
Cihazım
poco m3
Konular
1
size bir sorum olacak hocam cevaplarsanız sevinirim.
ekran veya ekran dokunmatiği güncellemeden veya anakarttan kaynaklı durduk yere bozulur mu bu modelde.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yazık olmuş. ekranda bence onların hatası.
ah bi ispatlayabilsem.
orjinal ekran dolardan eurodan dolayı telefon fiyatına neredeyse.
yan sanayi alıyorum 10-15 gün dayanmıyor.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Yani şimdi ekranla ilgili günahını almak istemem. Belki cepte oldu düşürdünüz vs. bunlar ihtimal dahilinde. Ama kapak sökerken flexi koparan bir kişinin el becerisine göre düz mantık konuştum. Hiç bir şey ispat edemezsiniz. Zarar sizin zararınız malesef. Geçmiş olsun..

Oyla:

metincancinar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
metincan
Cihazım
poco m3
Konular
1
Yani şimdi ekranla ilgili günahını almak istemem. Belki cepte oldu düşürdünüz vs. bunlar ihtimal dahilinde. Ama kapak sökerken flexi koparan bir kişinin el becerisine göre düz mantık konuştum. Hiç bir şey ispat edemezsiniz. Zarar sizin zararınız malesef. Geçmiş olsun..
teşekkür ederim hocam, konu burda kalsın.
arkadaşlar ya poco m3 almasınlar ya da bu tarz sorunlarla karşılaşırlarsa sizin gibi işinin ehli teknik servislere sorunlarını çözdürsünler.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
teşekkür ederim hocam, konu burda kalsın.
arkadaşlar ya poco m3 almasınlar ya da bu tarz sorunlarla karşılaşırlarsa sizin gibi işinin ehli teknik servislere sorunlarını çözdürsünler.
Cihaz zaten genel olarak sıkıntılı bir cihaz. Kronik power entegresi arızasıda veriyor. Tamir oluyor ama bu seferde hızlı şarj özelliğini kaybediyor. Ülkemizdeki telefoncuların genel sorunu; 'Ben telefoncuysam bunu yapmalıyım' diye düşünmeleri ve her sorunu donanımsal olarak aramaları. Nasıl ki sanayide arabanın her kısmına ayrı tamirci bakıyorsa bu işte biraz böyle. Camcı camını bassın, Entegreci tamirini yapsın, yazılımcı yazılımını yapsın. 'ben bu cihaza destek veremem' cümlesi ağır bir cümle olmamalı. Kaldı ki o cihazları ne zorluklarla alan insanlar var. Kul hakkına girmenin ne anlamı var..

Oyla:

Muhammed6034

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
mi 9t
Konular
130
Arkadaşlar merhaba,
Ocak 2022de global bir Poco M3 satın alarak Xiaomi kullanımına başladım ve aranıza katıldım.
Yaklaşık 8 aydır aldığım telefonu ne yazık ki aralıklarla toplamda 15 gün kullanabildim.
2 kez güncellemeden dolayı nv data hatası verdi telefoncular 1 haftada zor çözdü.
Durduk yere 1 kez ekran dokunmatiği bozuldu ekran değişti. ekran değişiminden 15 gün sonra ekran aniden karardı ve malesef ekran yine değişti.
ekran değişti 3 gün sonra gece ben uyurken telefon uyumayıp otomatik güncelleme kapalı olduğu halde güncelleme yaptı yine nv data hatası verdi.
nv datası hatası için telefoncuya verdim hata 15 günde giderildi ama abi ekran dokunmatiğin çalışmıyor ekranın değişmesi lazım dendi daha 1 aylık bile olmayan ekranın dokunmatiği tekrar gitti. Telefoncu nv data hatasını gidermiş ne hikmetse telefonun hem dokunmatiği hem imeisi gitmiş. bootloader kilidi de kapalı.
Şuan elimde 8 aylık 15 gün kullanılmış 2 kez ekran değişmiş 2 kez NV data hatası vermiş bootloader kilidi kapalı imeisi hiç olmayan bir Poco M3 var. Ve sanırım bu arada parmak izi flex kablosunu da koparmışlar sağolsun göçmen telefoncu arkadaşlar.

Diyeceklerim bu kadar.....
1.5 yıldır poco M3 kullanıyor babam ben sıfır olarak almıştım tek sorun güncellemeden sonra nv data hatasıydi onuda PC varsa modem dosyası ile açabiliyordum en son güncelleme bildirimi gelmişti bende gitsin diye cihazı yeniden başlattım fakat cihaz hiçbir şekilde tekrar açılmadi megersem kronik sorun varmış bu modelde H.kadioglu abimiz bana birini önerdi önerdiği kişiye götürdüm direnç değişimi yaparak işlemi halleti şimdi sorunsuz kullanıyor babam teknoloji işi tamamen şans işi

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
1.5 yıldır poco M3 kullanıyor babam ben sıfır olarak almıştım tek sorun güncellemeden sonra nv data hatasıydi onuda PC varsa modem dosyası ile açabiliyordum en son güncelleme bildirimi gelmişti bende gitsin diye cihazı yeniden başlattım fakat cihaz hiçbir şekilde tekrar açılmadi megersem kronik sorun varmış bu modelde H.kadioglu abimiz bana birini önerdi önerdiği kişiye götürdüm direnç değişimi yaparak işlemi halleti şimdi sorunsuz kullanıyor babam teknoloji işi tamamen şans işi
peki hızlı şarj özelliği çalışıyor mu cihazın? batarya %100 doluyormu mesela?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

peki hızlı şarj özelliği çalışıyor mu cihazın? batarya %100 doluyormu mesela?
sizi gönderdiğim kişide yabancı uyruklu ama işinin ehli bir arkadaş.

Oyla:
Üst Alt