Rom Paranoid Android Official Ruby Alpha 1 / Redmi Note 8/8T

GODfloky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
163
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Android 11 tabanlı Paranoid Android Ruby'nin piyasaya sürüldüğünü duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz. İlk lansmanınızda, birkaç güzel sanat eseri yaratmak için tekrar bizimle birlikte çalışan Hampus Olsson'dan güzel bir duvar kağıdına sahip temiz bir kurulum fark edeceksiniz. Hampus, tasarımı kendini gösteren çok disiplinli bir sanatçı ve onu aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Ayrıca, genel kullanıcı deneyimini geliştirdiğine inandığımız başka UI dokunuşları da ekledik. Tüm Paranoid Android duvar kağıtlarını ve çok daha fazlasını Abstruct uygulamasında, yapılarımıza dahil olarak bulabilirsiniz. Derlemelerimiz, Qualcomm platformları için optimize edilmiş ve Android Açık Kaynak Projesi platformuna kıyasla daha yüksek derecede performans, pil ömrü ve işlevselliğe sahip Code Aurora Forum Android tabanına dayanmaktadır. Paranoid Android ekibi ve katkıda bulunanlar, mevcut hataları gidermeye ve özellikleri, performansı ve kararlılığı uygulamaya ve iyileştirmeye odaklanıyor. Geliştiricinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak sınıfının en iyisi performansa ve özelliklere sahip stok ROM'lardan bekleyebileceğiniz kararlılığa sahip bir kullanıcı deneyimi sağlamaya kendimizi adadık.

Değişiklik günlüğü:

* İlk sürüm

Hatalar:

* Şifreleme bozuk (Otomatik şifreleme devre dışıdır)
* Miracast

Notlar:

* Şifreleme varsayılan olarak devre dışıdır, DFE'yi yüklemenize gerek yok.
* Bu yapı Üretim / Kullanıcı'dır ve Uygulayıcıdır. Tamamen CAF etiketi 'LA.UM.9.11.r1-02400-NICOBAR.0' / 'LA.QSSI.11.0.r1-08400-qssi.0' temel alınarak oluşturulmuştur ve tamamen Android R olarak güncellenmiştir. stok vendor / blob'lar yalnızca kamera, ses ve sensörler içindir, başka hiçbir şey için değildir.

Romu kurmak için, cihazınızın bootloader kilidi açık, TWRP Recovery yüklü ve USB hata ayıklama açık olmalı.
Kurulum öncesi mutlaka Full Nandroid Backup alın.

Full Nandroid Backup nedir? nasıl yapılır?

1.
Telefonunuzda TWRP veya benzeri gelişmiş bir recovery yüklü olmalıdır. Ben TWRP üzerinden anlatıyorum.
2. TWRP’yi açıp Backup‘a girin:
3. Açılan yeni ekrandan Boot, System ve Data‘yı seçin.
İsterseniz diğer her şeyi seçebilirsiniz. Bu yedeğin boyutunu arttıracaktır. Ancak en önemli dosyalar boot, system ve data’da saklıdır. Boyut sıkıntınız yoksa hepsini seçebilirsiniz.
4. Ardından Swipe to backup yazısının solundaki ok işaretlerini tutup sağa sürükleyerek yedekleme işlemini başlatın. Ekrana bakarak işlemin bitip bitmediğini takip edin. İşlem bitince telefonu TWRP ana ekranına dönüp Reboot > Reboot System yolunu izleyerek telefonu normal bir şekilde yeniden başlatabilirsiniz.
Yedek dosyası genellikle hafıza kartınızdaki TWRP/BACKUPS klasörüne kaydeder. Ancak farklı telefonlarda ve farklı TWRP sürümlerinde telefonun dahili hafızasına kaydettiği de olmaktadır. İstserseniz yedekleme işleminden sonra bu klasörüde yedekleyerek işinizi oldukça sağlama alabilirsiniz.

Nandroid Restore – Geri Yükleme Talimatları:​

1. TWRP‘den Restore‘ye girin.
2. Açılan ekranda eğer görüntü aşağıdakine benzer ise Swipe to restore yanındaki okları sağa sürükleyerek geri yükleme işlemini başlatın.
3. İşlem devam ederken ki ekran böyle olmalıdır:
twrp-restore-3.png

4. Geri yükleme işlemi bitince telefonu TWRP’den normal bir şekilde yeniden başlatın (Reboot > Reboot system).

Kurulum
* ROM u indirin ve dahili/SD Kart belleğe aktarın.
* Cihazınızı TWRP kurtarma modunda başlatın.
* TWRP kurtarmasında, Wipe » Advanced Wipe düğmesine tıklayın ve yerel hafıza hariç her şeyi silin.
* TWRP ana menüsüne dönün, Install üzerine dokunun ve Adım 1’de cihazınıza aktardığınız Rom zip dosyasını seçin.
* .zip dosyasını seçtikten sonra, Swipe to Confirm Flash yapınız.
* ROM’unuz başarıyla yüklendikten sonra, Wipe cache/Dalvik yapın ve reboot edin.

İndir:
Gapps kurmanıza gerek yoktur.

Bilgilendirme:

Henüz alpha sürüm olduğu için hatalar mevcut olacaktır. Şimdilik sadece 2 tane hata mevcut. Başka gördüğünüz hata ve/veya hatalar olursa belirtebilirsiniz.

*Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen özelliklerin sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.
**Cihazınızın başına gelebilecek herhangi bir brick / sd kart bozulması ya da diğer hatalardan şahsım ve miuiturkiye.net üyeleri sorumlu değildir.

***Bu ROM'da bulunan özelliklerle ilgili endişeleriniz varsa biraz araştırma yapın.

Son düzenleme:

brahindul

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Polat
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1

Bu kernel ile kullanılmasını tavsiye ediyorum. Rom oldukça başarılı. Geldiğinden beri kullanıyorum daha bir bug ile karşılaşmadım.

brahindul

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Polat
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
ruby beta 1 çıktı. sabah kurdum çok akıcı ve sorunsuz. miui camera dahil ve 48mp çalışıyor. dfe flashlamanız gerekiyor kesinlikle.

GODfloky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
163
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam şu sıralar evde bir canavara (kedi :D ) bakıyorum da çok ilgilenemiyorum konularla yarın hepsini en güncel sürümüyle düzenleyeceğim

Üst Alt