Rom Pixel Experience ROM Android 10 (UNOFF)

trojan009

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Engin
Cihazım
Mİ 6
Meslek
Rüzgar Türbini Tek
Konular
6
Pixel Experience ROM Android 10
-----------------------------------------------------------------------

LİNKLER GÜNCELLENDİ !
İndirme sırasında hata alan arkadaşlar tekrardan indirebilirsiniz.

Pixel Experience (bundan sonra PE diye bahsedilecektir) romu Google Pixel telefonların tecrübesini diğer telefonlarda yaşamak isteyenler için geliştirilmiştir. Romun en önemli özellikleri hızı ve akıcılığı, oyun performansı, her şeyi çalışan dahili Google Camera ve sınırsız Google fotoğraf yükleme alanı olarak belirtilebilir. Merak edenler için, Mi EU Stabil romdan geçtim. Bildiğiniz gibi Mi EU, Global MIUI roma göre çok daha stabil, reklamsız ve performanslıdır. Bu konuda Pixel Experience ile Mi EU rom karşılaştırılacaktır. PE, MIUI'dan çok farklı bir rom olduğu için bazı şeyleri altını çizmek gerekir;

1-) MIUI alışkanlıklarınızı bırakmanız gerekecek, mesela üç parmakla kaydırarak ekran resmi alma veya kullanıyorsanız eğer tuş kısayolu ile el fenerini açma gibi özellikler PE'de bulunmamakta

2-) MIUI'da olan güvenlik, hızlandırma, oyun modu gibi özellikler PE'de yok, bunları zaten telefon arka planda yapıyor ve sizi bunlarla sıkmıyor.

3-) PE ile garip ki dahili bir müzik çalma programı gelmiyor, siz artik Google Play'den bir şeyler bulacaksınız :)

4-) PE'nin bekleme süresi daha uzun, şarjı daha çok gidiyor

5-) PE çok daha hızlı bir rom, menülerde internette gezerken akıcılığı kesinlikle hissediyorsunuz.

ROM OTA DESTEĞİ BULUNDURMAKTA VE HAFTALIK GÜNCELLEME GELMEKTEDİR.

YÜKLEME

Öncelikle PE Rom'a geçerken oluşabilecek hatalardan dolayı verileriniz veya telefonunuz zarar görürse bütün sorumluluk size aittir :)

Bu rom sadece Mi 6 içindir. Diğer kullanıcılar yüklemeye çalışmamalıdır.

Telefonunuzda Bootloader açık, TWRP yüklü olmalıdır.

Yükleme işlemine başlanmadan önce telefonun şarjının %80 veya daha üstünde olmasına dikkat edilmelidir.

Telefonunuz daha önceden romu indireceğiniz bilgisayara tanıtılmış (USB yoluyla takılmış, veri aktarabilir) olmalıdır.

Tüm veriler gideceğinden telefonun mutlaka yedeği alınmalıdır. Mi Hesabı verileriniz bu roma geri senkronize edilmeyeceğinden onları ayriyetten yedeklemeniz gerekir.

Aşağıdaki linkten romu bilgisayarınıza indirdikten sonra telefondan TWRP'ye girip Wipe - Advanced Wipe bölümünden Data, System, Cache ve Dalvik/Art Cache bölümleri mutlaka silinmelidir. Bu işlem tüm verileri ve halihazırdaki romu siler yani PE veya başka rom yüklemeden telefonu kullanamazsınız.

Ardından TWRP açıkken telefon bilgisayara bağlanıp indirilen rom telefon içine atılmalıdır.

Sonrasında TWRP içinden Install menüsüne girilip orada görülen rom'a tıklanmalı ve yüklenmelidir.

Yükleme bittikten sonra görülen menüden Dalvik/ART Cache silme seçeneği seçilip telefonu yeniden başlat işareti kaydırılır.

Hayırlı olsun :)

İNDİRME BAĞLANTILARI

TWRP Arian Android 10 TWRP sini kurmanizi tavsiye ediyorum.

Magisk için en güncel sürümü kullanın.

-------------------------------------------------------------------------
BUGLAR
-------------------------------------------------------------------------

Şu anlık bug bulunamadı.

Bug bulursanız benimle iletişime geçebilirsiniz.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

Son düzenleme:

alasulumurat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi Note 10
Konular
13
Bu sbwml ne kadar güvenilir tartışılır. Sonuçta Pixel Experience kendi sitesinde mi6 için güncelleme vermiyor.

trojan009

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Engin
Cihazım
Mİ 6
Meslek
Rüzgar Türbini Tek
Konular
6
Bu sbwml ne kadar güvenilir tartışılır. Sonuçta Pixel Experience kendi sitesinde mi6 için güncelleme vermiyor.
Miui pro kaçak romlardan daha güvenli olduğu garanti. Neyse asıl soruna cevap vereyim ; Çinli bir arkadaş tarafından bizim cihaza (mi6) rom çıkartıyor. Kurup bakabilirsin hiçbir yabancı uygulama veya açık bulunmamakta. Karar sizin . Kurmak size kalmış ama son olarak da romları bu arkadaş Arian la birlikte yapmakta. Ki Arian i bilmeyen yoktur mi 6 kullanıyorsanız. Arian bu işte varsa bu rom sağlamdır ki deneyimlerime göre offical romdan daha sağlam. Google güvenlik güncellemelerini bile çıktığı gün alıyor .

bysensei

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ömür
Cihazım
mi6
Konular
0
teşekkürler en kısa zamanda deniyeceğim farklı rom farklı heyecan yedekleri almaya başlıyayım ben :)

trojan009

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Engin
Cihazım
Mİ 6
Meslek
Rüzgar Türbini Tek
Konular
6
Mi 6 romlar içinde şuan en iyi 2 romdan birisi. Pixel Experience Offical rom yok çünkü geliştiriciler yok. Offical yada unoffical olmasının bir şeyi yok resmi değil sadece ama tüm güncellemeleri alıyor. Eski telefonumda çok unoffical rom kullandım sorun çıkartmadı ki bazı unoffical sürümler Offical surumlerden daha iyi olabiliyor. Pil performans konusunda bu rom derim çok özelleştirme isterseniz de havoc 3.0 kullanın.

oxid

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
mi 6
Konular
0
linkler kırık sanırım

seco.can.can