Rehber Persist Nasıl Yüklenir? (Sensörler, Wifi/Bluetooth, Parmak İzi Okuyucusu vs. sorunu çözümü)

Animecu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Turan
Cihazım
Xiaomi mi3s
Konular
3
Merhaba hocam ben persist yüklemek zorundayım dediğiniz gibi wifi ve diğer söyledikleriniz çalışmıyor fakat ben bootloader kilidini açamıyorum rica etsem yardımcı olurmusunuz fotoğrafta attığım şeyi sürekli diyor çok denedim telefonu formatladım yeni mi hesabı açtım micloud u temizledim sonuç gene aynı rica etsem bir el atsanız bir çözüm gösterseniz
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi 3S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GurdoganMert

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Persist flashlayıp sonuca ulaşan oldu mu ARB sorunu yaşanmamıştır umarım

frknksp

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi note 3
Konular
2
Partition is write protected hatası alıyorum flashlarken, yardımcı olur musunuz ? (Telefon mi note 3)

Ekli dosyalar

• hata ısı.PNG
    hata ısı.PNG
    29,2 KB · Görüntüleme: 195
Son düzenleme:

deathblow

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
monstur
Cihazım
mi 8
Konular
1
xiaomi mi8 kullaniyorum.
global rom'dan rom beta 8.10.25'e gectigimde sensorler ve kamera calismamaya basladi. Dediklerinizi yaptim ama sonuc yine ayni. Baska ne yapmam gerekiyor, yardimci olur musunuz?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Partition is write protected hatası alıyorum flashlarken, yardımcı olur musunuz ? (Telefon mi note 3)
Eğer sizin telefon için yapılan Twrp'ler arasında persist flashlayan bir sürüm varsa onunla yapabilirsiniz. Birçok cihaz maalesef direkt olarak Fastboot ile persist partisyonunu yazamaz.
Diğer bir çözüm ise biraz bilgi ve tecrübe gerektirir. Fastboot rom dosyası içinde bazı dosyaların içerikleri düzenlenerek persist'i de yazması sağlanabiliyor. Ama dediğim gibi herkesin yapabileceği birşey değildir. Twrp en basit ve kolay yöntemdir.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emrahakkaya22

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah Akkaya
Cihazım
XiaomiMi Note 3
Konular
19
Mi Note 3 Cihazıma Xiaomi.EU Miui 10 yükledim. Fakat Ekran Dönme arama esnasında ekran kapanma gibi sensörlerim çalışmıyor. verilen persist leri filan yükledim olmuyor. android 8.1 olduğu için sanırım 7.1 in persisti görev yapmıyor. ne yapmam lazım orjinale dönmek mi gerek.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Mi Note 3 Cihazıma Xiaomi.EU Miui 10 yükledim. Fakat Ekran Dönme arama esnasında ekran kapanma gibi sensörlerim çalışmıyor. verilen persist leri filan yükledim olmuyor. android 8.1 olduğu için sanırım 7.1 in persisti görev yapmıyor. ne yapmam lazım orjinale dönmek mi gerek.

Evet hocam Android sürümü önemli. Android 8 olan bir fastboot rom dosyası içerisinden alabilirsiniz.

Yusufozbay

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1
Cihazım
MIUI 8 se
Konular
19
Mi 8se var bende bazen sensörler arza veriyor telefona reset attığında düzeliyor yüklü rom 8.11.15 buna hangi persist yükleme gerek android 9 mu yoksa 8.1 kimi roman alacağım persist olacak yardım edermisiniz

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Mi 8se var bende bazen sensörler arza veriyor telefona reset attığında düzeliyor yüklü rom 8.11.15 buna hangi persist yükleme gerek android 9 mu yoksa 8.1 kimi roman alacağım persist olacak yardım edermisiniz
Telefona reset attığınızda düzeliyorsa sizin sorununuzun kullandığınız rom ile ilgili olması ihtimali daha yüksek. Farklı bir rom denemenizi tavsiye edebilirim.

Üst Alt