Yardım Pasaport kayıt sorunu :(

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
Eşime ve kendime mi 9 6/64 aldık sırf aynı pasaport kaydedelim,pasaport kardeşliği yapabilelim diye.Biraz durumdan bahsedeyim.Baldızım 1 haftalığına italyaya tatile gitti ve 6 mayısta da giriş yaptı ülkeye.Ben de evine gittim ve e-devleti üzerinden kayıt işlemini halledeyim dedim.Herşey güzel 2 farklı mi 9 un imeisini yazıyorum sorun çıkmıyor,ödeme kısmına geliyorum
-
-garanti bankası
-denizbank
-işbankası

bu bankalardan birinde internet bankacılığınız var ise girip yatırabilirsiniz.Benim garanti vardı.tıkladık garantiye yeni pencere açtı internet kullanıcı adı ve şifremi girdim.ödeme ekranına yönlendirdi ama ödemeyi yapmak istediğimde "ödemenizi şu anda gerçekleştiremiyoruz.Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz" diye uyarı aldım.Eşimin de garanti kredi kartı var onun internet bankacılığına giriş yaptık gene aynı hatayı aldık.Dedim baldızın edevletine girdik onunki deneyeyim ona nakit veririm dedim.onda da hata aldık.ödeme yapamıyoruz bir türlü.ilk seçenek olan verdiğim linke gittim oradan ödeme yapmak istedim ama önce tc no isim soyisim ve imei yi yazıp hesapla butonuna basmanız lazım.Ben Baldızın adı soyadı tc no ve benim mi 9 un imeisini yazıyorum "bilgiler uyuşmamaktadır" uyarısı alıyorum.189 u aradım sordum buradan kendi tc isim ve imei yazsam baldızın e devletine girince imei kaydederken ödeme yaptığımı nasıl görecek.Kadın imei ler eşleşince ödemeyi görecektir ama öyle olmadı ben kendi tc isim ve imei girdim.hesapla butonuna bastım ve 618tl ödeme çıktı.kredi kartı ile ödedim.sonra baldızın edevletine tekrar girdim.imeileri yazdım ödeme seçeneklerinin altında ödemelerimi kontrol et diye bir buton var.bastım ve ne göreyim "bu tc kimlik numarasına ait ödeme bulunmamaktadır" kendi tc numaram ile yaptığım için ödemeyi görmedi.Burayı daha fazla anlatmayayım şimdi posta göndericem ankaraya 618tl mi iade etsinler diye.

Baldızın adına elden bankaya yatırayım diye ziraaat bankasına gittim ve sordum ne gerekli diye.kadın dediki pasaport sahibinin tc si ve kaydedilecek imei lazım dedi.dedim 2 hatlı telefonum ve 2 imei yazamıyor musunuz? hayır sistemde tek imei yazmaya müsade ediyor dedi bana.benim merak ettiğim tc ile beraber kendi mi 9 umun imesini versem ve ödeme yaptıktan sonra e devlet üzerinden imei kayıt işlemini yaparken 2.imei olarak eşimin imeisini girsem düzgün bir şekilde kayıt işlemi tamamlanırmı ?

Daha önce sitesinde baldızın tc isim ve benim mi 9 un imei uyuşmamıştı ama kendi tc isim imei yazınca uyuştu.burada kafama takılan bu telefonu sıfır aldım ve ilk hattı kendim taktım.acaba BTK benim taktığım hat ile imeiyi bir şekilde eşleştiriyor mu acaba? çünkü kendi ismimle çat diye eşleşiyor.

Kafamda deli sorular.Şimdi bu pasaport kardeşliğini nasıl halledebilirim.Tecrübeli arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.Kusura bakmayın biraz uzun oldu

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
An itibarıyle sitede 99.016 kullanıcı kayıtlı da bu adama neden yardımcı olmuyorsunuz arkadaş ya?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bak gurkanse kardeşim, baldızının e-devlet hesabına giriş yapıp ekte'ki fotoğrafta bulunan “Cep Telefonu Harcı Ödeme” butonuna tıklıyorsun.

GİB'in İVD'sine yönlendirdiği şu sitedeki bilgileri de doğru girmen çok kritik. (Bu kısımda sadece 1 imei yazman yeterli. Memurun dediğini unut)

İstediğin kredi/debit kartla vs. ödeyebilirsin.

Buraya kadar hiçbir sorun yok ve sıkıntı varsa eğer hala bir ihtimal ödeme yapmak istediğiniz kartın online ödemelere açık olduğundan emin olun.

Geldik kayda: Yine baldızın e-devlet hesabından BTK'nın “İmei Kaydet” bölümüne giriyorsun ve en önemli nüanslardan biri olarak da ödemeyi gerçekleştirirken yazdığın 1 imei ile birlikte diğer aynı markalı/modelli/ram'li telefondan 1 imei de bu kısımda ilerlerken ilgili kısıma yazıyorsun.

Buraya kadar da hiçbir sorun yok. Çok sık karşılaşılan bir problem olarak bu bölümde doğru yazmana rağmen “yurda giriş kontrolü başarısız. En yakın il/ilçe emniyet müdürlüğü pasaport büro amirliğine başvurup bilgilerinizden emin olunuz ve bu bilgiler ile e-devlet kapısından yeniden başvuru yapınız.” uyarısı alırsan bunun çözümü:

İlk olarak, yurda giriş tarihini 1 gün önce ya da 1 gün sonra şeklinde girerek kaydetmeyi deniyorsun.

Baktın yine aynı uyarı ve yine olmadı buna 2'nci çözüm olarak, mobilden yapıyorsan güncel bir google chrome ile masaüstünden deniyorsun.

Eğer yine olmadıysa, bu işlemi yine hafta içine denk gelen ertesi gün yine deniyorsun.
Hocam gece 2cde insanlar genelde uyuyor,o yüzden yardım edemiyor olabilirler mi?milletin işi gücü meşguliyeti var.kimse her saniye burda değil.kaldı ki herkes bu konu hakkında net bilgi sahibi de olmayabilir.

Oyla:

hosta

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Volkan
Cihazım
mi8
Konular
0
Hocam ödeme esnasında tek imei yazmak gerekiyor. Banka çalışanın dediği doğru. Ödemeyi 1 imei ile gerçekleştirin. Kaydı yaparken 2. imei kısmına diğer imei i eklersiniz. Tabiki aynı model olacak şekilde Örn; Mi9 6/128 & Mi9 6-128
Bende bu şekilde yaptım yaklaşık 1 hafta önce 15-20 dakika sonra kontrol ettiğimde "yolcu ile beraber getirilen cihaz" olarak gözüküyordu.
Umarım ilerde problem yaşamayız.
Eşime ve kendime mi 9 6/64 aldık sırf aynı pasaport kaydedelim,pasaport kardeşliği yapabilelim diye.Biraz durumdan bahsedeyim.Baldızım 1 haftalığına italyaya tatile gitti ve 6 mayısta da giriş yaptı ülkeye.Ben de evine gittim ve e-devleti üzerinden kayıt işlemini halledeyim dedim.Herşey güzel 2 farklı mi 9 un imeisini yazıyorum sorun çıkmıyor,ödeme kısmına geliyorum
-
-garanti bankası
-denizbank
-işbankası

bu bankalardan birinde internet bankacılığınız var ise girip yatırabilirsiniz.Benim garanti vardı.tıkladık garantiye yeni pencere açtı internet kullanıcı adı ve şifremi girdim.ödeme ekranına yönlendirdi ama ödemeyi yapmak istediğimde "ödemenizi şu anda gerçekleştiremiyoruz.Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz" diye uyarı aldım.Eşimin de garanti kredi kartı var onun internet bankacılığına giriş yaptık gene aynı hatayı aldık.Dedim baldızın edevletine girdik onunki deneyeyim ona nakit veririm dedim.onda da hata aldık.ödeme yapamıyoruz bir türlü.ilk seçenek olan verdiğim linke gittim oradan ödeme yapmak istedim ama önce tc no isim soyisim ve imei yi yazıp hesapla butonuna basmanız lazım.Ben Baldızın adı soyadı tc no ve benim mi 9 un imeisini yazıyorum "bilgiler uyuşmamaktadır" uyarısı alıyorum.189 u aradım sordum buradan kendi tc isim ve imei yazsam baldızın e devletine girince imei kaydederken ödeme yaptığımı nasıl görecek.Kadın imei ler eşleşince ödemeyi görecektir ama öyle olmadı ben kendi tc isim ve imei girdim.hesapla butonuna bastım ve 618tl ödeme çıktı.kredi kartı ile ödedim.sonra baldızın edevletine tekrar girdim.imeileri yazdım ödeme seçeneklerinin altında ödemelerimi kontrol et diye bir buton var.bastım ve ne göreyim "bu tc kimlik numarasına ait ödeme bulunmamaktadır" kendi tc numaram ile yaptığım için ödemeyi görmedi.Burayı daha fazla anlatmayayım şimdi posta göndericem ankaraya 618tl mi iade etsinler diye.

Baldızın adına elden bankaya yatırayım diye ziraaat bankasına gittim ve sordum ne gerekli diye.kadın dediki pasaport sahibinin tc si ve kaydedilecek imei lazım dedi.dedim 2 hatlı telefonum ve 2 imei yazamıyor musunuz? hayır sistemde tek imei yazmaya müsade ediyor dedi bana.benim merak ettiğim tc ile beraber kendi mi 9 umun imesini versem ve ödeme yaptıktan sonra e devlet üzerinden imei kayıt işlemini yaparken 2.imei olarak eşimin imeisini girsem düzgün bir şekilde kayıt işlemi tamamlanırmı ?

Daha önce sitesinde baldızın tc isim ve benim mi 9 un imei uyuşmamıştı ama kendi tc isim imei yazınca uyuştu.burada kafama takılan bu telefonu sıfır aldım ve ilk hattı kendim taktım.acaba BTK benim taktığım hat ile imeiyi bir şekilde eşleştiriyor mu acaba? çünkü kendi ismimle çat diye eşleşiyor.

Kafamda deli sorular.Şimdi bu pasaport kardeşliğini nasıl halledebilirim.Tecrübeli arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.Kusura bakmayın biraz uzun oldu

Oyla:

emraxi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
mi5 Pro
Konular
11
hocam @Cemnesiloglu hoca açıklanabilecek en net şekilde açıklamış, özeti ise ben yapayım.

telefon sizin olabilir ama imei kayıt işlemi yapılacağı zaman, kayıt kimin üzerinden yapılacaksa telefon da süreçte tamamen o kişi üzerineymiş gibi düşünülerek işlemler yapılmalı.

ben telefonu eniştem üzerinden yapacağım diyelim, sürece başlarken ben aslında yokum :) kimlik bilgisi olarak. telefon da harç ta kayıt ta e-devlet te hep enişte olacak.

Oyla:

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
“Hocam, hoca” ne ya!
Sevgili Cemnesiloglu , Durumu şöyle açıklayayım :
Bu Forumda farklı yaş gruplarından , cinsiyetten , meslekten pek çok kullanıcı bulunuyor ve de Her kullanıcı bildiklerini diğer kullanıcılar ile paylaşırken eksik yanlarını da diğer kullanıcıların paylaştığı bilgiler ile tamamlıyor .
Herkesin birbirine saygı ve samimiyet sınırlarını dahilinde hitap edebilmesi amacıyla ' Hocam , Üstadım ' gibi hitap sözcükleri kullanılır

Son düzenleme:
Oyla:

emraxi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
mi5 Pro
Konular
11
Virgül eksik olnunca anlam düşmüş hocam kusura bakma ilk "hocam" ı konu sahibine ithafen yazmıştım

Oyla:

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Vakit ayırıp cevap yazan herkeze teşekkür ederim

Bu problemi tüm bu yazdıklarıma rağmen çözemediysen son olarak mecburen, baldızın ikamet ettiği ilçe emniyet müdürlüğüne gidip 5 dakikada “Yurda Giriş/Çıkış Belgesi” alacak ve sen de 120'yi tuşlayıp BTK'yı aradığında o elindeki belge aracılığıyla sana hızlı bir şekilde yardımcı olacaklar.

Ve gelelim yanlışlıkla ödemen sonucuyla geri almak istediğin 618,60 tl'ye:

MTV vs. gibi üzerine cari ya da geçmiş vergi borcun varsa onu alman biraz zor. Borcun yoksa, bizzat o ödemeyi yaptığın vergi dairesine gidip seni yönlendirmeleriyle dilekçe yazıp ödemeyi geri istemen kritik olan bilgi.

MTV vs. gibi üzerine cari ya da geçmiş vergi borcun varsa onu alman biraz zor. Borcun yoksa, bizzat o ödemeyi yaptığın vergi dairesine gidip seni yönlendirmeleriyle dilekçe yazıp ödemeyi geri istemen kritik olan bilgi.

Sonun sonu olarak,

Baldızın T.C.'sinin, yanlışlıkla ödemesini gerçekleştirirken kaydetmeyi belirttiğin imei ile uyuşmaması gayet normal ve peki seninkiyle neden uyuşuyor? Çünkü sen onu yanlışlıkla sanki yurda giriş yapan senmişsin gibi kendi adına yatırdın. :) Uzatmak istemiyorum karşılaşırsan başka problemlere de yardımcı olmaya çalışırım.

Hocam sitesinden ödeme yaparken
baldızın tc si
adı soyadı
benim telefonun imei sini yazarak
hesapla butonuna basıyorum ve "bilgiler uyuşmamaktadır" hatasını almıştım.

kendi adıma yatırdığım harç ücretini (618tl'yi) giriş yaparak dilekçe oluşturdum.yaklaşık 20 güne kadar yatıracaklar hesabıma ama baktığımda 3 5 yıl önce abimin arabası ile haksız yere hız cezası yazmıştı salak bir memur arkadaş.Ben de ödememiştim.sanırım o ücreti kesip kalanı yatıracaklar hesabıma

baldızın yerine değilde eşinin yerine deneyeceğim.beraber gidip gelmişlerdi.bu sefer ödeme yöntemi olarak seçeceğim.Gene uyuşmadı gibi saçma bir hata verirse.gidip bankaya elden yatıracağım pasaport sahibi adına.

vakit ayırıp cevap yazdığınız için teşekkür ederim

Oyla:
Üst Alt