Soru Peki siz bu konuda ne yapiyorsunuz?

Alperen24

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
53
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
DroidX A13
Telefon Modeli
Note 9 Pro(Joyeuse)
Bootloader Kilidi
Açık
Siz AOSP ve MİUİ rom arasında nasıl kalmiyorsunuz?

AOSP rom akıcılığı kullanışlılığı ve sadeliği ile MİUİ görüntüsü bize sunduğu hizmetler ve tema yükleme gibi seçenekler sunarken siz nasıl bunlar arasında kalmıyorsunuz?

Ben günlük rom değişmeme rağmen hala bana hitap eden bana uygun romu bulamadım.

Ha joyeuse cihaza onereceginiz MİUİ,AOSP veya bir port rom varsa önerilerinize açığım.angel~~

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Hocam bunu deneme yanılma yoluyla öğrenebileceksiniz. Aradığınız şey görünüm ve tasarım mı yoksa yüksek performans mı bunlardan birine karar vermeniz gerek. Eğer performans ise pixel experience gibi saf android romlar. Ama estetik durmasını istiyorum diyorsanız miui tabanlı custom romları tercih edin.

Oyla:

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
Neden Aosp neden miui sormuşsun galiba, hemde hemşerimsin (:
Aosp bir kaynak üzerinden, birden çok kişinin editlemesiyle kullanılan bir rom.
Bu romları nasıl seçmeliyiz dersen, güncelleme sıklığına, pil ve performans optimizasyonlarına bakmak gerek.
Yani bir rom ne kadar iyide olsa güncellemeleri aksıyor ve uzuyorsa benim için sıkıntı demektir.
Miui romlar cihazla gelen romlar, ekleme çıkarmaları yine biz yapabiliyoruz.
Yani miui romları aosp romlar derecesinde kullanabilme seçeneğimiz xiaomi nin bize kıyak geçmesidir aslında
Eğer açık kaynaklı veya hiç bir şekilde değiştirme ekleme yükleme yapmasına izin vermeseydi şimdiye kadar rom kelimesini bilemezdik.
Sadece telefona gelen güncellemeleri yapar yolumuza devam ederdik.

Oyla:
Ü

Üye silindi 265308

Guest
Siz AOSP ve MİUİ rom arasında nasıl kalmiyorsunuz?

AOSP rom akıcılığı kullanışlılığı ve sadeliği ile MİUİ görüntüsü bize sunduğu hizmetler ve tema yükleme gibi seçenekler sunarken siz nasıl bunlar arasında kalmıyorsunuz?

Ben günlük rom değişmeme rağmen hala bana hitap eden bana uygun romu bulamadım.

Ha joyeuse cihaza onereceginiz MİUİ,AOSP veya bir port rom varsa önerilerinize açığım.angel~~
Merhaba
Öncelikle MIUI xiaomi cihazların hem canı hemde eceli
Arayüz olarak vazgeçilemez MIUI dan
Aosp ise performans ve proje için kullanılır genelde.
Rom olarak linegaeOS kur artışı gör

Oyla:

Alperen24

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
53
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba
Öncelikle MIUI xiaomi cihazların hem canı hemde eceli
Arayüz olarak vazgeçilemez MIUI dan
Aosp ise performans ve proje için kullanılır genelde.
Rom olarak linegaeOS kur artışı gör
Zaten linage os 20 kullanıyorum her hafta sonra gorunusu hoşuma gitmiyor miui kuruyorum 1 hafta sonra yine linage os dayim

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
179
Renkler ve zevkler gibi bir olay bir yandan, bir yandan da sorunlu MIUI'a sahip olan cihazlar için kurtarıcı.

Bazı cihazlarda MIUI zaten düzgün çalışıyorsa renkler ve zevkler olayına giriyor. A12 ve A13 romlar görsellik açısından gayet iyi bence. MIUI bir tık daha önde tabi daha fazla görsellikle.

Bazı cihazlarda MIUI romlar kötü, misal Redmi Note 8. AOSP roma geçmek şart gibi oluyor veya çok eski MIUI sürümlere geçmek gerekiyor.

Bu açıdan çok aşırı memnun olduğunuz bir durumda değilseniz her iki rom türünü de denemek en mantıklısı. :)

Oyla:

drjacob

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dr jacob
Cihazım
...
Konular
25
bana romlar çok güvensiz geliyor o yüzden kendi kullandığım günlük cihazda orjinal rom kullanırım yedek telefonlar da harici rom yüklerim.

Oyla:

Alperen24

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
53
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Renkler ve zevkler gibi bir olay bir yandan, bir yandan da sorunlu MIUI'a sahip olan cihazlar için kurtarıcı.

Bazı cihazlarda MIUI zaten düzgün çalışıyorsa renkler ve zevkler olayına giriyor. A12 ve A13 romlar görsellik açısından gayet iyi bence. MIUI bir tık daha önde tabi daha fazla görsellikle.

Bazı cihazlarda MIUI romlar kötü, misal Redmi Note 8. AOSP roma geçmek şart gibi oluyor veya çok eski MIUI sürümlere geçmek gerekiyor.

Bu açıdan çok aşırı memnun olduğunuz bir durumda değilseniz her iki rom türünü de denemek en mantıklısı. :)
Yaklaşık 2 senedir rom atiyorum miui olsun aosp olsun port rom olsun yani denemedigim rom kalmadı nerdeyse diyebilirim ama hala kullanirken ulan akşam şuna rom atayim demedigim bir rom olmadı ya linageos gibi akıcı ama kötü gorunutor yada miui gibi güzel görünüyor ama kasıyor şuanda miui 11.0.2 endonezyadayim şarj olarak eh işte ama performans olarak diğer miui Lara göre daha iyi tabi yine bi aosp etmez 😁
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bana romlar çok güvensiz geliyor o yüzden kendi kullandığım günlük cihazda orjinal rom kullanırım yedek telefonlar da harici rom yüklerim.
İçinde herhangi bir özel fotoğraf im vs olmadığı için çok umrumda olmuyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Crdroid veya EvolationX kurunuz.Goruntu ve performans konusunda çok iyilerdir
Aaah aah 1 ay önce denemistim ama yine linageos donmustum bu aralar yine denerim batarya olarak nasıllar?

Oyla:

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
ben şu an LineageOs som sürümdeyim şarj hızı güzel.
bu romun en sevdiğim yanı ekrana dokunduğunda farklı bir haz veriyor kelimelerle ifade edemem bunu :)

Oyla:
Üst Alt