Rehber Persist Nasıl Yüklenir? (Sensörler, Wifi/Bluetooth, Parmak İzi Okuyucusu vs. sorunu çözümü)

Singe

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
17
Merhabalar, Redmi Note 7 cihazımda stock romdayım ve cihazı her yeniden başlattığımda "Cihazı bul depolama alanı hasarlı, cihaz şuanda güvende değil" gibi bir uyarı veriyor. İnternette biraz araştırma yaptım ve persist.img flashlamanın sorunu çözdüğünü öğrendim ama aynı zamanda bazı kişilerin de imei'sini götürdüğünü gördüm. Cihazım Delta garantili ve kayıtlı acaba persist flashlamak bir sorun çıkarır mı?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Merhabalar, Redmi Note 7 cihazımda stock romdayım ve cihazı her yeniden başlattığımda "Cihazı bul depolama alanı hasarlı, cihaz şuanda güvende değil" gibi bir uyarı veriyor. İnternette biraz araştırma yaptım ve persist.img flashlamanın sorunu çözdüğünü öğrendim ama aynı zamanda bazı kişilerin de imei'sini götürdüğünü gördüm. Cihazım Delta garantili ve kayıtlı acaba persist flashlamak bir sorun çıkarır mı?

Sorun çıkarmaz hocam.

ayranci.veli

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
veli
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
9
Linkleri güncellemeniz mümkün mü acaba?

Singe

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
17
Sorun çıkarmaz hocam.
Emin olmamı sağladığınız için teşekkürler sorunum çözüldü. Türkçe kaynak için cantara 'ya teşekkürler.

Aynı sorundan muzdarip olan Redmi Note 7 kullanıcılarına bir tüyo: persist.img'ı twrp veya orange fox recoveryde flashlayın.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Konuyu hortlatmak gibi olmasın :)
Custom romlarda persist nerdedir acaba?
Persist img uzantılı bir doyasıya olduğu için fastboot romlarda olur. Img dosya yöntemlerini custom romlarda kullanamazsınız.

Edit : 1 saat içinde bayağı bir mesaj yazılmış. Sizden önceki mesaja cevap yazdıktan sonra size yazacaktım ve sayfa açık duruyordu Tapatalk'ta. Ama maalesef her istediğimi anında yapamıyorum bazen. Biraz gecikmeli yazdığım için kusura bakmayın.

MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
196
Persist img uzantılı bir doyasıya olduğu için fastboot romlarda olur. Img dosya yöntemlerini custom romlarda kullanamazsınız.

Edit : 1 saat içinde bayağı bir mesaj yazılmış. Sizden önceki mesaja cevap yazdıktan sonra size yazacaktım ve sayfa açık duruyordu Tapatalk'ta. Ama maalesef her istediğimi anında yapamıyorum bazen. Biraz gecikmeli yazdığım için kusura bakmayın.

MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Custom Rom da persist yeniden yükleme için ne yapmam lazım? Yada persist yüzünden düzgün çalışmadığını düşündüğüm bir şeyi nasıl düzeltebilirim?
Birşey dememek istiyorum.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Custom Rom da persist yeniden yükleme için ne yapmam lazım? Yada persist yüzünden düzgün çalışmadığını düşündüğüm bir şeyi nasıl düzeltebilirim?
Birşey dememek istiyorum.

Hocam persist img dosyasını stock romdan alın yükleyin, içinde bulunduğunuz rom önemli değil. Fastboot modda yükleyeceksiniz zaten.

Üst Alt