Sohbet Pc den anlayan arkadaşlar lütfen bakın

Sametcanblg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Huawei p40 lite
Meslek
öğrenci
Konular
8
Arkadaşlar ana kartım foxconn h67-N15235
,bilgisayar grundig kasa yeni ekran kartı aldım (asus amd radeon r7 240 2gb) eskisi (amd radeon hd5450 1gb) fakat yeni ekran kartını taktığımda pc çalışıyor fanlar falan çalışıyor ışığı yanıyor ama monitöre ekran gelmiyor kabloyu anakarta taktığımda yine gelmiyor ayrıca(yeni ekran kartının takılı olduğu zaman pc her zaman açılırken ki dit sesi gelmiyor) yeni ekran kartını söküp eskisini takınca sorunsuz çalışıyor(yeni ekran kartında problem yok başka pc de denedim) internette araştırdım bios güncellemesi gerekiyormuş, doğru sürüm olmazsa anakart yanar deniliyor yukarda belirtmiş olduğum anakart modelinin güncel sürümünü bulamıyorum yoksa yeni anakart mı almam lazım(suan alamam bunu düzeltmeme yardımcı olursanız çok makbule geçer) 2 3 saattir uğraşıyorum yapamadım delirmek üzereyim olmazsa ekran kartını iade edebilirmisin pc ye taktım ama açılmadı pc 412 tl verdim vatandan aldım fatura duruyor bugün aldım, yardımcı olmanız dileğiyle hayırlı ramazanlar.. (konuyu 1 kere yanlış yere açtım çok özür dilerim acemiyim)

Sametcanblg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Huawei p40 lite
Meslek
öğrenci
Konular
8
300, bilgisayarcı gittim elinde 350 vardı onuda denedik olmadı ben sorun anakart ta diye düşünüyorum ama adam bana güç kaynağındandır deyip satmaya çalıştı bende biraz beklemek istedim sorunu çözmek daha mantıklı suan güç kaynağıyla ilgili değilse para boşuna gidicek(istersen daha ayrıntılı sistem bilgisi verebilirim fotoğrafta atabilirim dostum)

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
350 Watt'lık güç kaynağında da denemişsiniz, sorun devam etmiş. Satın almanızın bir anlamı yok. O ekran kartını başka bir anakartda denediniz mi ?

c311at

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
nimet
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
2
Aynı sorun bendede oldu.bir tane hdmı görüntü aktarıcı işini görür.

qwake17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yiğit
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
28
İki ihtimal var ya BIOS güncellemesi yapmanız lazımdır ya da yeni ekran kartının sürücülerini yüklemeniz lazım.

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
İki ihtimal var ya BIOS güncellemesi yapmanız lazımdır ya da yeni ekran kartının sürücülerini yüklemeniz lazım.
Ekran kartının sürücüsünü yüklemesi için öncelikle görüntünün gelmesi gerekiyor, diğer ekran kartı takılıyken olmaz. BIOS güncellemesi denemeli.

Sametcanblg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Huawei p40 lite
Meslek
öğrenci
Konular
8
350 Watt'lık güç kaynağında da denemişsiniz, sorun devam etmiş. Satın almanızın bir anlamı yok. O ekran kartını başka bir anakartda denediniz mi ?
Arkadaşımın bilgisayarında denedik onda ekran veriyor monitöre
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aynı sorun bendede oldu.bir tane hdmı görüntü aktarıcı işini görür.
Dostum pc ışığı yanıyor ama sistem gelmiyor

Ekran gelmiyor dostum malesef driverini yükleyemedim

Ekran kartının sürücüsünü yüklemesi için öncelikle görüntünün gelmesi gerekiyor, diğer ekran kartı takılıyken olmaz. BIOS güncellemesi denemeli.
Bios güncellemesi içinde ana kartım eski biraz acaba yokmu diye düşünüyorum çünkü ben bulamadım

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Arkadaşımın bilgisayarında denedik onda ekran veriyor monitöre

Dostum pc ışığı yanıyor ama sistem gelmiyor
Aynı ekran kartının 4 GB olan modeli bende var, BIOS güncellemesi deneyin olmazsa başka çözümlere bakacağız. Benim güç kaynağım 300 Watt, ayrıca OverClock (Hız Aşırtması) yapmış bulunmaktayım. Ona rağmen bu sorunu hiç yaşamadım.

XSoDia

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Redmi K30
Meslek
Çok Serbest Meslek
Konular
47
işlemci ve sisteme takılı parçaların tahmini ne kadar tüketeceğini hesapla sonuca göre güç kaynağı yetip yetmeyeceğini anlarsın.

kardeşim birde ekran kartını takınca on boarda geçiyomu bi bakaarmısın

Üst Alt