Yardım Pil sorunu

GorkemTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Görkem
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
3
Dostlar öncelikle merhaba. Telefonum redmi note 8 pro 2 yıl oldu alalı ilk aldığımda hatırlamalarıma ve ekran görüntülerine göre miui 11 kurulu idi android 9 du. Sonra miui 11 android 10 güncellemesi geldi yaptım sıkıntı yoktu. Sonra android 10 miui 12.0.6 güncellemesi gelmişti onuda yapmıştım(hala sıkıntı yok). Sonrasında 12.0.8 güncellemesi yaptım yine sıkıntı yok. Bu sefer android 11 güncellemesi geldi miui 12.5.3 tü galiba. Bu güncellemeden sonra pilde sıkıntı yoktu fakat cihaz aşırı ısınıyordu normale göre. 5 10 dakika gezsem telefonda direk ısınıyordu fakat pil normal gidiyordu. Sonra recoveryden hard format attım. Isınma sorunu gitti fakat pil sorunu başladı. Şimdi o pil sorunu gidermek için çeşitli versiyonlarda romlar deniyorum. 3 4 tane denedim fakat çok çözülmedi. Şimdi android 9 miui 11 e geri dönüyorum inşallah olur. Bl kilidi açık stok recovery var cihazda. Başka önerileriniz var mı?

Canny1913

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Canny
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
2
O ısınma sorunu pek normal gibi durmuyor ama güncellemenin ilk günlerinde ve hard-reset sonrası ısınma ve pil sorunu çok normal.

Pil sorununu ben yaşamadım. Endonezya ROM'a geçmeyi deneyin bir de Custom Kernel yükleyin.

Oyla:
Üst Alt