Rehber Persist Nasıl Yüklenir? (Sensörler, Wifi/Bluetooth, Parmak İzi Okuyucusu vs. sorunu çözümü)

sonadanalı3535

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
orta düzey
Cihazım
Erdal
Konular
1
Ben redmi note 4 te yaptım. Senin telefon da nasıldır bilmiyorum ama. Genel olarak aynı olması gerekir. Sonuçta senin telefonda da persist dosyası var yani. Twrp nin sürümü ile alakalı olabilir belki. Farklı sürüm dene istersen.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Tgz dosyasını indirip persist img yi aldım.twrp den flaşlarken 4 seçenek çıktı boot,system image,recovery,vendor diye.önce hiçbişey seçmedim hata verdi.sonra system image yi seçtim ve bu sefer de cihaz fastboot moda geçti şuan yedeği yüklüyorum. İmg dosyasını yüklerken recovery mi seçeceğiz yoksa boot mu?
Persist olması gerekiyor hocam. System'e kurarsanız system gider, Recovery 'ye kurarsanız recovery gider v.s. İyiki cihaz hard brick olmamış.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Persist olması gerekiyor hocam. System'e kurarsanız system gider, Recovery 'ye kurarsanız recovery gider v.s. İyiki cihaz hard brick olmamış.

Cihazı hemen o gün kurtardım hocam,bi iki yol daha denedim ama hala "parmak izi eklenemiyor daha sonra tekrar deneyin" hatası alıyorum

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Cihazı hemen o gün kurtardım hocam,bi iki yol daha denedim ama hala "parmak izi eklenemiyor daha sonra tekrar deneyin" hatası alıyorum
Parmak izinin Persist ile direkt ilgisi var mı bilmiyorum.

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Parmak izinin Persist ile direkt ilgisi var mı bilmiyorum.

Hocam o da sensör sayılır ya?parmak izi sensörü falan? Yada "parmak izi eklenemiyor daha sonra tekrar deneyiniz " hatasının çözümü varmı?cihaz mi6x bl açık twrp yüklü eu beta rom var.parmak izi çalışıyordu,kardeşim zatej parmak izi varken bir de yüz tanıma eklemiş ve onu ekledikten sonra parmak izi kabul etmiyor.hem saçma hem tuhaf. Eu beta başka romlar denedim olmadı, 4 wipe ile yaramadı.parmak izinin çalıştığı zamanlardaki yedeği yükledim o da olmadı

johnwick0606

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
note7
Konular
35
Mi a2 telefonu ma mıu yazılımı kurdum sonra orjinal roma geriye döndüm şimdi camera ekran döndürme ışık sensörü çalışmıyor

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28

bu durumu ilk mesaja eklemek lazım aslında cantara .

birde anlatımda burasını bulamadım twrp de wipe kısmında persistle ilgili bi bölüm yok. ek olarak sormak istediğim birşeyde ss deki persist dosyası 4mb civarında. benim stok(global mi9se romu) romdan çıkardığım 192kb idi . bu sorun olur mu
Bu yöntemi kullanacaksanız bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise eski persist dosyasını silmeniz gerekli. Wipe(Temizlik)/Advenced Wipe(Gelişmiş Temizlik) seçeneği altından eski persist dosyanızı silerek yeni dosyayı yükleyebilirsiniz.

edit: internetten bir videoya baktım galiba wipe kısmında persist in olmaması benim twrp den kaynaklı ve mi9se özel bi sorun

mystico

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
15
Benimde telefonun kamerasının sol üst kısmı bulanık çekiyor. Bu persistle alakalı olabilirmi acaba. Yoksa donanımsal bir sorunmu. cantara

sonadanalı3535

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
orta düzey
Cihazım
Erdal
Konular
1
Aynı hata bende de oluyor. Persist ile ilgisi yok. Telefonla ilgili sanırım. Mi 4 de de aynı sorun vardı. Fabrika hatası sanırım

Üst Alt