Çözüldü Poco M3 mobil veri problemi.

MÜŞAVİR

S.M.M.M.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Y
Cihazım
POCO M3 4/64
Meslek
SMMM
Konular
36
Arkadaşlar merhaba,

Yurtdışı, imei tamirli poco m3 4/64 gb kullanmaktayım, hattım vodafone. Yakın zamana kadar mobil veri dahil telefonda herhangi bir problem yaşamazken, son 10 gündür telefonda mobil veri sorunu var.

Şöyle ki; Whatsapptan mesaajlar gidip geliyor ama fotoğraf ve videolar alınamıyor, twitter mesajları görüntülüyor ama fotoğraf ve videoları açamıyor. Herhangi bir internet sitesine bağlanamıyor, mobil veri 8-10 kb lardan yavaş yavaş azalıyor ve 0,00 kb oluyor ve bağlantı sağlanamıyor.

Herhangi bir büyük güncelleme yapmadım, uygulamalar ve telefonun yerleşik uygulamalarına gelen güncellemeleri yapıyorum sadece.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:

senol1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
7.0
Cihazım
redmi not 4
Konular
7
Kardeş aynı sorunu Vodafone'da bende yaşadım birsüre sıkıntı yaşamadım daha sonra sıkıntı vermeye başladı. Türktelekoma taşıdım hattı hiç bir sıkıntı olmadı ancak bu operatör de volte ve wovifi desteği her telefona vermiyor. Enson Türkcell e geçtim hiçbir sıkıntı yok. Yalnız Vodafone'da 3g yaparsanız kullanabilirsiniz. IMEI işlemi doğru yapıldıysa. Saygılar

MÜŞAVİR

S.M.M.M.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Y
Cihazım
POCO M3 4/64
Meslek
SMMM
Konular
36
senol1

Sabah beri uğraşıyorum ve yine daha önce forumumuzda açılmış bir konu sayesinde problemi giderdim.

Telefonuma Hidden settings uygulamasını yüklemiştim ve Özel DNS ayarlarından Adguard DNS ayarı yapmıştım onu kapattım ve düzeldi. Telefonun mobil verisi wifi den bile hızlı hale geldi.

Demek ki bazı şeyleri çok kurcalamamak gerekiyormuş.

senol1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
7.0
Cihazım
redmi not 4
Konular
7
O bahsettiğiniz reklam engelleme yada DNS değiştirme sadece Vodafone'da sıkıntı çıkarıyor diğer operatörlede stabil çalışıyor bilgin olsun

Üst Alt