Yardım Parmak izi menüsü yok

Z1NNUR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Zinnur
Cihazım
Mİ 9
Konular
1
Arkadaşlar merhaba mi9 telefona sahibim(2019'dan beri) ve parmak izim çalışmıyor daha dogrusu parmak izi menüsü yok yaklaşık 1 sene önce güncellemeyle gitmişti o sıra sorun etmemiştim fakat şuan çözüm arayışındayım netteki çoğu çözümü denedim fakat çözülmedi genel olarak verileri temizliyorlar ama benim uygulamalar kısmında fingerprint extension service bölümünün olmadıgını gördüm.Dışarıdan apk olarak yükleyemiyorum hata veriyor son çare olarak MIUI sürümünü güncelledim 12.05 global'e geçtim yine olmadı bölge degişikligi falanda yaptım başına gelen varsa yardımcı olabilir mi ? herhangi bir darbe v.s almadı.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Hocam eğer fastboot rom ve resmi rom sürümleri denediniz yinede gelmediyse, telefon hakkında kısmında çekirdek sürümüne bir kaç kez peş peşe basın ve açılan donanım testi bölümünden (CIT) sağ üst köşede bulunan menü butonuna tıklayıp Additional tool menüsü altındaki parmak izi kalibrasyonu nu bir deneyin.

Pelki persist bozulmuş olabilir. Persist yenilemek kolay fakat bu işlemden sonra drm lisansınız kalıcı olarak kaybolacak.

Z1NNUR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Zinnur
Cihazım
Mİ 9
Konular
1
Hocam eğer fastboot rom ve resmi rom sürümleri denediniz yinede gelmediyse, telefon hakkında kısmında çekirdek sürümüne bir kaç kez peş peşe basın ve açılan donanım testi bölümünden (CIT) sağ üst köşede bulunan menü butonuna tıklayıp Additional tool menüsü altındaki parmak izi kalibrasyonu nu bir deneyin.

Pelki persist bozulmuş olabilir. Persist yenilemek kolay fakat bu işlemden sonra drm lisansınız kalıcı olarak kaybolacak.
o kalibrasyonu denedigimde SPI Test 0x60 test timeout hatası alıyorum evet persist yöntemini gördüm indiriyordum fakat drm lisansı dediginiz nedir hocam telefonum pasaport kayıtlı imei ile alakalı bir durum mu ve bu persist ile sıfırlasam kişisel dosyalarım fotograflar,müziklerim gider mi ?

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Persist yüklemek kişisel dosyalarınıza zarar vermez.

IMEI ile ilgili bir durum değil. DRM lisansı Netflix, Amozon Prime, Disney+ gibi servislerden HD,Full HD,UHD içerik izlemenize olanak sağlar. Ancak persist yüklemesi sonucu bu lisans kaybolur ve bu hizmetlerden sadece SD kalitede faydalanabilirsiniz.

Z1NNUR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Zinnur
Cihazım
Mİ 9
Konular
1
Anladım teşekkür ederim tüm çözüm yollarından sonra hala yapmak istersem persisti deneyeyim.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Forum Kurallarımız
3.10. Konu başlıklarında kelimelerin ilk harflerinin büyük, diğer harflerin ise küçük harflerle yazılması zorunludur.

Konu Başlığı Düzenlendi

Adsiz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adsiz
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
0
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Merhabalar. Redmi Note 9 kullanıyorum. MIUI 12.0.8.0 ve Android 10 QP1A sürümleri yüklüdür. Cihazın güvenlik ekranındaki parmak izi kayboldu. Cihazın garantisi devam ettiğinden rom yüklemek istemiyorum. Sorunun çözümünü bilen var mı? İllaki garantiye mi göndermem gerekir. Teşekkürler.

Üst Alt