Yardım Pilim kötü durumda ne önerirsiniz?

turamer2422

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tunahan
Cihazım
Redmi
Konular
7
Yeni format atıldı hiçbir uygulama yüklenmedi, güç tasarrufu modunda, tüm arkaplan uygulamaları kısıtlandı, karanlık modda, sıfır parlaklıkta, sonuç 3 saat ekran süresi. Ne yapmalıyım?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

canerbulut

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
caner
Cihazım
K20 pro
Meslek
memur
Konular
5
cihaz rootlu ise advanced battery calibrator uygulamasını indir...getapps de var...bataryayı kalibre et ben yaptım bariz farkediyor.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Pil kalibrasyonu ciddi fayda ediyor.
Doğrusu ben kalibrasyon için her şeyi denedim ama tam anlamıyla yazılımsal olarak kalibrasyon olmadı. En son geçenlerde pili söküp farklı pil ile telefonu şarj ettikten sonra eski pilime geri döndüm. Şaşırtıcı şekilde kalibrasyon mükemmel oldu. 1 haftaya yakındır pil sağlığım %89 seviyesinde gidiyor %50 seviyesinden 89 a çıktı sök tak sonrası ve kullanım süresi de bir o kadar arttı.

Meğerse elimde canavar gibi pil varmış ben kalibrasyon hatası nedeniyle yarısına mahkum olmuşum.

turamer2422

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tunahan
Cihazım
Redmi
Konular
7
Pil kalibrasyonu ciddi fayda ediyor.
Doğrusu ben kalibrasyon için her şeyi denedim ama tam anlamıyla yazılımsal olarak kalibrasyon olmadı. En son geçenlerde pili söküp farklı pil ile telefonu şarj ettikten sonra eski pilime geri döndüm. Şaşırtıcı şekilde kalibrasyon mükemmel oldu. 1 haftaya yakındır pil sağlığım %89 seviyesinde gidiyor %50 seviyesinden 89 a çıktı sök tak sonrası ve kullanım süresi de bir o kadar arttı.

Meğerse elimde canavar gibi pil varmış ben kalibrasyon hatası nedeniyle yarısına mahkum olmuşum.
bendeki 4 senelik telefon muhtemelen canavar gibi değildir 😄 ama biraz daha iyi olmasını isterdim

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Üst Alt