Yardım Pil Isınma sorunu

Dokeias

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Seda
Cihazım
Xiaomi Redmi 5+
Konular
1
Merhaba cihazı alalı 1 hafta oldu. Pil ısınma ortalama 27-32 arası gidip geliyo fakat dokundugunda hiç sıcaklık yok zorlarsam 35 36 ya çıkıyo çok az bı sıcaklık oluyo. Derece olayı herkesde bu şekildemi ve xiaomi cihazlarda? İlk kez kullanıyom. Kaç derecenin üstünde ısınırsa sıkıntı olur?

StubborN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Kaç derece olmasını bekliyordunuz hocam?

Oyla:

Dokeias

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Seda
Cihazım
Xiaomi Redmi 5+
Konular
1
Bazı sitelerde 32nin üstüne çıkmamalı falan yazıyo o yüzden merak ettim cihazdan cihaza göre değişiyomu bu kıstas?

Oyla:

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Bazı sitelerde 32nin üstüne çıkmamalı falan yazıyo o yüzden merak ettim cihazdan cihaza göre değişiyomu bu kıstas?
Bir problem yok hocam. 60 derecelerin üzerine çıktığını biliyorum cihazımın. Zaten kendi koruma sistemi var cihazların, belli bir dereceye ulaştığında işlemcileri teker teker devre dışı bırakıyor. Tabi siz yine de o sıcaklıklara çıkana kadar zorlamayın cihazı. Özellikle yüksek sıcaklıkta şarja takmamaya ve cihaz şarj olurken oyun oynamamaya dikkat edin yeterli.

Oyla:

Dokeias

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Seda
Cihazım
Xiaomi Redmi 5+
Konular
1
Bir problem yok hocam. 60 derecelerin üzerine çıktığını biliyorum cihazımın. Zaten kendi koruma sistemi var cihazların, belli bir dereceye ulaştığında işlemcileri teker teker devre dışı bırakıyor. Tabi siz yine de o sıcaklıklara çıkana kadar zorlamayın cihazı. Özellikle yüksek sıcaklıkta şarja takmamaya ve cihaz şarj olurken oyun oynamamaya dikkat edin yeterli.
Anladım teşekkür ederim. Birde miui versiyonumu yükseltmeden kullansam bi sorun olmaz demi ? Şuan iyi çünkü yükseltince sıkıntı oluşturur diye korkuyorm.

Oyla:

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Anladım teşekkür ederim. Birde miui versiyonumu yükseltmeden kullansam bi sorun olmaz demi ? Şuan iyi çünkü yükseltince sıkıntı oluşturur diye korkuyorm.
Korkmanin hiç birşeye faydası yok hocam. Direnebildiğiniz kadar güncelleme yapmamaya çalışın. Sonra nasıl olsa sizde bizler gibi Xiaomi ile guncellemeden duramama hastalığına yakalanacaksınız :)

Oyla:

Dokeias

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Seda
Cihazım
Xiaomi Redmi 5+
Konular
1
Korkmanin hiç birşeye faydası yok hocam. Direnebildiğiniz kadar güncelleme yapmamaya çalışın. Sonra nasıl olsa sizde bizler gibi Xiaomi ile guncellemeden duramama hastalığına yakalanacaksınız :)
:) anladım çok teşekkürler yardım için

Oyla:
Üst Alt