Rom Pixel Experince - Android Pie 9.0[Mi-6][Official][AOSP]

danielatlas

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Erdoğan
Cihazım
Xiaomi Mİ 6
AOSP nedir: android projesinin adıdır, açık kaynak kodludur.
Kurulum adımları:
Mevcut uygulamalarınızı ve verilerinizi yedekleyin
Bootloaderi açın (twrp)
Sistemi Sil
Başka bir ROM'dan geliyorsa Userdata'yı silin
ilk önce firmware yükleyin
sonra romu yükleyin
root için Flash Magisk (ihtiyacınız varsa)
Yeniden Başlatma

Değişim logu

08-20-2018
kernel güncellendi
kaynaklar güncellendi
yeniden eklenenler:
XiaomiCustom
Miui A2 camera
buglar düzeltildi!!!
Güncelleme:
Rom içinde hesap makinesi yok apk veya playstore dan edinebilirsiniz.
firmware linki:[bunu kurmazsanız bootloop oluşur açılmaz]
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

İndirme Linki:

Pie için twrp linki-

Contributors
Verevka, ShevT Support us by
.
Source Code
:

Version Information
Status:
Official

korfirak

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emrah
Cihazım
Mi6
hocam teşekkür ederim. gayet şık ve akıcı, tabi miui 10 dan sonra alışkanlıkları değiştirmek gerekiyor o ayrı mesele :) ama ben begendim bir kaç foto atıyorum merak edenler için. Şarj için henüz birşey diyemem, kullanınca öğreneceğiz ve paylaşacağız. Mi kamera yüklü. hemen hemen herşey çalışıyor gibi.

Screenshot_20180823-212406.png Screenshot_20180823-212411.png Screenshot_20180823-212420.png Screenshot_20180823-212429.png Screenshot_20180823-212433.png Screenshot_20180823-212439.png Screenshot_20180823-212451.png Screenshot_20180823-212520.png Screenshot_20180823-212549.png

hayro56

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Hayrettin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
hocam teşekkür ederim. gayet şık ve akıcı, tabi miui 10 dan sonra alışkanlıkları değiştirmek gerekiyor o ayrı mesele :) ama ben begendim bir kaç foto atıyorum merak edenler için. Şarj için henüz birşey diyemem, kullanınca öğreneceğiz ve paylaşacağız. Mi kamera yüklü. hemen hemen herşey çalışıyor gibi.

Ekli dosyayı görüntüle 24681 Ekli dosyayı görüntüle 24682 Ekli dosyayı görüntüle 24683 Ekli dosyayı görüntüle 24684 Ekli dosyayı görüntüle 24685 Ekli dosyayı görüntüle 24686 Ekli dosyayı görüntüle 24687 Ekli dosyayı görüntüle 24688 Ekli dosyayı görüntüle 24689
Hocam ben kaç defa yüklemeye çalıştım ama eror verdi yüklemedi nasıl yüklediniz bilgi paylaşımı yaparmısın bir zahmet

korfirak

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emrah
Cihazım
Mi6
hocam selam,

Herzamanki gibi önce Twrp, 4 wipe, factory reset yaptım. dosyaları kopyaladım, sırasıyla, rom u flashladım, firmware flashladım ve açıldı,
dip not: ekli dosyadaki Twrp 3.2.1.0 versiyonunu yükleyip yaptım.

Ekli dosyalar

korfirak

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emrah
Cihazım
Mi6
hayır hocam herhangi bir error almadım, muhtemelen tam inmemiştir dosyanız, tekrar indirip dener misiniz?

Serkan.06

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Serkan
Cihazım
Mi 6

Ekli dosyayı görüntüle 24681 Ekli dosyayı görüntüle 24682 Ekli dosyayı görüntüle 24683 Ekli dosyayı görüntüle 24684 Ekli dosyayı görüntüle 24685 Ekli dosyayı görüntüle 24686 Ekli dosyayı görüntüle 24687 Ekli dosyayı görüntüle 24688 Ekli dosyayı görüntüle 24689
üstad merhaba.biraz kısa süre olmasına rağmen şarj durumu için ilk izlenimler nasıl acaba

hayro56

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Hayrettin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Hocam ben bir türlü yükleyemedim ikikere pc den de indirdim aynı hatayı veriyor

korfirak

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emrah
Cihazım
Mi6
Hocam merhaba.
Dün sabah 8 gibi çıkarmıştım şarjdan. Yaklaşık 14-15 saat sonra gece 10-11 gibi şarja takmıştım. 3 saatten fazla ekran süresi almıştım ve şarjım %40 larda idi. Henüz sonuna kadar kullanamadım :)) şu anda da yaklaşık 6 saat önce çıkartmış olduğum şarjdan 30 dk kullanımla %87 durumunda. Ekte gönderdim.
üstad merhaba.biraz kısa süre olmasına rağmen şarj durumu için ilk izlenimler nasıl acaba

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Serkan.06

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Serkan
Cihazım
Mi 6
Hocam merhaba.
Dün sabah 8 gibi çıkarmıştım şarjdan. Yaklaşık 14-15 saat sonra gece 10-11 gibi şarja takmıştım. 3 saatten fazla ekran süresi almıştım ve şarjım %40 larda idi. Henüz sonuna kadar kullanamadım :)) şu anda da yaklaşık 6 saat önce çıkartmış olduğum şarjdan 30 dk kullanımla %87 durumunda. Ekte gönderdim.

üstad zahmet verdim sağolasın. biraz hızlı inmiş gibi düşünürken senin çift hat kullandığını gördüm.çift hattın şarj süresine etkisi ortada.ortalama bir hesapla çift hat kullanımında 3,5 saat gibi bir ekran süresi alınacak gibi duruyor.tek hat kullanımında bu süre 5 i geçer diye düşünüyorum.hatta kullanım şekline göre 6 saat gibi ortalama değerlere çıkabilir ki bu kötü bir değer değil bence.rom denemeye değer :)

korfirak

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emrah
Cihazım
Mi6
Hocam 3 saat süreyi toplamda %60 şarj ile aldım. Yani çift hatta ortalama 5 saati geçer diye düşünüyorum :))
üstad zahmet verdim sağolasın. biraz hızlı inmiş gibi düşünürken senin çift hat kullandığını gördüm.çift hattın şarj süresine etkisi ortada.ortalama bir hesapla çift hat kullanımında 3,5 saat gibi bir ekran süresi alınacak gibi duruyor.tek hat kullanımında bu süre 5 i geçer diye düşünüyorum.hatta kullanım şekline göre 6 saat gibi ortalama değerlere çıkabilir ki bu kötü bir değer değil bence.rom denemeye değer :)

Serkan.06

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Serkan
Cihazım
Mi 6
Hocam 3 saat süreyi toplamda %60 şarj ile aldım. Yani çift hatta ortalama 5 saati geçer diye düşünüyorum :))

üstad ben azalan şarjını %15, ekran süreni 30 dakika baz alarak ve her yarım saatlik ekran sürende %15 azalacağı varsayımı ile yarım yamalak matematiğimle yaptım idare et :) çift hatla 5 saati geçmesi zaten olayı bitirir direk roma geçirtir :)

korfirak

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emrah
Cihazım
Mi6
Hocam, sistem ext4 olarak biçimlendirebilir misin. Bir de otg den mı atıyorsun flashi. Normal hafızaya atsan oradan bir deneyiverin. Cevabını bekliyorum
İlk önce frimvare yüklemesi yaptım. Romu yüklemek istediğim de resimdeki hatayı alıyorum nedendir?

aslanenver

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Enver
Cihazım
Mi 6
Deneyip yazarım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Twrp üzerinden dosya kopyalama oluyor mu.
Org üzerinden yüklemeyi deniyorum
Yine hata veriyor.

Twrp 3.2.3.0
Versiyonu var.

Kopyalama seçeneğini de buldum.

Hata aynı.

Tekrar romu indiriyorum. Başka ihtimal gelmiyor aklıma.

Son düzenleme:

korfirak

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emrah
Cihazım
Mi6
Hocam. Önce verilen twrp yi Flashlayın. Sonra kalıcı olması için install seçeneğinden sağ alt tarafta IMG install var. Recovery seçerek img yi yükleyin. Reboot yapıp recovery olarak geri acin. Ardından sisteminize 4 wipe işlemlerini uygulayın. Ardından factory reset yapın. Wipe yaparken system dosyanizi ext4 olarak degistirin ve dosyanızı(rom dosyalari) bilgisayarınızdan telefonun hafızasına atınız. Firmware, rom ard arda yükleyin. Açılması lazım.
Deneyip yazarım

Twrp üzerinden dosya kopyalama oluyor mu.
Org üzerinden yüklemeyi deniyorum
Yine hata veriyor.

aslanenver

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Enver
Cihazım
Mi 6
Şuan yükleniyor.. sıkıntı twrp sürümüymüş.
Org üzerinden yükledim
Twrp IMG file ile yükleyip rom kurulumuna geçtim

İşlem tamamdır tşk ederim

Sıra incelemede :)

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Üst Alt

Sevgili Xiaomi Sever!

Sitemizdeki reklamların görüntülenmesini engellediğinizi tespit ettik.

Lütfen sitemizi istisna listesine ekleyin veya AdBlock'u devre dışı bırakın.

Sitemizde ki tüm kaynaklar ÜCRETSİZ olarak sizlere sunulmaktadır bize destek olmak için engellemeyi kaldırınız

Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz!