MIUI 12 Poco F2 Pro / Redmi K30 Pro İçin Xiaomi.eu [ MIUI 13 ] v22.7.19 Beta [ Android 12 ] Sürümü İndirme Bağlantısı

Özcan DELİKANLI

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özcan
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
İktisat
Konular
6

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Xioami.Eu rom, içinde bir çok özelleştirme seçeneği bulunan, Custom rom tadında, Çin developer temel bazlı,haftalık özelleştirilen bir Rom'dur...

Cihazınızın Bootloader Kilidi açık,TWRP Recovery yüklü olmalıdır...

NOT: Cihaz fastboot'a düşerse bu işlemi yapmalısınız.
Rehber - TWRP'den Rom Yükleme/Wipe'dan Sonra Fastboot'a Düşerseniz TWRP Açılmassa Çözümü Burada

VoLTE ve Vo-WiFi aktif etmek için;
Arama (Çevirici / Telefon) alanına *#*#663368378#*#* kodunu tuşluyoruz. Çıkan ekranda, "MBN config loading" yazanı seçiyoruz.

Çıkan menüden, "SW MBN" yazan yerden "mbn_global_txt" seçerek "validate" kısmına tıklayın 5 ila 10 saniye bekleyin Volte ve Vowifi aktif olacaktır.
Bu aşamada; hat kablosuz bağlantılar ve hat kesilmesi olabilir, bir kaç saniye içinde düzelecektir.

Değişiklik Günlüğü ( Çin Beta )

Değişiklik Günlüğü ( Xiaomi.eu )

22.5.11 Sürümünden Sistem Animasyon Hız Seçimi

Mi Fitness'ı Google Play'den yüklemeden önce bu iki ADB komutunu çalıştırmanız gerekir (temiz bir ROM yüklemesi yapmıyorsanız)

adb shell pm uninstall --user 0 com.mi.health
adb shell pm install-existing --user 0 com.mi.health

22.3.23 Sürümü ile Yeni Kontrol Merkezi

22.3.16 Sürümü ile Yeni "Game Turbo"

22.2.19 Sürümünden

ÖNEMLİ UYARI !!!
Android 12 cihazlar için ipucu: TWRP, Android 12 ile çalışmadığından, güncellemenin Fastboot modunda yapılması gerekir. ZIP paketini indirin, paketinden çıkarın ve güncelleme komut dosyasını çalıştırın (Android 11 xiaomi.eu ROM'dan geçiş yapıyorsanız verileri biçimlendirmeden veya ilk kez geçiş yapacaksanız verileri biçimlendirin).

Bilinen Android 12 hataları:
* Tayland, Malezya veya Vietnam'dan iseniz, Wi-Fi bağlantısının zaman zaman kesilmesi sorunlarını geçici olarak çözmek için lütfen MIUI Bölgesini Çin olarak değiştirin.
* MIUI ekibi, Çinli kullanıcılardan bilinmeyen bir uygulama kaldırma nedeni hakkında raporlar aldı, ancak incelemeden sonra uygulama verileri saklanacak. Ekip, şu anda eksik bulunursa belirli uygulamayı yeniden indirebilir, ekip üzerinde çalışıyor.

DÜZELTME
22.1.6 Sürümü ile EIS ve OIS ( K30 Pro Zoom) özelliği düzeltilmiş. Şuan Sorunuz çalışıyor.
22.1.6 Sürümü ile cihazı kapatmak ya da yeniden başlatmak için güç tuşuna çok uzun basma sorunu çözülmüş.

Android 12 ile oluşan Gmail, Google Play Store başta olmak üzere bazı uygulamalarda oluşan ciddi kasılma sorununu aşağıda vereceğim yöntem ile sorunsuzca çözebilirsiniz.

Ayarlar -> Ekran -> Yazı tipi ayarları -> "Sistem çapında değişken yazı tipi" seçeneğinin işaretini kaldırın ve "Cihazı Yeniden Başlat" iletişim kutusunu onaylayın.
İNDİRME BAĞLANTISI

KURULUM TALİMATI

22.6.22 Yapısı ile Birlikte; TWRP ile yükleme yapılabilir durumda. En güncel ve sorunsuz TWRP dosyasını kolay yüklenebilecek bir araç ile buraya ekliyorum.
Ben tek tuş yüklenecek şekilde herşeyi hazırladım. Sadece zipten çıkarın ve c'de bir yere atarak yükleme yapın.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-05-12-19-54-36-644_com.miui.home.png
    Screenshot_2022-05-12-19-54-36-644_com.miui.home.png
    115,7 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:

megaron

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
semih göçer
Cihazım
xaomi mi 6
Konular
2
arkadaşlar dün itibariyle telefo sahibi oldum çok güzel eu rom denemek istiyorum . ama bir konuyu bilen varmı merak ediyorum . mi 8 de otomatik arama kaydı vardı eu romda da bu varmıdır poco için benim için öenmli bir eksik şu an yok çünkü

yagamisan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yagami
Cihazım
Redmi k60
Meslek
Gizli Youtuber
Konular
3
arkadaşlar dün itibariyle telefo sahibi oldum çok güzel eu rom denemek istiyorum . ama bir konuyu bilen varmı merak ediyorum . mi 8 de otomatik arama kaydı vardı eu romda da bu varmıdır poco için benim için öenmli bir eksik şu an yok çünkü
Mi9t pro arasında ki fark nasıl hocam işlemci vs çok daha iyi kamerada öyle ama sizin acıdan nasıl? Kamera ne kadar iyileştirilmiş vs

megaron

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
semih göçer
Cihazım
xaomi mi 6
Konular
2
Mi9t pro arasında ki fark nasıl hocam işlemci vs çok daha iyi kamerada öyle ama sizin acıdan nasıl? Kamera ne kadar iyileştirilmiş vs
mi 8 den geçiyorum batarya sürekli bitiyordu günde 2 sarj yapmak zorunda kalıyordum ilk günki izlnimim gayet iyi mi 8 den geçilir camera ve hız ve batarya konusunda fark bariz belli mi 8 de hız konusunda gayet iyi sorun yaşamadım . amawi-fi konusunda bariz hız süper . mi 9t pro yu bilmem ama antutu da canavar puan aldım

yagamisan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yagami
Cihazım
Redmi k60
Meslek
Gizli Youtuber
Konular
3
mi 8 den geçiyorum batarya sürekli bitiyordu günde 2 sarj yapmak zorunda kalıyordum ilk günki izlnimim gayet iyi mi 8 den geçilir camera ve hız ve batarya konusunda fark bariz belli mi 8 de hız konusunda gayet iyi sorun yaşamadım . amawi-fi konusunda bariz hız süper . mi 9t pro yu bilmem ama antutu da canavar puan aldım

Hocam benim telle 9t pro 470k alıyorum antutu ama üst modeli sonuçta güzel telefon. Güle güle kullanın

megaron

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
semih göçer
Cihazım
xaomi mi 6
Konular
2
Hocam benim telle 9t pro 470k alıyorum antutu ama üst modeli sonuçta güzel telefon. Güle güle kullanın
Sağolun hocam arayüzde bir iki eksikliği ve onun dışında baya beğendim. Bence acele etme 1yıl DH bekle başka bir seceneğe geç

POCO F2 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt