Yardım Poco F5 hard reset sonrası IMEI gidermi?

ByCanakci61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Poco X3
Konular
5
Dostlar direnç kayıtlı poco f5 im var. IMEI attırdığım kişi güncelleme yapabilirsin lakin twrp den hard reset atarsan IMEI gider dedi. En temizi mi flash ile stock rom kurabilirsin dedi. IMEI gitmemesi için hangi yöntemi uygulamalıyım?

Sunshine2

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Meriç
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
27
Dostlar direnç kayıtlı poco f5 im var. IMEI attırdığım kişi güncelleme yapabilirsin lakin twrp den hard reset atarsan IMEI gider dedi. En temizi mi flash ile stock rom kurabilirsin dedi. IMEI gitmemesi için hangi yöntemi uygulamalıyım?
twrpden reset imei silmiyor marble için.

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
27
bende de f5 var işlemi kendim yaptım rom yükledim twrp den sıfırladım ayarlardan sıfırladım denemediğim rom kalmadı halen gidecek ? tavsiye olarak twrp işlerinden anlıyorsan öncelikle twrp ye gir efs yedegi al onu pc ye aktar giderse geri yüklersin gitmezse "bence gitmez" sorun yok devam edersin
twrp de efs seçenegi yoksa

twrp gir adb den
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1 of=/sdcard/modemst1
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2 of=/sdcard/modemst2
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg of=/sdcard/fsg
bu komutları yaz telefonun hafızasında modemst1-2 ve fsg dosyalarını al pc ye gerisi kolay

ByCanakci61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Poco X3
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bende de f5 var işlemi kendim yaptım rom yükledim twrp den sıfırladım ayarlardan sıfırladım denemediğim rom kalmadı halen gidecek ? tavsiye olarak twrp işlerinden anlıyorsan öncelikle twrp ye gir efs yedegi al onu pc ye aktar giderse geri yüklersin gitmezse "bence gitmez" sorun yok devam edersin
twrp de efs seçenegi yoksa

twrp gir adb den
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1 of=/sdcard/modemst1
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2 of=/sdcard/modemst2
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg of=/sdcard/fsg
bu komutları yaz telefonun hafızasında modemst1-2 ve fsg dosyalarını al pc ye gerisi kolay
Hay ağzına sağlık hocam bende tam efs gözükmüyor diyecektim ona da cevap yazmışsın 😊 Sana zahmet biraz daha açar mısın ADB işini tam olarak nasıl oluyor?

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
27
Hay ağzına sağlık hocam bende tam efs gözükmüyor diyecektim ona da cevap yazmışsın 😊 Sana zahmet biraz daha açar mısın ADB işini tam olarak nasıl oluyor?
telefon açıkken adb shell yapıyoruz sonra su komutuyla root izni alıyoruz ya burayı bildigini kabul ediyorum telefon twrp modundayken yine adb shell yap su komutu yapmana gerek yok sonra verdigim komutları yaz çalışır

ByCanakci61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Poco X3
Konular
5
telefon açıkken adb shell yapıyoruz sonra su komutuyla root izni alıyoruz ya burayı bildigini kabul ediyorum telefon twrp modundayken yine adb shell yap su komutu yapmana gerek yok sonra verdigim komutları yaz çalışır
Telefonun rootlu olması zorunlumu bu işlemlerde hocam?

ByCanakci61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Poco X3
Konular
5
twrp de root a gerek yok zaten rootlu çalışır orada root olsun olmasın fark etmez twrp rootludur
Anladım hocam Eyvallah en kısa sürede deneyecem. Bu arada bu kadar şeyle uğraşmayıp direkt mi flash ile rom kurmak mantıklımı?

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
27
Anladım hocam Eyvallah en kısa sürede deneyecem. Bu arada bu kadar şeyle uğraşmayıp direkt mi flash ile rom kurmak mantıklımı?
efs yedegi alın dursun ondan sonra root mu yapıyorsunuz ayarlardan mı sıfırlıyorsunuz rom mu yüklüyorsunuz o sizin bileceginiz iş korkulacak birşey kalmıyor

Üst Alt