İpucu Pasaport Kayıt Hakkında 29 Mayıs

unutumut

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
unut
Cihazım
mi 6
Konular
1
30 Mayıs öncesi gelenler istediği hat ile kullanabiliyormuş.

Kuralları okuyun bende de Mi 9 6/64 Black var ortak düşünen varsa olurum.

Arkadaşlar 120'yi aradım yazdığı gibiymiş.

29 Mayıs'a kadar Türkiye'ye gelmiş birisinin üzerine kayıt yaparsak istediğiniz hatlarla istediğiniz kişi telefonu kullanabilir dediler. Rahatsız etmekten çekinmeyin dediler. Fakat ülke sınırlarında olması lazım gelmiş ve geri gitmiş kişiler olmuyor.

Şuan Türkiye'de bulunan ve pasaportuna telefon işlenmemiş birisi eğer 29 Mayıs'tan önce Türkiye'ye geldi ise telefon eskisi sistemdeki gibi kullanılabiliyor.

Bu konuda en azından iki yıl sonra cihazların serbest kullanıma açılması için şikâyette bulunabiliriz. Hem satıcıları engeller hem de tüketici mağdur olmaz sonuçta 618₺ gibi bir para veriyoruz.

1. Yurda giriş tarihiniz üzerinden 120 güngeçmemiş olmalıdır.
  2. Daha önce cihaz kaydı yaptıysanız, yeni cihaz kaydı için en son tarihli cihaz kaydınıza ait yurda giriş tarihinin üzerindenen az 3 (üç) takvim yılının geçmesi gerekmektedir. Bu kapsamda kaydı gerçekleştirilen cihazlar 3 (üç) takvim yılı boyunca sadece kaydı gerçekleştiren yolcunun kimlik numarasına kayıtlı hatlar üzerinden haberleşme hizmeti alabilecektir.
  3. Kayıt işlemine konu olan cihaz kimlik numarası (IMEI), cihazınızda *#06# tuşlanıp aramaya basıldığında ekranda görülebilmektedir. Ayrıca; cihazın birden fazla IMEI içerip içermediğini Ayarlar/Menü/Hakkında vb.bölümlerinden veya cihazın ambalajı ya da faturası üzerinden kontrol ederek, işlem sırasında cihaza ait tüm IMEI numaralarının kaydedilmesini sağlayınız.
  4. Harç bedelinin vergi dairelerine, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen bankalara ya da sisteme entegre ödeme kuruluşlarına başvuru sahibinin T.C. Kimlik numarası ve kayıt edilecek cihaza ait IMEI numarası belirtilerek yatırılması gerekmektedir.
  5. Yanlış IMEI numarası/numaraları ile yapılan kayıtların düzeltilmesi mevzuat gereği mümkün değildir.
  6. Kayıt için kullanılacak yurda giriş belgesinin 29/05/2019 ve öncesi tarihli olması halinde kayıt hakkının hesaplanması 2 takvim yılı üzerinden yapılır ve kaydı yapılan cihazın tüm hatlar ile kullanılabilmesi mümkündür.

Son düzenleme:

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Şimdi sonrasında alanlar telefonu sattığında ne olacak?

unutumut

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
unut
Cihazım
mi 6
Konular
1
Şuan pasaport kaydı yapacağımızı varsayalım kullanılacak pasaport sahibi eğer 29 Mayıs öncesi ülkeye geldiyse eskisi gibi tüm hatlar ile kullanılabilecek

AviTa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Tekniker
Konular
9
29 mayıs sonrası yapılan tüm kayıtlarda yeni kurallar geçerli olucak ve cihazı farklı bir kişiye sattığınızda o kişi tekrar kendi üzerind kayıt yaptırmak zorunda olucak..

spike

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
cem
Cihazım
mi 8
Konular
9
pasaport sıkıntısı çekenlerden kayıtsız mi9 global 64 ü delta garantili mi8 64 le takaslayabilirim,isteyen özelden yazabilir.

unutumut

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
unut
Cihazım
mi 6
Konular
1
29 mayıs sonrası yapılan tüm kayıtlarda yeni kurallar geçerli olucak ve cihazı farklı bir kişiye sattığınızda o kişi tekrar kendi üzerind kayıt yaptırmak zorunda olucak..
Tam öyle değil yazıyor.
İstediğiniz hat ile kullanabilirsiniz ibaresi yer alıyor son maddede. Deneyip bilgi vereceğim.

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Tekrar üstüne kaydedirmek kadar saçma sapan bişey olamaz devlet niye karışıyor ki buna. Hadi kaydettirdim üstüme sattım sonrasında neden bir daha para verip üstüme alayım ki herkesin pasaportu mu var yurtdışına mı çıkıyor herkes aynı zamanda her hat sahibi cihazı kendi kullanmıyor. Kesinlikle düzgün bir şekilde yapmaları lazım bu işi. İyice gına geldi şu özellikle cep telefonu ile uğraşmalarından bıktım.

unutumut

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
unut
Cihazım
mi 6
Konular
1
Arkadaşlar 120'yi aradım yazdığı gibiymiş.

29 Mayıs'a kadar Türkiye'ye gelmiş birisinin üzerine kayıt yaparsak istediğiniz hatlarla istediğiniz kişi telefonu kullanabilir dediler. Rahatsız etmekten çekinmeyin dediler. Fakat ülke sınırlarında olması lazım gelmiş ve geri gitmiş kişiler olmuyor.

Şuan Türkiye'de bulunan ve pasaportuna telefon işlenmemiş birisi eğer 29 Mayıs'tan önce Türkiye'ye geldi ise telefon eskisi sistemdeki gibi kullanılabiliyor.

Üst Alt