Yardım Poco F3 NFC Ödeme ve BT5.0 ses aktarma sorunu

NKaanG

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Poco F3 8/256
Konular
1
Merhabalar,

12 yıl Samsung kullandıktan sonra Poco F3 ile xiaomi ve miui evrenine adım attım, daha önce sıkça ve sorunsuz kullandığım fakat Poco ile bi türlü başaramadığım 2 özellikle ilgili yardıma ihtiyacım var;

- Birincisi NFC ödemeler; Samsung ile kredi kartını yanıma bile almayı bırakmıştım hiç sorun çıkarmamıştı fakat Poco ile NFC ödemeyi bir türlü başaramadım kart aynı kart banka aynı banka NFC Ödemede world mobil tanımlı telefonu dokunduruyorum kaç kez denememe rağmen asla ödeme yapamadım. Bilen kullanan varsa yardımcı olursa sevinirim

- İkincisi de; bt 5 destekli iki ses bombam varken poco'ya geçtikten sonra bir türlü iki kaynağa aynı anda ses gönderemiyor olmam, ne yapsam başaramadım, hoparlörler bt 5 ve bt 5 bu telefonda da var tabiki, zaten poco'ya geçmeden önce sıkça kullandığım bir özelliği şimdi nasıl yapamıyorum bir türlü anlamadım bir inceliği mi var bir ayarı mı var bilen kullanan yardımcı olursa sevinirim

Teşekkür ediyorum

a2lite

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
arıza
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
nfc için hangi bankanın world özellikli kredi kartını kullanıyorsunuz?
eğer vakıf world ise adım adım yardımcı olmaya çalışırım

sorununuz yazdığım 3 nedenden biridir.
1 uygulama izinlerinde android 11 güvenlik için bazı uygulamalara boş yanıt gönderir örneğin cihaz bilgisi izni gibi ; izinlerin tamamını bildir olarak seçin ki sonrasında uygulama hangi izni istiyorsa giriş yaptığınızda size soracak ve her zaman izin ver i seçebilirsiniz,
2 ayarlar bağlantı paylaşım menüsü altında güvenli öge bölümünü hce cüzdan olarak değiştirin, seçili ise pas geçin,
3 mobil bankanız eğer dediğim gibi vakıf ise mobil bankacılığa giriş yapın ve temassız ödeme menüsünden kredi kartınızı temassız ödemeye ve kullanmaya açın seçeneklerini kontrol edin ve geliştirici seçeneğini kapatın yoksa mobil uygulama izin vermez ve uyarı ekranı ile sizi bilgilendirir

Son düzenleme:

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
hocam banka uygulamasını arkaplanda otomatik başlata aldınız mı?

ArestoMomentum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
R. Note 5 Ai
Meslek
Fzt.
Konular
4
Mobil ödeme için cepteteb uygulamasından açtım sonra nfcyi açıyorum sadece kullanırken hiçbir sorun yaşamadım ekstra bir işlem de yapmadım açıkçası.

ugurgurbuz39

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Mi 9
Konular
25
Merhaba,
Bende Maximum Mobil uygulamasını kullanıyorum. Kart listesinde kartımı direk mobil temassız ödemeye açtım ve kullanıyorum.
Ancak bende yaşanan ekstrem bir durumu aktarayım, kartımı ilk kez mobil temassız ödemeye açarken, "Güvenlik nedeniyle müşteri şifreniz bloke edildi". gibi bir uyarı aldım. Sonrasında da İş Bankası müşteri hizmetleri beni aradı ve, telefonumda bulunan bir uygulamanın bankanın güvenlik politikalarına uymadığını ve bu uygulamayı telefonumdan kaldırmam gerektiğini söyledi. Uygulamanın paket adı ve görünen adına kadar da söylemesi bana garip geldi tabi. Bu uygulama, benim zorunlu olarak kullanmam gereken yardımcı teknoloji uygulaması (Ekran Okuyucu) olduğunu kendilerine aktardığımda, konu ile ilgili yardımcı oldular ve uygulamayı beyaz listeye eklediklerini, yapmak istediğim işlemi tekrar yaptığımda bir sorun olmayacağını aktardılar.
Odur budur şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamıyorum. Yalnızca bazı pos cihazlarında arada NFC ile okurken geç algılama gibi sorunlar yaşayabiliyorum. Farklı bir telefonda da bu işlemi test etmediğimden performansını tam olarak bilmiyorum.

BT5 hakkında da, cihazınızı eşleştirdikten sonra, cihaz ayarlarını açın ve alt tarafta Mutlak Sesi Devre Dışı Bırak seçeneği açıksa kapatıp tekrar dener misiniz?

NKaanG

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Poco F3 8/256
Konular
1
Selamlar, YapıKredi world benimki, yukarıda bir arkadaşın dediği yolu izledim cüzdan seçimini hce yaptım arka planda başlatmayı aktif ettim pil tasarrufu yok seçtim YapıKredi uygulaması için, bugün ilk kez ödeme yaptım ve oldu öneriler için teşekkür ederim çözdük sayenizde
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba,
Bende Maximum Mobil uygulamasını kullanıyorum. Kart listesinde kartımı direk mobil temassız ödemeye açtım ve kullanıyorum.
Ancak bende yaşanan ekstrem bir durumu aktarayım, kartımı ilk kez mobil temassız ödemeye açarken, "Güvenlik nedeniyle müşteri şifreniz bloke edildi". gibi bir uyarı aldım. Sonrasında da İş Bankası müşteri hizmetleri beni aradı ve, telefonumda bulunan bir uygulamanın bankanın güvenlik politikalarına uymadığını ve bu uygulamayı telefonumdan kaldırmam gerektiğini söyledi. Uygulamanın paket adı ve görünen adına kadar da söylemesi bana garip geldi tabi. Bu uygulama, benim zorunlu olarak kullanmam gereken yardımcı teknoloji uygulaması (Ekran Okuyucu) olduğunu kendilerine aktardığımda, konu ile ilgili yardımcı oldular ve uygulamayı beyaz listeye eklediklerini, yapmak istediğim işlemi tekrar yaptığımda bir sorun olmayacağını aktardılar.
Odur budur şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamıyorum. Yalnızca bazı pos cihazlarında arada NFC ile okurken geç algılama gibi sorunlar yaşayabiliyorum. Farklı bir telefonda da bu işlemi test etmediğimden performansını tam olarak bilmiyorum.

BT5 hakkında da, cihazınızı eşleştirdikten sonra, cihaz ayarlarını açın ve alt tarafta Mutlak Sesi Devre Dışı Bırak seçeneği açıksa kapatıp tekrar dener misiniz?
Hocam NFC Ödeme ile ilgili yazdıklarınız için teşekkürler yukarıdaki arkadaşların söyledikleri çözdü sıkıntıyı, cüzdanı değiştirip arka plan başlatma izni vermek yeterliymiş sanırım.

Bt 5 ile ilgili tek cevap sizinki olduğu için bunu denedim fakat olmadı, hala sadece tek bir kaynağa ses iletebiliyorum, bunu destekleyen 4 kulaklık 4 ses bombası var evde ama asıl istediğim 2 ses bombasını tekmiş gibi kullanmayı hala beceremedim mutlak sesi kapatmak da işe yaramadı, yine de teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-09-20-20-16-40-676_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-09-20-20-16-40-676_com.miui.gallery.jpg
    297,8 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_2021-09-20-20-16-23-012_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-09-20-20-16-23-012_com.miui.gallery.jpg
    205,4 KB · Görüntüleme: 14
Üst Alt