Yardım Parmak izi eklenemedi hatası ve twrp hatası

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
200
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 11.0.2.0
Telefon Modeli
Mido
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba herkese saygılar ve selamlar.
Son zamanlarda çok fazla Rom denemesi yaptığımdanmıdır bilmiyorum bazı sorunlarla karşı karşıyayım ve cevabını bulamadığım için konu açmak zorunda kaldım.
ilk sorunum TWRP ile ilgili.
Teamwin yada Orangefox da olsa diyelimki bir romdan diğerine geçiş yaptım. Romların hepsi Android 9 tabanında ve MiUi 11
Bu romlar arasında geçiş yaptığımda mesela A romunu kurdum biraz kullandım sonra B romuna geçtim onuda bir süre kullandım ve C romuna geçtim
Rom lar genel olarak ya MiRoom oluyor yada EU rom oluyor.
Sonra diyelimki A romuna geri dönücem, yüklemesini yapıyorum kullanırken bakıyorum ki B romundaki kullanım özellikleri var. Mesela titreşim şiddeti B romundaki gibi çalışıyor.
Acaba TWRP de tam silme yapamadım mı diyerek örneğin Teamwin TWRP de format data yapıyorum sonra kuracağım romu telefona atıyorum ama bir bakıyorum ki attığım dosya telefonda görünmüyor. TWRP yeniden başlat vs derken hiçbirşey görünmüyor.
Taaki Global Rom flashlayana kadar bu sorundan kurtulamıyorum. MiFlash ile Global yükledikten sonra yeniden TWRP yüklemesini yapıp yeniden custom rom işine girişiyorum.

Genellikle daha sorunsuz diye orangefox kullanıyorum.
Bugün olan sorun da inanılmaz delirtti. Son kullandığım Rom RN6 Pro dan port 20.1.2 mido 9-11 bunu kullandıktan sonra yeniden alpereneker hocamın paylaştığı rom u yükleyeyim dedim, gerekli işlemleri yaptıktan sonra rom açıldı bu seferde parmak izi eklenemiyor yeniden deneyin hatası ile karşılaştım. Bu parmak izi olayını birkaç kez daha yaşadım forumda ve google da aramama rağmen çözümüne ulaşamadım

Bu sorunlara çözüm bulamadığım için şu anda yeniden Global yükledim yeniden rom kurmayı deneyeceğim. gmail hesabıma bağlı olan altındaki cihazları kontrol ettiğimde 20 küsür Redmi Note 4 olduğunu gördüm. Bir tanesinde bu cihaz yazarken diğerlerinde yazmıyor. Parmak izi kabul etmemesini buna bağlı olduğunu düşünüyorum. Ancak bu kullanılmayanları dakaldırmanın bir yolunu çok araştırmama rağmen bulamadım.

Tüm bu sorularıma cevap verebilecek birileri varmı?

Yoksa bu konumda güme ve çöpe mi gidecek :D

Herkese saygılar sevgiler.

Üst Alt