Soru Parmak izi okuma

alperemiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
alper
Cihazım
Mi9
Konular
35
Arkadaşlar parmak izi bazen parmağımı ard arda tutmama rağmen hiç birinde açmıyor ama güç tuşundan telefonu uyandırınca hemen açıyor mesela bu olan birşey mi herkeste acaba tutuyorum tutuyorum ışık çıkmasına rağmen açmıyor fakat güç tuşuna basınca tanıyor parmak izini ya da o an güç tuşundan uyandırıp yine kapasamda yine açıyor bir süre telefonu ellemeyince oluyor genelde

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Arkadaşlar parmak izi bazen parmağımı ard arda tutmama rağmen hiç birinde açmıyor ama güç tuşundan telefonu uyandırınca hemen açıyor mesela bu olan birşey mi herkeste acaba tutuyorum tutuyorum ışık çıkmasına rağmen açmıyor fakat güç tuşuna basınca tanıyor parmak izini ya da o an güç tuşundan uyandırıp yine kapasamda yine açıyor bir süre telefonu ellemeyince oluyor genelde

Hocam, cihazin modelini yazmamissiniz. Rica etsem konumuza veya basliginiza eklermisiniz. Malum mi9 un çok çeşidi var.

Ama mi9 konusuna açtığınız için cihazı düz mi9 kabul ederek fikrimi belirteyim.. Bahsettiğiniz unsur elinizin Ekran kapalıyken yanlışlıkla dokunmasını engellemek için açmıyor sanırım. Güvenlik ayarlarında varsa bunla ilgili bir seçenek ekran kapalıyken de kilidi açacaktır. Eğer ayarlarda yoksa vede cihazda bu özellik varsa fabrika ayarlarına dondurunuz. Yine duzelmezse donanımsal olabilir.

Son düzenleme:
Oyla:

alperemiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
alper
Cihazım
Mi9
Konular
35
Hocam, cihazin modelini yazmamissiniz. Rica etsem konumuza veya basliginiza eklermisiniz. Malum mi9 un çok çeşidi var.

Ama mi9 konusuna açtığınız için cihazı düz mi9 kabul ederek fikrimi belirteyim.. Bahsettiğiniz unsur elinizin Ekran kapalıyken yanlışlıkla dokunmasını engellemek için açmıyor sanırım. Güvenlik ayarlarında varsa bunla ilgili bir seçenek ekran kapalıyken de kilidi açacaktır. Eğer ayarlarda yoksa vede cihazda bu özellik varsa fabrika ayarlarına dondurunuz. Yine duzelmezse donanımsal olabilir.
Cihaz düz mi9 ayarlarda birşey göremedim formatlamayı ve baştan parmak izimi kaydetmeyi denedim ama düzelmedi bir süre ellemeyince oluyor genelde telefonu okutuyorum parmağımı ama düzgün okumuyor güç düğmesinden uyandırınca düzeliyor

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Cihaz düz mi9 ayarlarda birşey göremedim formatlamayı ve baştan parmak izimi kaydetmeyi denedim ama düzelmedi bir süre ellemeyince oluyor genelde telefonu okutuyorum parmağımı ama düzgün okumuyor güç düğmesinden uyandırınca düzeliyor
Hocam, anlattığınıza göre sanirim ilgili sensör uyanmadiği için böyle. Bu gibi durumları güncellemelerle çözüyorlar. Okumuyor dediğiniz cihaz ya ekranı yanlışlıkla uyandiriyorsunuz diye algılıyor yada dediğim gibi cihaz uyuyunca ilgili sensör uyanmiyor. Format attığınızda göre ekran ve parmak izi ile alakalı izinlerde yenilenmiştir.Güç tuşuyla ise cihazdaki sensörler uyanıyor ve parmağı tanıyor. Tavsiyem güncellemeleri beklemeniz. Diğer mi9 karda durum nasıl , arkadaşlar yorum yapsınlar bakalim.

Son düzenleme:
Oyla:

alperemiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
alper
Cihazım
Mi9
Konular
35
Hocam, anlattığınıza göre sanirim ilgili sensör uyanmadiği için böyle. Bu gibi durumları güncellemelerle çözüyorlar. Okumuyor dediğiniz cihaz ya ekranı yanlışlıkla uyandiriyorsunuz diye algılıyor yada dediğim gibi cihaz uyuyunca ilgili sensör uyanmiyor. Format attığınızda göre ekran ve parmak izi ile alakalı izinlerde yenilenmiştir. Sonuç bence parmak izi sensorunuz uyanmiyor. Güç tuşuyla ise cihazdaki sensörler uyanıyor ve parmağı tanıyor. Tavsiyem güncellemeleri beklemeniz. Diğer mi9 karda durum nasıl , arkadaşlar yorum yapsınlar bakalim.
Evet dediğiniz gibi olabilir çünkü parmağımı koyunca çıkan ışıklar çıkıyor çıkmıyor arası birşey gibi oluyor

Oyla:

alperemiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
alper
Cihazım
Mi9
Konular
35
AOD ekranı aktif olmadığında parmak izi sensörü de aktif olmuyor. Sensörün sürekli aktif kalması için ortam ekranını açabilirsiniz.
Bu devamlı olmuyor ama ara ara oluyor özellikle güneş vuruyorsa ekrana daha çok oluyor gibi ama gölge bir yerde de olabiliyor dediğiniz ayarı nereden yapabilirim

Oyla:

yenivaka

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tuğşat
Cihazım
Mi 9
Konular
1
Evet dediğiniz gibi olabilir çünkü parmağımı koyunca çıkan ışıklar çıkıyor çıkmıyor arası birşey gibi oluyor
Son güncelleme ile senkronize bozukluğu yapıyor güncelleme ile alakalı bende de oluyor

Oyla:

yenivaka

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tuğşat
Cihazım
Mi 9
Konular
1
Hocam bi kaç bir şey denedim. Telefonu pil tasarrufunda mı kullanıyorsunuz acaba ?

Oyla:
Üst Alt