Rehber Poco F1 Batarya-Performans

Enes Genç

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Poco F1
Konular
11
İlk oncelikle Selamun Aleykum
Bu konuda cok fazla bilgi ve rehber olmadigi icin ve telefonun potansiyelinden yararlanilmadigini dusundugum icin actim
Ben bu konuda ne anlatacagim
Telefonunuzdan daha fazla ekran suresi ve performans nasil alirsiniz hem de stabilite kaybi olmadan
İlk once telefonu kullandigimiz seyden isletim sistemi ve arayuzden bahsedeyim
Su anda Android 10 gelmedigi icin Android Pie miui romlari hakkinda bahsedecegim
Eger ki telefonunuzda TWRP varsa kilidi acip bir seyler yapmak istiyorsaniz sakin Global tabanli bir rom kurmayin
Mesela stabil romlari kurmayin
Cunku bu telefonun Cin romu yok ve stabil romlarda global rom baz alinarak yapiliyor
Beta Mi8 den portlanmis romlari kullanin artik global beta sonlandigi icin
İkincisi ise hic ozellik yok bu ne boyle deseniz bile Malakas-Arter-Sphinx kernellerden birini kurun
Ben ucunu de denedim ucu de bende 10 saat ekran suresi verdirdi
Su anda tercihim Malakasdan yana
Ucuncusu ise benim roota ihtiyacim yok deseniz bile romda gomulu olsun olmasin Magisk kurulu olsun cunku ne olur ne olmaz boot.img yamaladigi icin TWRP niz kesinlikle silinmez
Dorduncusu ise Magisk Modulleri olarak ben batarya ve performans anlaminda Poco F1 Thermal Unlock-FDE.Aİ-Universal GMS Doze kullaniyorum
Thermal Unlock miui in bir anda isinip frekansi dusurmesini veya sarj olmayi kesmesini engelliyor
Universal GMS Doze ise google play servisleri ve ona bagli olan seyleri uyutuyor-doze moduna aliyor boylece pil tasarrufu yapmis oluyorsunuz
Besincisi ise Donate Packli bir Greenify
Miui her ne kadar arkada uygulamalari durduruyirum dese de uygulamalar durmuyir duran uygulama varsa kendini baslatabikiyor
Ornegin bir oyuna giriyorsunuz google play store aciliyir facebook instagram aciliyor bunlari kapatabilir hatta uyandirma yollarini kesebilirsiniz
Ben su ana kadar Google Play Store un 10 tane uynadirma yolunu kestim
Altincisi ise cihazi debloatlamak
Debloat nedir Bloatware yani gereksiz uygulama-sercislerden telefonu arindirmak
Mesela Miui Cloud kullanmiyor musun
O zaman arkada calismasina gerek yok sil gitsin
Cihazi Bul kullanmiyor musun sil gitsin
Daha cok ornek var
Yedincisi ise karanlik bir arkaplan ve karanlik tema
İPS dahi olsa etkisini az da olsa hissedersiniz
Aklima gelen bu kadardi bu kadar yazdim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-10-14-21-40-43-611_com.xiaomi.misettings.jpg
    Screenshot_2019-10-14-21-40-43-611_com.xiaomi.misettings.jpg
    202,6 KB · Görüntüleme: 54
  • Screenshot_2019-10-15-14-26-06-558_com.topjohnwu.magisk.jpg
    Screenshot_2019-10-15-14-26-06-558_com.topjohnwu.magisk.jpg
    311,5 KB · Görüntüleme: 53

m.murat2

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
Öğrenci
Konular
17
telefonu ilk aldığım zamanlar ne güzeldi bunlara gerek kalmadan 9+ ekran süresini veriyordu güncelemelerle git gide azaldı malesef

Enes Genç

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Poco F1
Konular
11
telefonu ilk aldığım zamanlar ne güzeldi bunlara gerek kalmadan 9+ ekran süresini veriyordu güncelemelerle git gide azaldı malesef
Telefonu ilk aldigimda 6-7 saat aliyirdum anca simdi artti bende

Asdfg70

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Pocophone f1
Konular
2
İlk oncelikle Selamun Aleykum
Bu konuda cok fazla bilgi ve rehber olmadigi icin ve telefonun potansiyelinden yararlanilmadigini dusundugum icin actim
Ben bu konuda ne anlatacagim
Telefonunuzdan daha fazla ekran suresi ve performans nasil alirsiniz hem de stabilite kaybi olmadan
İlk once telefonu kullandigimiz seyden isletim sistemi ve arayuzden bahsedeyim
Su anda Android 10 gelmedigi icin Android Pie miui romlari hakkinda bahsedecegim
Eger ki telefonunuzda TWRP varsa kilidi acip bir seyler yapmak istiyorsaniz sakin Global tabanli bir rom kurmayin
Mesela stabil romlari kurmayin
Cunku bu telefonun Cin romu yok ve stabil romlarda global rom baz alinarak yapiliyor
Beta Mi8 den portlanmis romlari kullanin artik global beta sonlandigi icin
İkincisi ise hic ozellik yok bu ne boyle deseniz bile Malakas-Arter-Sphinx kernellerden birini kurun
Ben ucunu de denedim ucu de bende 10 saat ekran suresi verdirdi
Su anda tercihim Malakasdan yana
Ucuncusu ise benim roota ihtiyacim yok deseniz bile romda gomulu olsun olmasin Magisk kurulu olsun cunku ne olur ne olmaz boot.img yamaladigi icin TWRP niz kesinlikle silinmez
Dorduncusu ise Magisk Modulleri olarak ben batarya ve performans anlaminda Poco F1 Thermal Unlock-FDE.Aİ-Universal GMS Doze kullaniyorum
Thermal Unlock miui in bir anda isinip frekansi dusurmesini veya sarj olmayi kesmesini engelliyor
Universal GMS Doze ise google play servisleri ve ona bagli olan seyleri uyutuyor-doze moduna aliyor boylece pil tasarrufu yapmis oluyorsunuz
Besincisi ise Donate Packli bir Greenify
Miui her ne kadar arkada uygulamalari durduruyirum dese de uygulamalar durmuyir duran uygulama varsa kendini baslatabikiyor
Ornegin bir oyuna giriyorsunuz google play store aciliyir facebook instagram aciliyor bunlari kapatabilir hatta uyandirma yollarini kesebilirsiniz
Ben su ana kadar Google Play Store un 10 tane uynadirma yolunu kestim
Altincisi ise cihazi debloatlamak
Debloat nedir Bloatware yani gereksiz uygulama-sercislerden telefonu arindirmak
Mesela Miui Cloud kullanmiyor musun
O zaman arkada calismasina gerek yok sil gitsin
Cihazi Bul kullanmiyor musun sil gitsin
Daha cok ornek var
Yedincisi ise karanlik bir arkaplan ve karanlik tema
İPS dahi olsa etkisini az da olsa hissedersiniz
Aklima gelen bu kadardi bu kadar yazdim
Reİs hangi romu kullaniyorsun

Üst Alt