Soru Poco F2 Pro RAM Kullanımı hakkında

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
Cihazım poco F2 Pro 8/256 olan versiyon ve fotoğrafta göründüğü üzere bir ram kullanimi var sistem boştayken bu kullanım normalmi?
OneOS android 11 MIUI 12 yüklü cihazda bu arada
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Hocam Ram kullanımı şöyle özetlenebilir uygulamaları arka planda çalışır vaziyette bıraktığı için tıkladığınızda uygulama hızlı açılsın bekletmesin gibisinden. Kullanım da size bir eksiklik yaratmıyor ise yani arka plana aldığınız uygulamaya geri döndüğünüzde kaldığınız yerden açıldı ise sorun yok demektir.

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
Hocam Ram kullanımı şöyle özetlenebilir uygulamaları arka planda çalışır vaziyette bıraktığı için tıkladığınızda uygulama hızlı açılsın bekletmesin gibisinden. Kullanım da size bir eksiklik yaratmıyor ise yani arka plana aldığınız uygulamaya geri döndüğünüzde kaldığınız yerden açıldı ise sorun yok demektir.
hocam sonuçta ne kadar çok ram kullanırsa o kadarda pil süresini etkiler bunu nasıl engelleyebilirim örneğin whatsapp youtube instagram vs önbellekte tutmasını anlarım ama diğer uygulamaların önbellekte tutulmasına ihtiyacım yokki sonuçta

Özcan DELİKANLI

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özcan
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
İktisat
Konular
6
Cihazım poco F2 Pro 8/256 olan versiyon ve fotoğrafta göründüğü üzere bir ram kullanimi var sistem boştayken bu kullanım normalmi?
OneOS android 11 MIUI 12 yüklü cihazda bu arada
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Ram kullanımınız stok rom ile kıyaslandığında yarı yarıya az. Stok rom'da 8/256 cihazlar (12.0.4.0) sürümünde 5.3 ila 6.1 GB arasında geziniyor. Sizin cihazda ise 3.2 GB, sisteminiz oldukça boş olmalı.
Kötü bir değer değil emin olun. Android uzun süreden beri, etkin uygulamalar ve sizin kullanımınıza ait tahminler doğrultusunda ihtiyacı olan ram ve kaynak kullanımı ile size en iyi Optimizasyonu sunuyor. Bu Optimizasyon pil ve performans gereksinimi gibi durumları sizin lehinize ayarlıyor.

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
Ram kullanımınız stok rom ile kıyaslandığında yarı yarıya az. Stok rom'da 8/256 cihazlar (12.0.4.0) sürümünde 5.3 ila 6.1 GB arasında geziniyor. Sizin cihazda ise 3.2 GB, sisteminiz oldukça boş olmalı.
Kötü bir değer değil emin olun. Android uzun süreden beri, etkin uygulamalar ve sizin kullanımınıza ait tahminler doğrultusunda ihtiyacı olan ram ve kaynak kullanımı ile size en iyi Optimizasyonu sunuyor. Bu Optimizasyon pil ve performans gereksinimi gibi durumları sizin lehinize ayarlıyor.
hocam yalnız o değer kullanılan değil boştaki ram miktarı deneyerek emin oldum bir kaç uygulama açtım 3.2den 2.8 ye falan düştü yani sistem tamamen boştayken ortalam 4.8GB ram kullanıyor kasma sorunum falan yok ama merak ettiğim için konu açtım normalmidir diye

Özcan DELİKANLI

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özcan
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
İktisat
Konular
6
hocam yalnız o değer kullanılan değil boştaki ram miktarı deneyerek emin oldum bir kaç uygulama açtım 3.2den 2.8 ye falan düştü yani sistem tamamen boştayken ortalam 4.8GB ram kullanıyor kasma sorunum falan yok ama merak ettiğim için konu açtım normalmidir diye
AIDA64 kurarak ;
Sistem > Kullanılabilir Bellek
Sekmesine bakınız

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
hocam sonuçta ne kadar çok ram kullanırsa o kadarda pil süresini etkiler bunu nasıl engelleyebilirim örneğin whatsapp youtube instagram vs önbellekte tutmasını anlarım ama diğer uygulamaların önbellekte tutulmasına ihtiyacım yokki sonuçta
Ayarlarda cihazı kilitledikten sonra önbellek silme ayarı vardı pil ayarlarında olması lazım işinizi görür belki.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Cihazın RAM miktarı ne kadar olursa olsun en az %40-50 civarı önbellek için kullanılır. Yani 12 GB versiyon alsaydınız muhtelemen benzer bir manzaeayla karşılaşacaktınız.

Örneğin 4GB olan cihazlar çoğunlukla 2GbBsabit kullanır, 6 GB olanlar ise çoğunlukla 3 GB sabit kullanır.

Antifa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
İphone 6s
Konular
0
Selamlar,

Öncelikle orada yazana aldanmayınız genellikle yanlış gösteriyor. Bir diğer konu ise ram kullanımının pile yaptığı olum etki yorumu yanlıştır. Her seferinde işlemciye yük binmesindense bırakın ramde açık kalsın. Yani düşündüğünüz gibi açık uygulamaları sürekli arka plandan temizlemek size pil konusunda hiçbir fayda sağlamayacaktır. Özellikle gün içinde çok sık kullandığınız uygulamaları kapatmanız, daha fazla pil tüketimi anlamına gelecektir.

Üst Alt