Çözüldü poco f2 pro kamera sorunu

Serobaskan.21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Elektronik
Cihazım
poco f2 pro
Meslek
Elektronik
Konular
26
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
xiaomi.eu_multi_HMK30Pro_V13.0.4.0.SJKCNXM_v13-12-fastboot
Telefon Modeli
xiaomi poco f2 pro
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba ben xiaomi poco f2 pro kullanıyorum mıuı 13 eu.beta sürümü idi geçen hafta gelene güncelleme ile ön kamera çalışmamaya başladı ön kamera açılıyor ama arka kamerayı gösteriyor. Ön kamera kapatınca siyah ekran gözüküyor. Rom değiştirdim eski beta ya döndüm yine aynı kararlı sürüme döndüm gene aynı ne yapabilirim bir önerisi olan var mı?
Ekleme:
Test ekranında (get the empty or null camera ıd!! ) hatası veriyor ön kamera haricinde tüm arka kameralar çalışıyor. Ama ön kamera çıkmıyor yerinden.
Parmak izi de algılamıyordu test ekranından düzelttim.

Son düzenleme:

Khasimoff1

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurlan
Cihazım
RN 10 5G
Konular
14
affınıza sığınıyorum da o ne hocam ilk defa duyuyorum ve nasıl oluyor?
Hocam persist.img dosyası cihazınızın fabrika çıkışı ile beraber gelen telefonun sensörlerinin kalibrasyon ayarlarını içeren Android işletim sisteminin bir parçasıdır. Telefonun parmak izi, kamerası, sensörleri, wifi/bluetooth ve s. gibi yerlerde sorun olduğu zaman flashlanır. Eğer beta sürümler arasında geçiş yaparken bu dosyanın yükleme aşamasında sorun oluşmuşsa bahsetdiğiniz kamera sorununa neden ola bilir. Burda anlatmak yerine sizi detaylı konuya yönlendireyim:

Konuyu inceleyin ve işlemleri aynen uygulayın. Sorunun hallolması gerek.

Oyla:

Serobaskan.21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Elektronik
Cihazım
poco f2 pro
Meslek
Elektronik
Konular
26
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam usb otg attım dosyayı telefonu formatladım komple o dosyayı flasladım twrp üzerinden ve sonra da romu flasla dım doğrudur dimi?

Oyla:
Üst Alt