Çözüldü Parmak izi problemi (mi 10 pro ENG rom)

zeynmuhsin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
zeynmuhsin
Cihazım
mi8
Konular
1
merhabalar miui türkiye ailesine.kullandığım cihaz mi 10 pro ve persist dosyası bozuldu bence ve parmak izi eklenedi sorunu var.mi flash ile 4-5 değişik rom yükledim nafile olmadı.persist.img dosyası flasladım olmadı.braz araştırdım ENG rom ile düzeleceği söyleniyor.mi 10 pro için eng rom nereden bulunabilir.tesekkkür

Çözüm
merhabalar miui türkiye ailesine.kullandığım cihaz mi 10 pro ve persist dosyası bozuldu bence ve parmak izi eklenedi sorunu var.mi flash ile 4-5 değişik rom yükledim nafile olmadı.persist.img dosyası flasladım olmadı.braz araştırdım ENG rom ile düzeleceği söyleniyor.mi 10 pro için eng rom nereden bulunabilir.tesekkkür
* # * # 6 4 8 4 # * # * yap ve test menusune gir. Sag ustteki 3 noktaya tikla ve ek araclar de. 11 de fod parmak izi kalibrasyonu var ona tikla ve testi baslatmadan once sensorun oldugu beyaz yere bir ayna koy test tamamladiktan sonra ileri de ve bu seferde beyaz yere siyah bir sey koy. Test bittikten sonra parmak izi geri gelecektir. Benimde basima geldi parmak izi eklemiyordu bu yontemle cozdum ama eskisi gibi...

brk_41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
9
Hocam geçmiş olsun, inşaallah sorununuz çözülür.
Persist dosyası nasıl bozuldu, yada hangi işlemleri yaptınız da parmak izi eklenemedi sorunu oluştu.
Biz de bozmayalım.

Oyla:

gablin40

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
2
* # * # 6 4 8 4 # * # * yap ve test menusune gir. Sag ustteki 3 noktaya tikla ve ek araclar de. 11 de fod parmak izi kalibrasyonu var ona tikla ve testi baslatmadan once sensorun oldugu beyaz yere bir ayna koy test tamamladiktan sonra ileri de ve bu seferde beyaz yere siyah bir sey koy. Test bittikten sonra parmak izi geri gelecektir. Benimde basima geldi parmak izi eklemiyordu bu yontemle cozdum ama eskisi gibi okumuyor parmak izi belki kalibrasyonu iyi yapamadigimdandir.

Mi 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla: Çözüm

zeynmuhsin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
zeynmuhsin
Cihazım
mi8
Konular
1
vallahi büyüksün üstad tesekkür ederim eline koluna sağlık

Oyla:

Rüzocux

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüzgar
Cihazım
Redmi note 6 ro
Konular
77
* # * # 6 4 8 4 # * # * yap ve test menusune gir. Sag ustteki 3 noktaya tikla ve ek araclar de. 11 de fod parmak izi kalibrasyonu var ona tikla ve testi baslatmadan once sensorun oldugu beyaz yere bir ayna koy test tamamladiktan sonra ileri de ve bu seferde beyaz yere siyah bir sey koy. Test bittikten sonra parmak izi geri gelecektir. Benimde basima geldi parmak izi eklemiyordu bu yontemle cozdum ama eskisi gibi okumuyor parmak izi belki kalibrasyonu iyi yapamadigimdandir.

Mi 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
yok hocam olmuyor siyah kısmı yaptıktan sonra test bitiyor 1503 get calibration failed hatası alıyorum

Oyla:

rmirsat73

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ramazan
Cihazım
Mi8 se
Konular
0
yok hocam olmuyor siyah kısmı yaptıktan sonra test bitiyor 1503 get calibration failed hatası alıyorum
Hocam teşekkürler mi10 cihazımda parmak izi hiç çıkmıyordu ama senin dediklerini yaptıktan sonra parmak izi geldi parmağımı okuttum fakat parmak izini nerdeyse açmayacak kadar zor oluyor. Ama önceden hiç çıkmayan parmak izi tarayıcısı çıktı. Acaba buna çözümün varmı?

Oyla:

Rüzocux

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüzgar
Cihazım
Redmi note 6 ro
Konular
77
Hocam teşekkürler mi10 cihazımda parmak izi hiç çıkmıyordu ama senin dediklerini yaptıktan sonra parmak izi geldi parmağımı okuttum fakat parmak izini nerdeyse açmayacak kadar zor oluyor. Ama önceden hiç çıkmayan parmak izi tarayıcısı çıktı. Acaba buna çözümün varmı?
rica ederim hocam fakat size kötü bir haberim var bu işlemi yeniden yapmanız gerek ayrıca kalibrenin başarısı için black flatte opak flesh flatte ise bir kağıt parçası kullanabilirsiniz ben bir otg ve kare kesim kağıt kullanmıştım kalibre ekranındaki yuvarlak kısma adım adım koymanız gerekecek

Ekli dosyalar

• IMG_20210317_230835.jpg
    IMG_20210317_230835.jpg
    89,1 KB · Görüntüleme: 33
  • images (11).jpeg
    images (11).jpeg
    26,5 KB · Görüntüleme: 34
Oyla:

rmirsat73

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ramazan
Cihazım
Mi8 se
Konular
0
rica ederim hocam fakat size kötü bir haberim var bu işlemi yeniden yapmanız gerek ayrıca kalibrenin başarısı için black flatte opak flesh flatte ise bir kağıt parçası kullanabilirsiniz ben bir otg ve kare kesim kağıt kullanmıştım kalibre ekranındaki yuvarlak kısma adım adım koymanız gerekecek
Çok teşekkür ederim cevap için. Fakat kağıt ve otg ile ne yapmam gerektiği hakkında tam bilgi verir misiniz? Hangi işlemi ne zaman ne durumda nasıl yapacağım tam bir fikrim yok malesef.

Oyla:

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Çok teşekkür ederim cevap için. Fakat kağıt ve otg ile ne yapmam gerektiği hakkında tam bilgi verir misiniz? Hangi işlemi ne zaman ne durumda nasıl yapacağım tam bir fikrim yok malesef.
Hocam test kısmında yönergeler mevcut beyaz kağıt yönergede istendiği için ayrıca otg de hocamızın elinde siyah cisim olarak o olduğu için siz elinizde siyah başka bir materyal kullanabilirsiniz elbette hocamız sadece kendi renklerini kullandığı materyalleri örnek olarak eklemiş

Oyla:
Üst Alt