Soru Pil Performansına Baya Düşüşte

Synx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi9t
Konular
81
Şu anda HyperOS VS romundayım son sürüm kullanıyorum. Fakat bir süredir pil performansı yerlerde cihazı alalı 3-4 ay oldu ve pilin 100 den 98 'e düşmesi 10 dakika - BT Açık (saat bağlı) - Mobil veri genel kullanım - Konum açık - Senkron açık

Şimdi diyceksiniz ki bu normal evet hızlı bitmesi normal ama bu kadar hızlı bitmesi biraz absürt geliyor. 24 saatlik kullanımda 8-9 saat ekran süresi alıyordum hatta 20 saatlik kullanımda 12 saat süre almışlığım da var.

Acaba rom kaynaklı mı sorun var yoksa ksu destekli kernel kurduğum için mi bu sorun mevcut.

Yardımlarınızı bekliyorum

Mr.Mitch

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haydar
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Köle
Konular
46
Bu şarj olayı artık googledan kaynaklı gibi gelmeye başladı bana kendimde pil konusunda sorun yaşıyorum pilim eskiye nazaran daha çabuk bitiyor ve arkadaşlarım da aynı şeyi söylemeye başladı hepimiz farklı Android sürümleri kullanıyoruz ben 12 arkadaşlar biri android 10 diğeri 13 siz 14 kullanıyorsunuz sanırım cihazlar ve yazılımlar bu kadar bağımsız olduktan sonra Instagram/WhatsApp/google aklıma geliyor istemsizce

Synx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi9t
Konular
81
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Katılıyorum başka bir açıklaması olamaz. Tamam cihazın raf ömrüde söz konusu fakat bu çok fazla. Sanki telefonda mining yapıyoruz

cenbir

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cengiz
Cihazım
Redmi 9 Pro
Konular
2
EEA OS1.0.5.0.UMAEUXM sürümünü dün yükledim %100 şarj olduktan sonra ekran açıksa15 dakika içerisinde değişmiyorsa iyidir kanımca daha önce eu stabil yükledim çabucak bitiyordu kullanıma bağlı olarak değişkenlik gösterirpil kullanımı kimileri tayvan romunu kullanıyor iyi diyor (OS1.0.5.0.UMAEUXM ) 1 hafta kullanıyorum iyi değilse değiştiriyorum yoksa iyisini buluna kadar devam ediyorum.

Synx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi9t
Konular
81
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla hocam eea bana göre değil google varsa ben yokum Tai romu kurdum fakat onda da mod kurunca telefon sapıtıyor. Yani sanırsın 2 yıllık cihaz kullanıyorum

Üst Alt