İpucu Pil Gücünüzü Artırmak için 10 İşe Yarar İpucu

Sahund19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Xiaomi Mi8 Lite
Meslek
Yüksek Lisans Öğr.
Konular
27
Merhaba dostlarım şuanda neredeyse 2 yıllık Mi8 Lite telefonumda Masik P romunu kullanmaktayım yakın zamanda hard reset atma ve rom değiştirme gibi durumlar oldu ve birkaç rom denedikten sonra tekrar aynı roma döndüm bu süreçte bir şeyi anladım ki altta bahsettiğim ve eskiden yaptığım bazı ayarlar pil gücünü gözle görülür oranda artırıyor. Vereceğim modül forumda bazı konularda mevcut olsa da bahsedeceğim bazı ipuçlarının başka konularda bahsedildiğini görmediğim için hepsini derleyip sizinle de paylaşmak istedim. Umarım faydalı olabilirim. Yanlış bir bilgilendirme yapmış isem siz de beni bilgilendirebilirsiniz :)

1-) Universal GMS Doze [Root]

Yakın zamanda Magisk modül deposunda da bulunan bu modül Google Play hizmetlerinden tasarruf edilmesini sağlıyor. Şu anda Magisk deposunda bulunmuyor ancak verdiğim linkten indirebilirsiniz. Öncelikle şunu belirteyim modülü kurduktan sonra Gmail uygulamasından, mail bildirimlerini biraz geç alabilirsiniz. Görünen tek yan etkisi budur başka herhangi bir problem çıkarmaz.
2-) Koyu Mod ve Kontsrat
Bu Bahsedeceğim ayar telefonunu koyu modda kullananlar içindir ki telefonunuzun ekran süresini artırmak için koyu modda kullanmanızı tavsiye ederim (özellikle amoled bir panele sahipseniz).
Ayarlar > Ekran > Koyu Mod kısmına girdikten sonra en altta 'Kontrastı Otomatik Olarak Ayarla' seçeneği mevcut. Bu eğer sizde kapalı ise bunu aktif duruma getirmenizi tavsiye ederim. Diğer modül kadar olmasa da bu ayarın da pil süresine olumlu etki ettiğini gözlemledim.
3-) Reklam Engelleyici
Ayrı bir uygulama olarak reklam engelleyici kullanmanızı tavsiye etmem. Yani en azından ben kullanmıyorum. Ama telefonunuza host dosyası olarak atabileceğiniz bir reklam engelleme yöntemi de var. Eğer telefonunuzda root varsa Magisk ayarlar kısmındaki Systemless Host (sistemsiz host) modülünü de aktif edebilirsiniz. Daha az reklam demek daha az işlem demek olduğu için buda haliyle etki ediyor.
4-) Kullanılmayan Uygulamalar ve Bildirim
Öncelikle söylemem gerekirse bence telefonda kullanmadığınız ne kadar yerleşik uygulama varsa hepsini devre dışı bırakmanızı öneririm. Bunun dışında bildirim gelmesinin önemsiz olduğu uygulamaların bildirimlerini Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamaları Yönet kısmına gelip uygulamayı seçtikten sonra Bildirimler kısmından tamamen kapatabilirsiniz. Bu hem telefonunuza her uygulamadan sürekli bildirim gelmesinin hem de telefonunuzun bu bildirimler için sürekli uyarılmasının önüne geçecektir. Şahsen ben Whatsapp, İnstagram gibi uygulamalar dışında tüm uygulamaların bildirimlerini kapatıyorum, sevmiyorum da zaten. Telefonunuza her bildirim geldiğinde ekranın açılması da ayrıca pil gücünüzü biraz olsun etkileyen faktörler arasında yer almakta. Bunun önüne geçmek için ise Ayarlar > Kilit Ekranı > Bildirimler için Kilit Ekranını Uyandır seçeneğini kapatmamız gerekiyor. Bunu kapattığımızda her bildirim geldikçe ekranınız uyandırılmayacaktır. Zaten bildirimler kilit ekranında kaldığı ve bildirim sesi geldiği için sürekli ekranın uyandırılmasının gereksiz olduğunu düşünüyorum.
5-) Otomatik Medya Oynatma ve İndirme
Çoğu kişinin es geçtiği bir konu aslında bu. Facebook, İnstagram ve Youtube başta olmak üzere birçok uygulamaya girdiğimizde videolar otomatik olarak oynatılmaya başlanıyor. Videonun otomatik oynatılması telefonunuza otomatik olarak bir veri indirme işlemi anlamına geldiği için bu hem internetinizin hem de bataryanızın çabucak erimesine sebep olabiliyor. Bu uygulamaları aktif olarak kullanıyorsanız Ayarlar kısmından otomatik video oynatma kısmını bulup devre dışı bırakmanızı tavsiye ederim. Facebook ve Youtube'de bunun için bir ayar yer alırken İnstagram'da bunun için bir ayar bulunmamaktadır ve aralarında en batarya ve internet düşmanı da İnstagram'dır. İnstagram için de ben İnstander gibi bazı modlu İnstagram sürümlerini kullanıyorum. Hem ana sayfamda reklam görmüyorum hem de özelleştirebileceğim çok daha fazla ayara kavuşuyorum (Otomatik video oynatmayı iptal etme de dahil olmak üzere). Ancak size tavsiyem bu tür modlu İnstagram vb. uygulamaları kullanmaya karar verirseniz ne olur olmaz diye güvenliğiniz için Ayarlar kısmından İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı açmanızı tavsiye ederim. Bunun dışında Whatsapp ve Telegram gibi sohbet uygulamalarında ise otomatik medya indirmeyi ben kapatıyorum sizde uygulayabilirsiniz dilerseniz. Özellikle çok fazla gruba dahilseniz hem can sıkıcı hem şarj yiyici olabiliyor :)
6-) Kontrol Panelini Etkin Kullanma
Ne demek bu ? Burdaki çoğu kişi o kısmı olması gerektiği gibi kullanıyordur belki ama bazı arkadaşlarımız o kısmı pek düzenli kullanmıyor. Düzenliden kastım Bluetooth, Wifi, Konum, gibi butonları aktif ettikten sonra işimiz bitse dahi tekrar kapatmamamız. Özellikle Wifi çok fazla açık bırakılıyor. Bu ayarları açık bıraktığımız takdirde telefonumuz sürekli bir Bluetooth cihazı veya Wifi ağı tarayacağı için arka planda pil gücünüzden yemesine sebep olmaktadır.
7-) SIM Operatorü
Bence kullandığınz Hat ve SIM Operatörünüz pil gücünü doğrudan etkileyen bir faktör. Eğer bulunduğunuz bölgede kullandığınız operatör az çekiyorsa veya sürekli sinyal gidiyorsa bu telefonunuzun sürekli şebeke aramasına sebep olacağı için pil gücünün doğrudan düşmesine sebep olacaktır. Bunun önüne geçmek için eğer daha iyi çeken bir operatöre geçme şansınız varsa operatör değiştirmenizi tavsiye ederim.
8 ) Boşta Pil Tüketimi
Bazı uygulamaların ayarlarında ve telefonun sisteminde yer alan ''Kullanım Teşhis Verilerini Gönder'' veya ''Kullanıcını Deneyimi...'' vs diye bazı ayarlar olduğunu görürüz. Bu tür ayarlar aktif olduğunda telefonunuz özellikle boşta iken kullanım verileriniz toplanır ve ilgili kuruma gönderilir. O yüzden bu tür ayarları gördüğünüz her yerde kapatmanızı öneririm. Özellikle telefonun ilk kurulumunu yaparken, hızlı hızlı okumadan geçtiğimiz o tiklerin bazılarını kaldırmadığımız için bunlara en başından izin vermiş oluruz bilmeden. O yüzden ilk kurulumda da bu izinleri vermediğinize emin olmanızı tavsiye ederim. Yine telefon boşta iken pilin çok tükenmemesi için Wifi-NFC-VPN-GPS-Bluetooth'un kapalı olmasına özen gösterin. Boşta pil tüketimi olayı ayrıca madde 7 ve madde 9 ile de doğrudan ilgilidir.
9-) Performansı Artırdığını İddaa eden Uygulamalar
Google Play'de yer alan veya internet sitelerinden apk olarak indirebileceğiniz yüzlerce Batarya, Telefon Hızlandırma, Virüs Koruma veya ne bileyim Çöpleri Silme gibi bazı üçüncü taraf uygulamalar bulunmaktadır. Ben bu tür uygulamaların neredeyse hiçbirinin telefonun performansını veya batarya kapasitesini artıracağına inanmıyorum. Denediğim bu tür birkaç uygulamada da tam tersi sonuçlar aldım hatta. Xiaomi'nin içerisinde bulunan Mi Security uygulaması zaten fazlasıyla her işimizi görüyor. O yüzden bu tür uygulamalardan uzak durmanızı öneririm. İlla ki bu tür uygulamalardan medet umacak hale geldiyse bataryanız, telefonunuza root atmanızı ve Xposed vs. ile birlikte Greenify gibi uygulamaları veya yukarıda vermiş olduğum modül gibi çeşitli modülleri kullanmanızı tavsiye ederim.
10-) Diğer
Orijinal adaptör kullanmak, pilinizi doğru şarj etmek, doğru şarj aralığında kullanmak, Xiaomi sistem reklamlarını kapatmak, güncelleme sonrası reset atmak, custom rom-kernel kullanmak, telefona root atmak gibi şeyler zaten bilindiği için veya bilinmese bile forumda aratıldığında kolaylıkla bulunabildiği için konuya ekleme gereği duymadım.

EK-) BATARYA KALİBRASYONU [ROOT]

Dostlarım Telegram grubunda görmüş olduğum bir Batarya Kalibrasyonu işlemini denedikten sonra bunlara ek olarak ekran süremin biraz daha arttığını gözlemledim. Aslında yeni nesil akıllı bataryalar bu işlemi kendisi yapıyor ama bu söyleyeceklerimi yaparsanız bunu manuel olarak yapmış oluyorsunuz. Denemek isteyenler için konuya ekliyorum ;)

Batarya Kalibrasyonu

(Bataryanızı ilk günkü haline çevirmez ancak 2 yıllık pilinize yarım saat veya daha fazla dayanıklılık süresi verebilir.)

1- Play Store'da "Ampere" uygulamasını indirin

2- Uygulamayı açın ve telefonunuzu % 100'e kadar şarj edin (önemli: kalibrasyona yalnızca Ampere uygulamasında "Full" görüntülendiğinde devam etmelisiniz)
3- Telefonunuzu kabloya bağlı tutarak dosya gezgininize gidin (Root Explorer, Es dosya yöneticisi veya Mixplorer gibi root dizinine erişebilen dosya yöneticisi kullanın)
"/ data / system" klasörünün içindeki "batterystats.bin",
"batterystats-daily.xml"
dosyalarını silin.
4- Telefonunuzu yeniden başlatın (Kablo takılı değilken) ve tekrar Ampere uygulamasında"Full" yazısını görene kadar şarj edin
5- Kabloyu çıkarın ve kapanana kadar telefonunuzu normal şekilde kullanın
(Tamamen şarj %0 kalana kadar kullanın. Cihaz kendi kapansın)
6- Telefonunuzu kapalıyken %100'e kadar şarj edin.
7- Telefonunuzu açın (şarja takın) ve Ampere'de "Full" yazana kadar şarj edin
8- Kablonuzu çıkarın ve telefonu kullanın
9- % 1 şarjınız kalana kadar kullanın
10- Telefonu kurtarma(recovery) moduna alın. (Twrp yada Orangefox hangisini kullanıyorsanız)
11- Kurtarma modunda %100'e kadar şarj edin
12- Kurtarma modunda %100 görüntülendikten sonra en az 1 saat daha bırakın

Telefonunuzu yeniden başlatın ve kullanın.
Bataryanız tamamen kalibre edilmiştir.

Ekli dosyalar

• IMG_20201110_153251.jpg
    IMG_20201110_153251.jpg
    164,4 KB · Görüntüleme: 158
  • IMG_20201110_155118.jpg
    IMG_20201110_155118.jpg
    160,9 KB · Görüntüleme: 157
Son düzenleme:

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
ellerinize salik hocam gms 1.8.0 vardi wimdi sainizde guncelledim ve benim duwuncem wu yondeki stock miui cok hatal oluyor eu rom kullaniyorum ve hic piwman olmadim olsa miroomda yuklerdim ama yok

Sahund19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Xiaomi Mi8 Lite
Meslek
Yüksek Lisans Öğr.
Konular
27
ellerinize salik hocam gms 1.8.0 vardi wimdi sainizde guncelledim ve benim duwuncem wu yondeki stock miui cok hatal oluyor eu rom kullaniyorum ve hic piwman olmadim olsa miroomda yuklerdim ama yok
Rica ederim hocam. Haklısınız malesef stock global romlar özellikle güncellemeden sonra bi sapıtıyor. Bende önce Miroom sonra birkaç romdan sonra en son Masik Premium'a geçtim. Şuanlık memnunun şükür.

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
Rica ederim hocam. Haklısınız malesef stock global romlar özellikle güncellemeden sonra bi sapıtıyor. Bende önce Miroom sonra birkaç romdan sonra en son Masik Premium'a geçtim. Şuanlık memnunun şükür.
benim cihaza hala eu dan stabil ve guncel bawka dogru durust bir rom cikmadi inwallah onumuzdeki aylarda cikar

Sahund19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Xiaomi Mi8 Lite
Meslek
Yüksek Lisans Öğr.
Konular
27
benim cihaza hala eu dan stabil ve guncel bawka dogru durust bir rom cikmadi inwallah onumuzdeki aylarda cikar
Cihazınızla ilgili telegram gruplarını takip etmenizi öneririm hocam. Bazı yazılımcı arkadaşlar farklı cihazlara ait port rom vs yayinlayabiliyorlar.

NUSH

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mİ 9T PRO
Konular
9
Teşekkürler hocam, dns.adguard.com dan sonra magisk reklam engelleyici ile beraber işe yaradı ve harici bir reklam engelleyicine gerek duymuyorum.

Bu android dünyası adete bir kuyu ve kazdıkça içine giriyorum :) Acilen twrpyi bırakmam lazım abi kafayı yemek üzereyim :) Her detayı değerlendiriyorum cihazdaki her şeyi sorguluyorum '' bu ne işe yarıyor, acaba bunu kursam nasıl olur kaldırsam ne olur'' ah android ah.

Sahund19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Xiaomi Mi8 Lite
Meslek
Yüksek Lisans Öğr.
Konular
27
Teşekkürler hocam, dns.adguard.com dan sonra magisk reklam engelleyici ile beraber işe yaradı ve harici bir reklam engelleyicine gerek duymuyorum.

Bu android dünyası adete bir kuyu ve kazdıkça içine giriyorum :) Acilen twrpyi bırakmam lazım abi kafayı yemek üzereyim :) Her detayı değerlendiriyorum cihazdaki her şeyi sorguluyorum '' bu ne işe yarıyor, acaba bunu kursam nasıl olur kaldırsam ne olur'' ah android ah.
Hocam Private DNS zaten mobil cihazlarda tam olarak düzgün çalışmıyor. Bazen kesintiler ve ani droplar yaşatabiliyor internete. Onun dışında dediğinizde o kadar haklısınız ki :) Gerçekten derinlere indikçe neler varmış diyorum her seferinde.

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
Merhaba dostlarım şuanda Mi8 Lite telefonumda Masik P romunu kullanmaktayım yakın zamanda hard reset atma ve rom değiştirme gibi durumlar oldu ve birkaç rom denedikten sonra tekrar aynı roma döndüm bu süreçte bir şeyi anladım ki altta bahsettiğim ve eskiden yaptığım bazı ayarlar pil gücünü gözle görülür oranda artırıyor. Vereceğim modül forumda bazı konularda mevcut olsa da bahsedeceğim bazı ipuçlarının başka konularda bahsedildiğini görmediğim için hepsini derleyip sizinle de paylaşmak istedim. Umarım faydalı olabilirim. Yanlış bir bilgilendirme yapmış isem siz de beni bilgilendirebilirsiniz :)

1-) Universal GMS Doze (Root)

Yakın zamanda Magisk modül deposunda da bulunan bu modül Google Play hizmetlerinden tasarruf edilmesini sağlıyor. Şu anda Magisk deposunda bulunmuyor ancak verdiğim linkten indirebilirsiniz. Öncelikle şunu belirteyim modülü kurduktan sonra Gmail uygulamasından, mail bildirimlerini biraz geç alabilirsiniz. Görünen tek yan etkisi budur başka herhangi bir problem çıkarmaz.
2-) Koyu Mod ve Kontsrat
Bu Bahsedeceğim ayar telefonunu koyu modda kullananlar içindir ki telefonunuzun ekran süresini artırmak için koyu modda kullanmanızı tavsiye ederim (özellikle amoled bir panele sahipseniz).
Ayarlar > Ekran > Koyu Mod kısmına girdikten sonra en altta 'Kontrastı Otomatik Olarak Ayarla' seçeneği mevcut. Bu eğer sizde kapalı ise bunu aktif duruma getirmenizi tavsiye ederim. Diğer modül kadar olmasa da bu ayarın da pil süresine olumlu etki ettiğini gözlemledim.
3-) Reklam Engelleyici
Ayrı bir uygulama olarak reklam engelleyici kullanmanızı tavsiye etmem. Yani en azından ben kullanmıyorum. Ama telefonunuza host dosyası olarak atabileceğiniz bir reklam engelleme yöntemi de var. Eğer telefonunuzda root varsa Magisk ayarlar kısmındaki Systemless Host (sistemsiz host) modülünü de aktif edebilirsiniz. Daha az reklam demek daha az işlem demek olduğu için buda haliyle etki ediyor.
4-) Kullanılmayan Uygulamalar ve Bildirim
Öncelikle söylemem gerekirse bence telefonda kullanmadığınız ne kadar yerleşik uygulama varsa hepsini devre dışı bırakmanızı öneririm. Bunun dışında bildirim gelmesinin önemsiz olduğu uygulamaların bildirimlerini Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamaları Yönet kısmına gelip uygulamayı seçtikten sonra Bildirimler kısmından tamamen kapatabilirsiniz. Bu hem telefonunuza her uygulamadan sürekli bildirim gelmesinin hem de telefonunuzun bu bildirimler için sürekli uyarılmasının önüne geçecektir. Şahsen ben Whatsapp, İnstagram gibi uygulamalar dışında tüm uygulamaların bildirimlerini kapatıyorum, sevmiyorum da zaten. Telefonunuza her bildirim geldiğinde ekranın açılması da ayrıca pil gücünüzü biraz olsun etkileyen faktörler arasında yer almakta. Bunun önüne geçmek için ise Ayarlar > Kilit Ekranı > Bildirimler için Kilit Ekranını Uyandır seçeneğini kapatmamız gerekiyor. Bunu kapattığımızda her bildirim geldikçe ekranınız uyandırılmayacaktır. Zaten bildirimler kilit ekranında kaldığı ve bildirim sesi geldiği için sürekli ekranın uyandırılmasının gereksiz olduğunu düşünüyorum.
5-) Otomatik Medya Oynatma ve İndirme
Çoğu kişinin es geçtiği bir konu aslında bu. Facebook, İnstagram ve Youtube başta olmak üzere birçok uygulamaya girdiğimizde videolar otomatik olarak oynatılmaya başlanıyor. Videonun otomatik oynatılması telefonunuza otomatik olarak bir veri indirme işlemi anlamına geldiği için bu hem internetinizin hem de bataryanızın çabucak erimesine sebep olabiliyor. Bu uygulamaları aktif olarak kullanıyorsanız Ayarlar kısmından otomatik video oynatma kısmını bulup devre dışı bırakmanızı tavsiye ederim. Facebook ve Youtube'de bunun için bir ayar yer alırken İnstagram'da bunun için bir ayar bulunmamaktadır ve aralarında en batarya ve internet düşmanı da İnstagram'dır. İnstagram için de ben İnstander gibi bazı modlu İnstagram sürümlerini kullanıyorum. Hem ana sayfamda reklam görmüyorum hem de özelleştirebileceğim çok daha fazla ayara kavuşuyorum (Otomatik video oynatmayı iptal etme de dahil olmak üzere). Ancak size tavsiyem bu tür modlu İnstagram vb. uygulamaları kullanmaya karar verirseniz ne olur olmaz diye güvenliğiniz için Ayarlar kısmından İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı açmanızı tavsiye ederim. Bunun dışında Whatsapp ve Telegram gibi sohbet uygulamalarında ise otomatik medya indirmeyi ben kapatıyorum sizde uygulayabilirsiniz dilerseniz. Özellikle çok fazla gruba dahilseniz hem can sıkıcı hem şarj yiyici olabiliyor :)
6-) Kontrol Panelini Etkin Kullanma
Ne demek bu ? Burdaki çoğu kişi o kısmı olması gerektiği gibi kullanıyordur belki ama bazı arkadaşlarımız o kısmı pek düzenli kullanmıyor. Düzenliden kastım Bluetooth, Wifi, Konum, gibi butonları aktif ettikten sonra işimiz bitse dahi tekrar kapatmamamız. Özellikle Wifi çok fazla açık bırakılıyor. Bu ayarları açık bıraktığımız takdirde telefonumuz sürekli bir Bluetooth cihazı veya Wifi ağı tarayacağı için arka planda pil gücünüzden yemesine sebep olmaktadır.
7-) SIM Operatorü
Bence kullandığınz Hat ve SIM Operatörünüz pil gücünü doğrudan etkileyen bir faktör. Eğer bulunduğunuz bölgede kullandığınız operatör az çekiyorsa veya sürekli sinyal gidiyorsa bu telefonunuzun sürekli şebeke aramasına sebep olacağı için pil gücünün doğrudan düşmesine sebep olacaktır. Bunun önüne geçmek için eğer daha iyi çeken bir operatöre geçme şansınız varsa operatör değiştirmenizi tavsiye ederim.
8 ) Boşta Pil Tüketimi
Bazı uygulamaların ayarlarında ve telefonun sisteminde yer alan ''Kullanım Teşhis Verilerini Gönder'' veya ''Kullanıcını Deneyimi...'' vs diye bazı ayarlar olduğunu görürüz. Bu tür ayarlar aktif olduğunda telefonunuz özellikle boşta iken kullanım verileriniz toplanır ve ilgili kuruma gönderilir. O yüzden bu tür ayarları gördüğünüz her yerde kapatmanızı öneririm. Özellikle telefonun ilk kurulumunu yaparken, hızlı hızlı okumadan geçtiğimiz o tiklerin bazılarını kaldırmadığımız için bunlara en başından izin vermiş oluruz bilmeden. O yüzden ilk kurulumda da bu izinleri vermediğinize emin olmanızı tavsiye ederim. Yine telefon boşta iken pilin çok tükenmemesi için Wifi-NFC-VPN-GPS-Bluetooth'un kapalı olmasına özen gösterin.
9-) Performansı Artırdığını İddaa eden Uygulamalar
Google Play'de yer alan veya internet sitelerinden apk olarak indirebileceğiniz yüzlerce Batarya, Telefon Hızlandırma, Virüs Koruma veya ne bileyim Çöpleri Silme gibi bazı üçüncü taraf uygulamalar bulunmaktadır. Ben bu tür uygulamaların neredeyse hiçbirinin telefonun performansını veya batarya kapasitesini artıracağına inanmıyorum. Denediğim bu tür birkaç uygulamada da tam tersi sonuçlar aldım hatta. Xiaomi'nin içerisinde bulunan Mi Security uygulaması zaten fazlasıyla her işimizi görüyor. O yüzden bu tür uygulamalardan uzak durmanızı öneririm. İlla ki bu tür uygulamalardan medet umacak hale geldiyse bataryanız, telefonunuza root atmanızı ve xposed vs. ile birlikte Greenify gibi uygulamaları veya yukarıda vermiş olduğum modül gibi çeşitli modülleri kullanmanızı tavsiye ederim.
10-) Diğer
Orijinal adaptör kullanmak, pilinizi doğru şarj etmek, doğru şarj aralığında kullanmak, Xiaomi sistem reklamlarını kapatmak, güncelleme sonrası reset atmak, custom rom-kernel kullanmak, telefona root atmak gibi şeyler zaten bilindiği için veya bilinmese bile forumda aratıldığında kolaylıkla bulunabildiği için konuya ekleme gereği duymadım.
Hocam bu doze modu Mi 9 SE ile uyumlu mudur? Bi kere kurdum telefon açılmadı mecburen tekrar ROM atmak zorunda kaldım. Kurmaya korkar oldum :D

Üst Alt