Rehber Persist Nasıl Yüklenir? (Sensörler, Wifi/Bluetooth, Parmak İzi Okuyucusu vs. sorunu çözümü)

sonadanalı3535

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
orta düzey
Cihazım
Erdal
Konular
1
Şu ara anlamsız bir şekilde redmi note 4 SD cihazımda telefon aramasında ekran kapanmaması, yani yakınlık sensörü hatası almaya başladım.
Telefonu kapatıp açınca düzeliyor.
Hatayı sık sık değil ara sıra yapıyor. Acaba persist flash yapmam gerekirmi?

Şunumu yapmalıyım?

a - Daha sonra USB hata ayıklamasını açtıktan sonra telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve açılan ADB penceresinden sırasıyla aşağıdaki komutları verin. (Bu aşamada telefonunuzda yetki istenirse onaylayın)

Kod:
adb devices
adb reboot bootloader
fastboot devices
fastboot erase persist
fastboot flash persist persist.img
fastboot reboot

Telefonumda TWRP yok ROOT yok Kilit açık MiUi 10.1.1.0 yüklü.
Diğer Sensörler de sorun var mı. wifi, wifi paylaşımı, pusula. Eğer onlarda da sorun varsa persist işe yarayabilir. Ama öncelikle yukarıdaki anlatılanları yapmalı sınız. Eğer tecrübeniz yoksa hiç bulaşmayın derim. Belki fabrika ayarlarına dönmek sorunu çözebilir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Diğer Sensörler de sorun var mı. wifi, wifi paylaşımı, pusula. Eğer onlarda da sorun varsa persist işe yarayabilir. Ama öncelikle yukarıdaki anlatılanları yapmalı sınız. Eğer tecrübeniz yoksa hiç bulaşmayın derim. Belki fabrika ayarlarına dönmek sorunu çözebilir.
Bu yöntem bende işe yaramadı. Farklı bir yolla çözümü buldum
Sorunu çözdüm. Öncelikle mi flash ile 10.1 fastboot romu full temizlik ile yükledim. Kurulumu yapıp USB hata ayıklamayi açtım. Sonra fastboot a alıp Twrp3.2.3.0 ı yükledim. Bu sürüm olmalı mutlaka. Twrp yi açıp temizle gelişmiş temizlik bölümünden persist dosyasını sildim. Sonra miui 10.1 içindeki persist dosyasını telefona kopyaladım ve yükle, imaj yükle, persist bölümünü seçip yükledim. Ardından lazyflasher dosyasını yükleyip dalvik chace temizliği yapıp telefonu açtım ve düzeldi. Forumda ki Adb yöntemi ile persist yükleme konusunda belirtilen işlemler işe yaramadı.

Sorunu çözdüm. Öncelikle mi flash ile 10.1 fastboot romu full temizlik ile yükledim. Kurulumu yapıp USB hata ayıklamayi açtım. Sonra fastboot a alıp Twrp3.2.3.0 ı yükledim. Bu sürüm olmalı mutlaka. Twrp yi açıp temizle gelişmiş temizlik bölümünden persist dosyasını sildim. Sonra miui 10.1 içindeki persist dosyasını telefona kopyaladım ve yükle, imaj yükle, persist bölümünü seçip yükledim. Ardından lazyflasher dosyasını yükleyip dalvik chace temizliği yapıp telefonu açtım ve düzeldi. Forumda ki Adb yöntemi ile persist yükleme işe yaramadı bende

Son düzenleme:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
diğer sensörlerin hiç birinde sorun yok.
en son fastboot temiz kurulum yapıp tüm programları tek tek yükledim
fab ayarlara dönmek uzun iş
en iyisi şimdilik kalsın. teşekkürler.

baypinar35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
abdullah
Cihazım
oneplus 8t
Meslek
Vip personel
Konular
1
persist dosyası ya modlanmış bir twrp ile yada test point yontemi ile qfil üzerinden partition meneger ile yüklenir diye biliyorum fastboot üzerinden kilit açık olsa bile persist.img yüklenmez

yavuzselliim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz ER
Cihazım
Mİ 8
Konular
5
Öyle çok uğraş gerektiren bir islem değil persist.img flashlayabileciniz bir twrp ile orjinal firmware icerisindeki persist dosyasini telefon hafızasına atip flash persist.img ve işlem tamam

emregokcan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 5S
Konular
7
arkadaşlar ben bu yöntemi uygulamama rağmen çalıştırmadım kamera ve sensörleri yardım edebilecek varmıdır

memed3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Twrp ile img dosyasini vendor image secerek mi flashliyoruz
redmi note4x telefonun wifi bluetot calışmıyordu persist dosyasını fastboottan yukleyemedim ama twrp v2 kurdum orada dosyayı secince nereye yuklemem gerektiğini sordu persist secenegini sectim yukledi şu an telefon normale döndü. acıklayıcı bilgi paylaşan ustalara teşekkürler telefonu kurtardım.

storm3358

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Anlatımlar için çok teşekkürler arkadaşlar. 1 aydır yaşadığım problemleri sayenizde çözdüm. rock~~

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Redmi Note 4 MiUi 10 güncellemesi sonrası aramalarda zaman zaman yakınlık sensörü hatası alıyordum. Fastboot ile temiz kurulum yaptım ama sorun geçmedi. Çok sık olmamakla beraber, telefonu hızlıca kapatıp açınca sorun olmuyordu. Bu rehbere bakarak persist yaptım (komutla) ancak yinede zaman zaman aynı sorunu yaşamaya devam ediyorum.
Test menüsünden bakıyorum, sensör düzgün çalışıyor.
Sorun ne olabilir?

sonadanalı3535

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
orta düzey
Cihazım
Erdal
Konular
1
Ben miui 9 kullanıyorum, 10u beğenmedim pek. Sayfa geçişlerinde titreme var, pek akışkan değil. Yakınlık sensörü bu telefonlarda hastalık sanırım. Mi4 kullanmıştım, onda da vardı aynı sorun. Bazen sensör kapanmıyordu. Miui 9 da pek sorun yaşamadım. Vaktin varsa bi dene istersen

Üst Alt