Soru pil çok çabuk bitiyor

Betulorhnm

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Betül
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
17
telefonu babama verdim vermeden önce sıkıntı yoktu. Pil yine iyi kötü gidiyordu 2 gün. Formatladık telefonu, şarja takmış fullemiş gece bırakmış telefonu ve şarjı 40lara kadar düşmüş durduk yere. şok oldum. acil çözüm arıyorum. Facebook sildim, pil tasarrufu moduna aldım. Titreşimler falan zaten kapalı. Nasıl eski haline döner bu pil durumu?

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Pil kullanım istatistikleri yok heralde?bu şekilde yardımcı olmak çok zor

Oyla:

ramazan özkaya

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ramazan
Cihazım
Mİ A 3
Meslek
esnaf
Konular
48
bende de note 5 pro vardı ilk 3. ayında kendiliğinden kapandı 6. ayında ki kapanmasından sonra bir daha açılmadı ki ana kartı gitmi .şimdi ana kart bekliyorum yapılması için .bu işler biraz da şans işidir .ben garantisiz bilerek aldım ki hata etmiştim.sizde 3 seneyi geçmiş diyorsunuz ,zaten belli bir müddetde arıza vermeye meyilli olan eloktronik olan bir cihazdan bu kadar dert yanmanız yanlış diye düşünüyorum. bende S6 vardı ki 2 senelik garantisinde 2 kere garantiye gitti hopörlör ve batarya sorunlarından .3 senesindede bataryayı günde 3 kere şarza takmak zorunda kalıyorduk .

Oyla:

Betulorhnm

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Betül
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
17
Telefonlarınızdan ne yapmasını bekliyorsunuz anlayamıyorum , güncel ekonomik durum ve telefon piyasası içerisinde neredeyse en ucuz cihazı alıp neden her şeyin istediğiniz gibi olmasını bekliyorsunuz gerçekten hiç anlayamıyorum , arkadaşlar telefon bu her şeyin bir ömrü olduğu gibi bunun bataryasının da bir ömrü var , sıkıntı dediğiniz aniden şarjın bitmesi ekran teklemesi vs. her zaman aniden olur öyle yavaş yavaş olacak hali yok diye düşünüyorum. Hepinizin malumudur ki teknoloji biraz şans biraz da "sen ona nasıl davranırsan sana öyle döner" işidir , sen cihazı ne kadar yorarsan ömrü o kadar çabuk biter. Uzun uzun yazabilirim daha ama gerçekten bir anlamı yok. Benden az gitsin ama dünyalar bana gelsin düşüncesinden vazgeçmenizi diliyorum.
beyefendi siz öyle kafanıza göre ithamlarda bulunamazsınız bana haberiniz olsun. Siz kimsiniz de benim ne düşündüğümü biliyorsunuz? Anlamazsanız anlamayın umrumda değil, ki siz benim daha ne dediğimi anlamadan yorum yapıyorsunuz. Genelleme yapıyorsanız da rica ederim benim konumun altına yapmayın.

Oyla:

Betulorhnm

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Betül
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
17
Pil kullanım istatistikleri yok heralde?bu şekilde yardımcı olmak çok zor
birazdan atarım haklısınız, büyük çoğunluk ekrana gidiyor bu arada.

Oyla:

Betulorhnm

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Betül
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
17
bende de note 5 pro vardı ilk 3. ayında kendiliğinden kapandı 6. ayında ki kapanmasından sonra bir daha açılmadı ki ana kartı gitmi .şimdi ana kart bekliyorum yapılması için .bu işler biraz da şans işidir .ben garantisiz bilerek aldım ki hata etmiştim.sizde 3 seneyi geçmiş diyorsunuz ,zaten belli bir müddetde arıza vermeye meyilli olan eloktronik olan bir cihazdan bu kadar dert yanmanız yanlış diye düşünüyorum. bende S6 vardı ki 2 senelik garantisinde 2 kere garantiye gitti hopörlör ve batarya sorunlarından .3 senesindede bataryayı günde 3 kere şarza takmak zorunda kalıyorduk .
Yok ya zaten beklenen durumlardan birisi de, genelde yavaş yavaş belli eder batarya kendini. Bu pat diye gidince şaşırdım.

Oyla:

Alperenscs

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi note 6pro
Meslek
9 Eylül Hukuk Fak.
Konular
59
Telefonlarınızdan ne yapmasını bekliyorsunuz anlayamıyorum , güncel ekonomik durum ve telefon piyasası içerisinde neredeyse en ucuz cihazı alıp neden her şeyin istediğiniz gibi olmasını bekliyorsunuz gerçekten hiç anlayamıyorum , arkadaşlar telefon bu her şeyin bir ömrü olduğu gibi bunun bataryasının da bir ömrü var , sıkıntı dediğiniz aniden şarjın bitmesi ekran teklemesi vs. her zaman aniden olur öyle yavaş yavaş olacak hali yok diye düşünüyorum. Hepinizin malumudur ki teknoloji biraz şans biraz da "sen ona nasıl davranırsan sana öyle döner" işidir , sen cihazı ne kadar yorarsan ömrü o kadar çabuk biter. Uzun uzun yazabilirim daha ama gerçekten bir anlamı yok. Benden az gitsin ama dünyalar bana gelsin düşüncesinden vazgeçmenizi diliyorum.
Hocam yalnız düşünceniz bence hatalı biz burda başka bir konuyu tartışıyoruz şarj neden hızlı gidiyor tamam haklısınız ama sorunumuz sizin dediğiniz değil...
Bı kere benim sorunum MIUI güncellemesi ile oldu yani cihaz sorunlu değil

Oyla:

suso9292

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Mi8
Meslek
Kalite teknisyeni
Konular
4
Arkadaşlar telefon pillerinin şuan ki teknoloji ile 500 doldur boşalt optimum ömrü var bundan sonra pil git gide ömründen yiyor 500 doldur boşalt dediğin günde 1 kereden 2 yıl bile yapmıyor. Dokunmatiğe gelince onunda elbet bir ömrü var telefonları telefon dışında her iş için kullanıyoruz toplum olarak haliyle olması gereken ömrünü biz kısaltıyoruz.

Oyla:

cello

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Celal
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
0
beyefendi siz öyle kafanıza göre ithamlarda bulunamazsınız bana haberiniz olsun. Siz kimsiniz de benim ne düşündüğümü biliyorsunuz? Anlamazsanız anlamayın umrumda değil, ki siz benim daha ne dediğimi anlamadan yorum yapıyorsunuz. Genelleme yapıyorsanız da rica ederim benim konumun altına yapmayın.

Hanımefendi sizin konunuzun altında serzenişte bulunulabiliyor ve o yorumlara herhangi bir tepki vermiyor aksine hoş görüyorsanız benim düşüncemi de hoş görmeniz gerektiğini düşünüyorum tutarlılık açısından. Tabi düşüncelerim sizin için önemsiz , kusura bakmayın serzenişlerimi size itham olarak algıladığınız için özür dilerim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam yalnız düşünceniz bence hatalı biz burda başka bir konuyu tartışıyoruz şarj neden hızlı gidiyor tamam haklısınız ama sorunumuz sizin dediğiniz değil...
Bı kere benim sorunum MIUI güncellemesi ile oldu yani cihaz sorunlu değil
Hocam evet haklısınız , ben de o konu özelinden genele varmaya çalıştım ama görüyorum ki söylediklerim yanlış anlaşılmış.

Oyla:

Alicandrd

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alican
Cihazım
Red mi 5 plu
Konular
2
Size önerim crdroid 6.6 yüklemeniz xda da bulabilirsiniz. Benim cihaz 3m yılını geçti ve pilde çok kayıp yok hala yoğun kullanımda 6-8 saat ekran süresi alıyorum oyun vs icinde. MIUI romları cidden büyük sıkıntı. O pil olayı kernelle de ilgili olabilir

Oyla:
Üst Alt