Sohbet Parmak İzi ve Yüz Tanıma Ne Kadar Güvenli?

GencerBry

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi 4X
Konular
29
Arkadaşlar bu bilgilerimizi sizce depoluyorlarmidir? Altı üstü telefon ne olacak ki yüzümden veya parmağımdan diye düşünebilirsiniz ama teknolojiye yetisilmiyor ilerde ne olacağı meçhul

oguz494

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Ekonomist
Konular
36
İçiniz rahat olsun sorun olmaz

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Komik olmayın. Lavaboya götürmediğiniz sürece güvende olursunuz. Ama oranın dışındaki parmak izi, iris, yüz hatları, neleri sevdiğiniz, hangi reklama ne tepki verdiğiniz, sosyal ve ideolojik görüşleriniz, yaş cinsiyet ve kişisel zevk hobileriniz, banka kayıtlarınız ve daha niceleri hali hazırda zaten malum şirketlerde var.
Ama rahat olun. Bunlar size karşı, çok zengin veya önemli biri değilseniz kullanılmaz......
Unutmayın en çok virüs yazan , en iyi antivirüs şirketleridir.

XiaoMiraç

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Miraç
Cihazım
Mi A2 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
29
Yüz tanıma pek gübenli değil kızlılötesi değil ise parmak izi ise uykunuzun derinliği kadar güvenli :) bilgilerden yana da bi sıkıntı yok kendileri depoluyorlar şu ana kadar hiç bir firmada sıkıntı olmadı bildiğim kadarıyla

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Komik olmayın. Lavaboya götürmediğiniz sürece güvende olursunuz. Ama oranın dışındaki parmak izi, iris, yüz hatları, neleri sevdiğiniz, hangi reklama ne tepki verdiğiniz, sosyal ve ideolojik görüşleriniz, yaş cinsiyet ve kişisel zevk hobileriniz, banka kayıtlarınız ve daha niceleri hali hazırda zaten malum şirketlerde var.
Ama rahat olun. Bunlar size karşı, çok zengin veya önemli biri değilseniz kullanılmaz......
Unutmayın en çok virüs yazan , en iyi antivirüs şirketleridir.
Lütfen biraz daha kibar olalım hocam. "Bilmemek değil öğrenmemek ayıptır" diye bir özlü söz vardır. Ve bilmediği bir konu hakkında fikir edinmek isteyen birine "Komik olmayın" gibi bir ithamda bulunmanın doğru olmadığını düşünüyorum :)

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Lütfen biraz daha kibar olalım hocam. "Bilmemek değil öğrenmemek ayıptır" diye bir özlü söz vardır. Ve bilmediği bir konu hakkında fikir edinmek isteyen birine "Komik olmayın" gibi bir ithamda bulunmanın doğru olmadığını düşünüyorum :)
Yanlış anlaşılmasın. Asla kişiyi itham etmek için yazmadım. Para babası , insanı düşündüğünü iddia eden kapital şirketlere bir serzenişin sert girişydi o cümle. Tekrar kusura bakmayın.

Üst Alt