Yardım Poco f2 pro başlatma problemi

Bydinga

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mhmt
Cihazım
Mi9
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui 13.0.3 endonezya kararlı sürümü SJKIDXM
Telefon Modeli
Poco f2 pro
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba xiaomi poco f2 pro cihazımı mi flash ile güncelle sonrası bu sorunla karşılaştım.Şöyle ki yeni yazılım flaşladıktan sonra cihazı başlatmak istediğimde power a basıyorum poco yazısı gelip 6 saniye sonra gidiyor. Açma kapama butonuna sürekli basıp bıraklarak çok seri bir şekilde cihazı açmayı denediğimde ise cihaz yaklaşık 8. 9. Denemelerim sorunsuz açılıyor ve kullanabiliyorum hiç bir problem olmaksızın.Yeniden başlat, hiç bir işlev göstermiyor cihazda kısacası batarya bitse açmak için yarım saat uğraşıyorum.Ayrıca batarya bittiğinde şarja bağladığımda cihaz 0.32 ila 0.19 arsında amper çekerek şarj oluyor ki2 gün açılması için bekledikten sonra şarj kablosu takılı şarj alma işlemi esnasında cihaza bir kere powerdan açma işlemi uyguladığımda (yani cihaz kapalı açılmıyor iken power tuşuna beş saniye basıyorum amper değerleri normale çıkıyor)cihaz açılmasa bile amper çekme işlemi 1.49 lara çıkıp sabitleniyor.Ama cihaz açıldı kullanırken şarj almada hiç bir problem olmuyor, hızlı şarj özelliğide dahil bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bydinga

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mhmt
Cihazım
Mi9
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam cihaz sanki yeniden temiz bir kurulum istiyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bir telefoncuya gösterdim dün arka kapağını söküp edl modda yazılım atmaya çalıştı.Onun dediğine göre cihaza yazılım atmışlar fakat yetkili hesap ile atılması gerekiyormuş..İstanbulda biri varsa yahut uzaktan bağlantı ile yapılabiliyorsa yaptırmak istiyorum..Yetkili hesap ile atıldığı takdirde düzelirmi ki..

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6

Bir telefoncuya gösterdim dün arka kapağını söküp edl modda yazılım atmaya çalıştı.Onun dediğine göre cihaza yazılım atmışlar fakat yetkili hesap ile atılması gerekiyormuş..İstanbulda biri varsa yahut uzaktan bağlantı ile yapılabiliyorsa yaptırmak istiyorum..Yetkili hesap ile atıldığı takdirde düzelirmi ki..
Zannetmiyorum hocam ama dilerseniz ücretli onarımlar forumu altından teknisyenlerle bir görüşün .

Oyla:

radeongt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Öğrenci
Konular
37
Poco f2 pro şarj flex kronik olarak sıkıntılı.

Oyla:

Bydinga

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mhmt
Cihazım
Mi9
Konular
1
Poco f2 pro şarj flex kronik olarak sıkıntılı.
Merhaba onu değiştirdik hocam anakart ile alt şarj bordunu birbirine köprüleyen flex değişti bu vihazlarda kronikmiş dediğiniz gibi. telefonu açarken ilk açılışı yaptırmak için resmen işkence çekiyorum.şuan telefondan yazıyorum..hiç bir problemi yok şarjda alıyor hızlı şarjıda aktif amper değerleride gayet normal durum sadece telefon kapandığında kapalı iken şarja taktığımda üstteki kırmızı ışık yanıyor ama ekrana pil simgesi gelmiyor ve cihazı belki 10 yahut 15 kere açma işlemi tekrarlayarak açabiliyorum poco simgesinden miuı yazısına görene kadar upraşıyorum miui görünce zaten açılıyor ve ondan sonra sorunda kalmıyor

Oyla:

radeongt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Öğrenci
Konular
37
şuan aynı cihaz bende de var aynı sorunu bende yaşıyorum düzenli olarak 2 3 ayda bir flex değiştiriyorum.

şuan aynı cihaz bende de var aynı sorunu bende yaşıyorum düzenli olarak 2 3 ayda bir flex değiştiriyorum.
aynı sorunu redmi note 5 pro cihazda da vardı en sonunda hiç şarj almadı direkt soket değişti düzeldi.

Oyla:

Bydinga

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mhmt
Cihazım
Mi9
Konular
1

aynı sorunu redmi note 5 pro cihazda da vardı en sonunda hiç şarj almadı direkt soket değişti düzeldi.
Doğrudur fakat ondanda şüphelendim alt şarj bordunu söktüm acaba alt bord ve flexde bir kısa devremi var denilerek tekrar açmaya çalışyım hatta yeni rom attım ilk başlangıcı yine alt tskımı sökerek denedim ama yine başlamadı , batarya değiştirdim denedim belki ondandır diye yine yok..eskiden samsung s4üm vardı açma tuşunu sürekli basıp bırakarak ilk logoyu geçmeyi başarırı çalıştırırdım onun power butonunu değiştirdiğimde düzelmişti bu başlatmama sorunu .bundada batarya, alt şarj bordu ve flex i eledim onlarla alakası yok bir tek açma kapama tuşunu değiştirmeyi denemedim,

Oyla:

radeongt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Öğrenci
Konular
37
onu da deneyin hocam eğer olmazsa anakart ile ilgilidir büyük ihtimalle.

Oyla:
Üst Alt