Yardım Poco F2 Pro telefon açılmıyor

• Konbuyu başlatan Hide
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 11
  • Görüntüleme 240

Hide

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hide
Cihazım
F2 Pro
Konular
4
Arkadaşlar merhaba, telefon iki hafta önce şarj almıyordu biraz araştırdım sorunun flex kaynaklı olduğunu öğrendim. İnternetten yeni flex sipariş edip değiştirdim telefon düzeldi şarj sorunu kalmamıştı. Ancak dün gece şarjı % 40 gibiyken aniden kapandı telefon açılmadı bir daha. Şimdi arka kapağı söktüm flexi bataryayı sök çıkar yaptım ama nafile. Şarja takıyorum 0.26 amper yani 260 mA akım çekiyor fazlası olmuyor. Eski flexi denedim onda hiç akım çekmiyor direk 0. Batarya sağlığıda 80 84 falandı bataryadan olduğuna pek ihtimal vermiyorum yenisini de boşa almakta istemiyorum. Daha önce flexi değiştirip ekranı giden oldu mu aranızda?

Edit: kırmızı bildirim yanıyor şarja takınca başka tepki yok

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
cihazın açıldığına eminmisiniz? cihaz açılıyor ekran gelmiyor şeklinde şüpheniz varsa bilgisayara bağlayıp aygıt yöneticisinden kontrol edin.

Hide

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hide
Cihazım
F2 Pro
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
cihazın açıldığına eminmisiniz? cihaz açılıyor ekran gelmiyor şeklinde şüpheniz varsa bilgisayara bağlayıp aygıt yöneticisinden kontrol edin.
Alt ve üst tarafı bantladım şarj almaya başladı ekran geldi. Anakarttan şüphe ediyordum flex değiştiğim için, şimdilik sorun yok. Biraz şarj olsun kapağı falan geri takacağım batarya 0 a inmiş ondan ekran gelmiyormuş. Karşılaşan olursa flex değişiminden önce bant atsın.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Alt ve üst tarafı bantladım şarj almaya başladı ekran geldi. Anakarttan şüphe ediyordum flex değiştiğim için, şimdilik sorun yok. Biraz şarj olsun kapağı falan geri takacağım batarya 0 a inmiş ondan ekran gelmiyormuş. Karşılaşan olursa flex değişiminden önce bant atsın.
bunlarda kronik sorun zaten hatta geçici tamiri için youtube da videolar falan mevcut. Geçmiş olsun.

Hide

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hide
Cihazım
F2 Pro
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bunlarda kronik sorun zaten hatta geçici tamiri için youtube da videolar falan mevcut. Geçmiş olsun.
ne yazik ki telefonu arka kapak vidalarını taktıktan sonra tekrar şarj olmamaya başladı tekrar sök çıkar yaptım bantları yeniledim kısa süre sonra geri gitti. Redmi ekranı geliyor power tuşuna basınca şimdi o da gelmiyor. Aygıt yöneticisinde de görünmüyor. Muhtemelen hem brick oldu hem şarj almıyor. Yeni telefon mu alsam yoksa flex alıp son kez denesem mi

bir kullanıcı

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şerif
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Poco f2 pro'lardaki kronik sorun.

alimitnick

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi note 125G
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Biliyorum çözümler işe yarar sanıyordum bende pek işe yaramadı. Şimdi Bi flex daha sipariş verdim çalışmazsa uğraşmam daha. Güzel telefon kıyamıyorum da
Hocam yanlış anlamayın lakin Xiaomi telefonları tamir ettirmek pek mantıklı bir davranış değil.

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
20
Hocam yanlış anlamayın lakin Xiaomi telefonları tamir ettirmek pek mantıklı bir davranış değil.
Xiaomi demeyelim de ona :)
Eski redmi, poco yurt dışı model diyelim.

Şimdi sizde amiral gemisi var diyelim bir tuşu bozuldu diye çöpe atmazsınız veya şarj yeri bozuldu diye :)

alimitnick

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi note 125G
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Xiaomi demeyelim de ona :)
Eski redmi, poco yurt dışı model diyelim.

Şimdi sizde amiral gemisi var diyelim bir tuşu bozuldu diye çöpe atmazsınız veya şarj yeri bozuldu diye :)
Yani benim anlatmak istediğimi anladınız ama yinede başka tarafa çekiyorsunuz.

Üst Alt