Yardım Parmak izi

Yakupacikgz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yakup
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
6
Selam arkadaşlar.
Mi 6 telefon aldım ikinci el ekranın en alt sağ köşesinde çatlak var ama kullanıma engel olmuyor yalnız şöyle bir sıkıntı var aldığım adam parmak izi çalışıyor dedi bende çalışmıyor ama parmak izi okuyor mesela kilit koyacağım zaman parmak izini kabul ediyor kilit ekranına gelince okutuyorum sanki başkasının parmak izi gibi görüyor kabul etmiyor okuturken titriyor kabul etmiyor yardımcı olabilir misiniz acaba ?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Selam arkadaşlar.
Mi 6 telefon aldım ikinci el ekranın en alt sağ köşesinde çatlak var ama kullanıma engel olmuyor yalnız şöyle bir sıkıntı var aldığım adam parmak izi çalışıyor dedi bende çalışmıyor ama parmak izi okuyor mesela kilit koyacağım zaman parmak izini kabul ediyor kilit ekranına gelince okutuyorum sanki başkasının parmak izi gibi görüyor kabul etmiyor okuturken titriyor kabul etmiyor yardımcı olabilir misiniz acaba ?

Hocam en başta Botlooader Kilidiniz açık ise mi Flash ile temiz bir rom kurulumu gerçekleştirin. Sorunun yazılımsal olup olmadığın anlarsınız böylelikle.
Eğer sorun devam ederse yazılımsal yapacak bir şey yok demek ki kırık ekran parmak izi okuyucunuzu etkiliyor demektir. Ekran değişimi gerekebilir.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yakupacikgz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yakup
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
6
Hocam en başta Botlooader Kilidiniz açık ise mi Flash ile temiz bir rom kurulumu gerçekleştirin. Sorunun yazılımsal olup olmadığın anlarsınız böylelikle.
Eğer sorun devam ederse yazılımsal yapacak bir şey yok demek ki kırık ekran parmak izi okuyucunuzu etkiliyor demektir. Ekran değişimi gerekebilir.

Sürümü bugün 9.5.8.0 kararlı sürüme çevirdim ama hala aynı

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Sürümü bugün 9.5.8.0 kararlı sürüme çevirdim ama hala aynı

Mi Flash kullanarak sıfırdan temiz kurulun yapın siz hocam. Güncelleme ile bazen düzelmiyor.

Yakupacikgz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yakup
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
6
Mi Flash kullanarak sıfırdan temiz kurulun yapın siz hocam. Güncelleme ile bazen düzelmiyor.

Tamam yapayım ama birşey daha soracağım yüz tanıma sistemi olan romlar varmış onu nasıl yapabilirim

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Tamam yapayım ama birşey daha soracağım yüz tanıma sistemi olan romlar varmış onu nasıl yapabilirim

Mi 6 forumunda bu sorunuzun cevabı mevcut. Arayıp bulabilirsiniz. Hatta hangi romların olduğunu,hangi romda ne eksik ne fazla hepsini bulabilirsiniz :)

Yakupacikgz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yakup
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
6
Ben pek anlamıyorum da nasıl yapacağım falan da yazıyor dimi hiç yapmadım çünkü
Mi 6 forumunda bu sorunuzun cevabı mevcut. Arayıp bulabilirsiniz. Hatta hangi romların olduğunu,hangi romda ne eksik ne fazla hepsini bulabilirsiniz :)

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Ben pek anlamıyorum da nasıl yapacağım falan da yazıyor dimi hiç yapmadım çünkü

Botlooader Kilidi.
Mi Flash.
Mi 6'ya ait custom romlar.
Bunlar size lazım olan şeyler.
Önce Botlooader Kilidinizin açık olup olmadığını açık değilse forumda arayıp nasıl açmanız gerektiğini bulun açın.
Sonra Mi Flash ile öncelikle temiz kurulum nasıl yapılıyor onu öğrenip yapın. Parmak izi okuyucunuzu kontrol edin. Sıkıntı yoksa sonra mi 6 custom romlara bakar hangisi kafasınıza yatıyorsa onu gerekli şekilde telefonunuza kurarsınız.
Araştırıp yazılanları harfiyen yaparsanız her hangi bir sorun yaşamazsınız. Çünkü çok zor değil denilen şeyler :)
Takıldığınız,hata aldığınız vs. yer olursa da ilgili konunun altına yazarak belirtin en kısa zamanda konu hakkında bilgili hocalarımız yardımcı olurlar :)

Yakupacikgz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yakup
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
6
Şu bootloader denilen kilidi dünden beri uğraşıyorum açamıyorum bir türlü özelden yardım eder misiniz bana müsaitseniz
Botlooader Kilidi.
Mi Flash.
Mi 6'ya ait custom romlar.
Bunlar size lazım olan şeyler.
Önce Botlooader Kilidinizin açık olup olmadığını açık değilse forumda arayıp nasıl açmanız gerektiğini bulun açın.
Sonra Mi Flash ile öncelikle temiz kurulum nasıl yapılıyor onu öğrenip yapın. Parmak izi okuyucunuzu kontrol edin. Sıkıntı yoksa sonra mi 6 custom romlara bakar hangisi kafasınıza yatıyorsa onu gerekli şekilde telefonunuza kurarsınız.
Araştırıp yazılanları harfiyen yaparsanız her hangi bir sorun yaşamazsınız. Çünkü çok zor değil denilen şeyler :)
Takıldığınız,hata aldığınız vs. yer olursa da ilgili konunun altına yazarak belirtin en kısa zamanda konu hakkında bilgili hocalarımız yardımcı olurlar :)

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Şu bootloader denilen kilidi dünden beri uğraşıyorum açamıyorum bir türlü özelden yardım eder misiniz bana müsaitseniz

Bu konudakileri düzgün bir şekilde yaparsanız kilit açılır. Ayrıca telefonunuzu kapatıp açarken altta unlocked yazıyor mu yazıyorsa zaten açıktır kilidiniz :) Açık değilse şu konuyu iyice okuyup sırasıyla yaparsanız kilidinizi açarsınız :)
Rehber - Mi5 Unlock == Videolu Anlatım==

Üst Alt