Soru Poco f2 pro bölgesel dokunmatik sorunu

ismailtnrkl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
2
Herkese hayırlı günler diliyorum.
1-2 aydır poco f2 pro kullanıyorum, parmak izi okuyucusunun bulunduğu bölgede galiba bir sorun var. Parmak izinin olduğu yerden sağa-sola aşağı-yukarı hareket ettirmeye çalıştığımda tepki vermiyor ekran ama o bölgeye bastığımda işlem yapıyor . Mesela sitenin ana sayfasında aşağı inmeye çalıştığımda parmak izi okuyucusunun bulunduğu yerden harekete başlarsam telefon hiç tepki vermiyor. Ekranın tam o bölgesine bastığımda normal bir şekilde tıklayabiliyorum ama bahsettiğim gibi menüde sağa sola geçmeye çalıştığımda eğer parmak izinin olduğu yerden başlarsam tepki vermiyor. Acaba dokunmatikte mi bir sorun var ? Daha önce böyle birşey yoktu yeni farkettim. Eu 12.1.3 rom kullaniyorum ve 2 hafta oldu yukleyeli. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

maligurell

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
muhammed ali
Cihazım
mi9 t pro
Konular
0
Herkese hayırlı günler diliyorum.
1-2 aydır poco f2 pro kullanıyorum, parmak izi okuyucusunun bulunduğu bölgede galiba bir sorun var. Parmak izinin olduğu yerden sağa-sola aşağı-yukarı hareket ettirmeye çalıştığımda tepki vermiyor ekran ama o bölgeye bastığımda işlem yapıyor . Mesela sitenin ana sayfasında aşağı inmeye çalıştığımda parmak izi okuyucusunun bulunduğu yerden harekete başlarsam telefon hiç tepki vermiyor. Ekranın tam o bölgesine bastığımda normal bir şekilde tıklayabiliyorum ama bahsettiğim gibi menüde sağa sola geçmeye çalıştığımda eğer parmak izinin olduğu yerden başlarsam tepki vermiyor. Acaba dokunmatikte mi bir sorun var ? Daha önce böyle birşey yoktu yeni farkettim. Eu 12.1.3 rom kullaniyorum ve 2 hafta oldu yukleyeli. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Eu romdan kaynalşi bu sebepten dolayi endenozya romuna geçi̇ş yaptim geçen gelen eu rom yeni̇ sürüm de ayni ve sadece parmak i̇zi̇ni̇n orasi deği̇l bi̇ldi̇ri̇m çubugunu açtiğiniz zaman en üstte bulunun si̇mgeleri̇nde orada bu sorun var :) fark eden olmuş mutlu oldum vallahi̇

Moderatör tarafında düzenlendi:

ismailtnrkl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
2
Eu romdan kaynalşi bu sebepten dolayi endenozya romuna geçi̇ş yaptim geçen gelen eu rom yeni̇ sürüm de ayni ve sadece parmak i̇zi̇ni̇n orasi deği̇l bi̇ldi̇ri̇m çubugunu açtiğiniz zaman en üstte bulunun si̇mgeleri̇nde orada bu sorun var :) fark eden olmuş mutlu oldum vallahi̇
Super duvar kağıdını değiştirip normal bir duvar kağıdı koydum ve sorun ortadan kalktı . Sonradan hiç yaşamadım aynı sorunu.

Moderatör tarafında düzenlendi:

emreapaydin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
f2pro
Konular
0
12.2.5 deyim bende de var aynı sorun. parmak izi sensörü civarında dokunmatik sorunu var. şöyleki ilk dokunmayı algılıyor kaydırma hareketlerinde problem var. yukarı aşağı sağ sol olmuyor. bunu touch sensör ayarlarında da görebiliyorum. ne yapmam gerek bilemedim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

12.2.5 deyim bende de var aynı sorun. parmak izi sensörü civarında dokunmatik sorunu var. şöyleki ilk dokunmayı algılıyor kaydırma hareketlerinde problem var. yukarı aşağı sağ sol olmuyor. bunu touch sensör ayarlarında da görebiliyorum. ne yapmam gerek bilemedim.

Ekli dosyalar

• Screenrecorder-2021-04-15-11-30-17-85.mp4
    4,4 MB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

emreapaydin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
f2pro
Konular
0

yeniden başlattım telefonu düzeldi.

garmae0671

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Kaan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
20
F3 almak için 8/256 modelini sattım 6/128 vardı bende ona geçtim. Aynı sorunun olduğunu farkettim, parmak izi okuyucu bölgesinde dokunmatikte sorun var. Global 12.2.6 sürümünde, bakalım ne zaman güncelleme gelecek bununla ilgili

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Başka bir alandan dokunmatikte sorun olan alana girince sıkıntı yok, ilk dokunma sorunlu bölgede olursa o zaman yukarı aşağı sağ sol kayma olmuyor.

Son düzenleme:

emreapaydin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
f2pro
Konular
0
F3 almak için 8/256 modelini sattım 6/128 vardı bende ona geçtim. Aynı sorunun olduğunu farkettim, parmak izi okuyucu bölgesinde dokunmatikte sorun var. Global 12.2.6 sürümünde, bakalım ne zaman güncelleme gelecek bununla ilgili

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Başka bir alandan dokunmatikte sorun olan alana girince sıkıntı yok, ilk dokunma sorunlu bölgede olursa o zaman yukarı aşağı sağ sol kayma olmuyor.
12.2.6 dayım f2 pro kullanıyorum. ara sıra problem oluyor ama yeniden başlatınca düzeliyor.

garmae0671

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Kaan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
20
12.2.6 dayım f2 pro kullanıyorum. ara sıra problem oluyor ama yeniden başlatınca düzeliyor.
Evet hocam dediğinizi yaptım düzeldi, sorun olduğunda şunuda farkettim pubg oynarken o bölgede dokunmatik sorunu olmuyor.

lmprella

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yasin
Cihazım
poco f2 pro
Konular
1
Birebir aynı sorun bende de var çözümü nedir arkadaşlar?

garmae0671

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Kaan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
20
Birebir aynı sorun bende de var çözümü nedir arkadaşlar?
Geçici çözüm yeniden başlatmak, kalıcı çözüm ya güncellemeyle çözülmesini beklemek yada böyle bir sorun olmayan roma geçmek.

Üst Alt