Yardım Oyun için rom önerisi. Eu rom yükleteyim mi ?

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
72
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 12.0.3
Telefon Modeli
Redmi note 9 pro
Bootloader Kilidi
Açık
Selamlar. Redmi note 9 pro 6/128 gb kullanıyorum. Kullanmadığım denemediğim hiç ama hiç bir şey kalmadı. Cod mobile da en düşük grafik ve 60 FPS oynuyorum ama kasma yaşıyorum. Ayrıca telefona format atmama ragmen saçma sapan şeyler oluyor. Şuan global MIUI 12.0.3 yuklu. Bi telefoncu telefonun orjinal global romunu yine bi ust global sürüme yukseltmisti twrp ile pcden yükleyip IMEI attıktan sonra. Uzattigim için kusura bakmayın. Kısacası eu rom oyun performansı nasıl, eu rom güncelleme alır mı, android 11 gelir mi ? Ya da tavsiye edeceğiniz oyun performansı için romlar varsa paylaşırsanız minnettar kalırım. Son olarak PC yok. Bir telefoncuya yükleyeceğim mecbur.

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Twrp yi biliyorum biraz araştırdım. Ama rom kurmak için bilgisayar gerektiğini gördüm hep. Bilgisayarım yok. Bilgisayarsiz twrp ile rom kurabilme opsiyonu varsa kesinlikle kendim kurmak istiyorum. Ancak cihazım yurtdışı ve IMEI atıldı. Bu IMEI dosyalarının adı nedir yedeğini alabiliyor muyum ? Yeni romdan sonra tekrar IMEI yi geri yükleme seçeneğim var mıdır ? Enerjinizi harcayıp benim bu sizin için basit olan konuya zaman ayırdığınız için teşekkürler
Hocam ne demek yardımcı olabiliyorsam ne mutlu Şimdi Twrp ile Xiaomi.eu ve Aosp rom kurabilirsin Xiaomi.eu tarzı bir çok MIUI rom da var ama hepsinin demeyeyim ama çoğunun alt yapısı Xiaomi.eu romudur yani adam xiaomi.eu Romunu alıyor çeşitli düzenlemeler yapıyor ve yeni rom olarak paylaşıyor olay bu yani Aosp romlar ise çok daha farklı saf android romlar ben kendim pek ısınamadım MIUI ya alistigim için ama Akıcılıklari muazzam ve şişme yapmıyorlar kolay kolay şimdi gelelim TWRP ye cihazında TWRP recovery yüklü ise custom rom yani Xiaomi.eu ve Aosp romlar arasında geçiş yapabilirsin demiştim yüklemek için ise xiaomi.eu Romunu zip halinde sitesinden indirip SD kart varsa yedeklerini SD karta alıp ben rom dosyasını SD karta atarım sonra telefon hafızasında ne var ne yok full wipe (format) yaparak silerim ve romu tertemiz kurarim genelde
birde global romlar var yani Cihazın üzerinde gelen romlar yine bunları da zip halinde olanları Twrp üzerinden tgz uzantılı olan fastboot romları ise mi flash tools ile PC den kurarsın
Twrp üzerinden IMEI dosyası yedekleri almak için BackUp deyip EFS tikleyerek IMEI yedeğini alabilirsiniz IMEI dosyaları EFS diye geçer IMEI gidip gitmeyeceği durumlar var Twrp kurup xiaomi.eu kurmak ile IMEI gitmez

M2007J20CI cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Imei Silinmeyen durumlar:

- TWRP üzerinden Magisk yüklü olsun yada olmasın yapılan her türlü işlem (wipe, format data, persist, kernel atma vs...)
- Mi Flash üzerinden Global Rom yükleme.
- TWRP yada Orange Fox üzerinden Global yada Custom farketmez tüm rom yükleme işlemleri.
- Rootlu yada Rootsuz cihazlarda repair işlemi sonrası OTA ile yada Twrp ile yapılan güncellemeler.

Imei SİLİNEN durumlar:

- Cihazda stock recovery varsa, ayarlar kısmından "Fabrika Ayarlarına Dön" seçeneği ile sistem sıfırlama. (Hard Reset) Custom Romlarda (Eu Rom yada Mi Room gibi) bu seçenek Twrp'ye yönlendirerek yapıldığından Imei zarar görmez.
- Mi Flash, Cmd yada Unlock Tool ile yapılan BL Kilidi açma işlemleri.
- TWRP yüklü değilken ses açma ve power butonuyla girilen Xiaomi'nin kendi stock recovery modunda "Wipe Data" seçeneği ile wipe yapılması.

Oyla:

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
72
Hocam ne demek yardımcı olabiliyorsam ne mutlu Şimdi Twrp ile Xiaomi.eu ve Aosp rom kurabilirsin Xiaomi.eu tarzı bir çok MIUI rom da var ama hepsinin demeyeyim ama çoğunun alt yapısı Xiaomi.eu romudur yani adam xiaomi.eu Romunu alıyor çeşitli düzenlemeler yapıyor ve yeni rom olarak paylaşıyor olay bu yani Aosp romlar ise çok daha farklı saf android romlar ben kendim pek ısınamadım MIUI ya alistigim için ama Akıcılıklari muazzam ve şişme yapmıyorlar kolay kolay şimdi gelelim TWRP ye cihazında TWRP recovery yüklü ise custom rom yani Xiaomi.eu ve Aosp romlar arasında geçiş yapabilirsin demiştim yüklemek için ise xiaomi.eu Romunu zip halinde sitesinden indirip SD kart varsa yedeklerini SD karta alıp ben rom dosyasını SD karta atarım sonra telefon hafızasında ne var ne yok full wipe (format) yaparak silerim ve romu tertemiz kurarim genelde
birde global romlar var yani Cihazın üzerinde gelen romlar yine bunları da zip halinde olanları Twrp üzerinden tgz uzantılı olan fastboot romları ise mi flash tools ile PC den kurarsın
Twrp üzerinden IMEI dosyası yedekleri almak için BackUp deyip EFS tikleyerek IMEI yedeğini alabilirsiniz IMEI dosyaları EFS diye geçer IMEI gidip gitmeyeceği durumlar var Twrp kurup xiaomi.eu kurmak ile IMEI gitmez

Evet tam olarak yapmak istediğim şey bu. Telefondaki herşeyi tamamen silip sıfırdan tertemiz bı sekilde eu rom ve onerdiginiz aosp kurmak. Twrpyi çözerim ben kendim kurcalarim bı sekilde :D mantıgi doğru anlamış miyim üstad ? Telefona twrp kuracağım istediğim romu xiaominin sitesinden indireceğim zaten zip olarak inecek dediniz. Twrpye girip imeinin yüklü oldugu efs dosyasinin yedeğini SD karta atacağım. Sonra herşeyi sileceğim romu kuracağım. Sonrada Back-Upa tıklayıp SD karttan geri IMEI dosyasını yükleyeceğim. En son telefonu baslatip yüzümde bı gulucukle sizi anıp teşekkür edeceğim. Son olarak önce yeni romu mu kuracagim yoksa öncekini silecek miyim ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Imei Silinmeyen durumlar:

- TWRP üzerinden Magisk yüklü olsun yada olmasın yapılan her türlü işlem (wipe, format data, persist, kernel atma vs...)
- Mi Flash üzerinden Global Rom yükleme.
- TWRP yada Orange Fox üzerinden Global yada Custom farketmez tüm rom yükleme işlemleri.
- Rootlu yada Rootsuz cihazlarda repair işlemi sonrası OTA ile yada Twrp ile yapılan güncellemeler.

Imei SİLİNEN durumlar:

- Cihazda stock recovery varsa, ayarlar kısmından "Fabrika Ayarlarına Dön" seçeneği ile sistem sıfırlama. (Hard Reset) Custom Romlarda (Eu Rom yada Mi Room gibi) bu seçenek Twrp'ye yönlendirerek yapıldığından Imei zarar görmez.
- Mi Flash, Cmd yada Unlock Tool ile yapılan BL Kilidi açma işlemleri.
- TWRP yüklü değilken ses açma ve power butonuyla girilen Xiaomi'nin kendi stock recovery modunda "Wipe Data" seçeneği ile wipe yapılması.

Telefonda twrp menusu yok. Sanırım magiskte gizli durumda gözükmüyor. Telefoncu özellikle gizlemiş sanırım. Bı yerde gördüm IMEI işlemleri yedekleme vs mesela twrp ile yapılmışsa yine o kurulmalı. Orange Fox yuklerseniz olmaz. IMEI işleminin yapıldığı program versiyonu yüklenmesi gerek yazıyordu. Çok arada kaldım. Çoğu kişi ise orange Fox daha iyi diyor. Keşke sizinle sesli konuşabilme imkanımız olsaydı. İnanın ücret vermeye bile hazırım. Tek istediğim şey kendim rom yukleyebilmek.

Son düzenleme:
Oyla:

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Evet tam olarak yapmak istediğim şey bu. Telefondaki herşeyi tamamen silip sıfırdan tertemiz bı sekilde eu rom ve onerdiginiz aosp kurmak. Twrpyi çözerim ben kendim kurcalarim bı sekilde :D mantıgi doğru anlamış miyim üstad ? Telefona twrp kuracağım istediğim romu xiaominin sitesinden indireceğim zaten zip olarak inecek dediniz. Twrpye girip imeinin yüklü oldugu efs dosyasinin yedeğini SD karta atacağım. Sonra herşeyi sileceğim romu kuracağım. Sonrada Back-Upa tıklayıp SD karttan geri IMEI dosyasını yükleyeceğim. En son telefonu baslatip yüzümde bı gulucukle sizi anıp teşekkür edeceğim. Son olarak önce yeni romu mu kuracagim yoksa öncekini silecek miyim ?
Twrp kurdun EFS dosyalarini SD karta yedek al ilk olarak

Xiaomi.eu sitesinden cihazına uygun Zip romu indirip SD karta attın

Twrp den full wipe format data yaparak herşeyi sildin

Twrp den install diyerek zip Xiaomi.eu romu flashladin ve reboot yaparak cihazı açtın
ilk açılış uzun sürer biraz ama açılır cihaz

IMEI dosyalarını tekrar yüklemene gerek yok dedigim gibi eu rom kurmak ile IMEI gitmez sen ne olur ne olmaz diye almış oldun sadece IMEI yedeğini dursun öyle yedekte zarar gelmez

Oyla:

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
72
Twrp kurdun EFS dosyalarini SD karta yedek al ilk olarak

Xiaomi.eu sitesinden cihazına uygun Zip romu indirip SD karta attın

Twrp den full wipe format data yaparak herşeyi sildin

Twrp den install diyerek zip Xiaomi.eu romu flashladin ve reboot yaparak cihazı açtın
ilk açılış uzun sürer biraz ama açılır cihaz

IMEI dosyalarını tekrar yüklemene gerek yok dedigim gibi eu rom kurmak ile IMEI gitmez sen ne olur ne olmaz diye almış oldun sadece IMEI yedeğini dursun öyle yedekte zarar gelmez

Ne müthiş adamsın böyle güzel güzel bıkmadan yazıyorsun. Üstelik bu normalde sizin için o kadar basit bir işlem konuşmak bile sıkıyordur. Kesinlikle deneyeceğim ve size geri dönüşte bulunacağım. Özel olarak konuşabilme imkanımız var mıdır ? Herhangi bi platform üzerinden.

Oyla:

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Ne müthiş adamsın böyle güzel güzel bıkmadan yazıyorsun. Üstelik bu normalde sizin için o kadar basit bir işlem konuşmak bile sıkıyordur. Kesinlikle deneyeceğim ve size geri dönüşte bulunacağım. Özel olarak konuşabilme imkanımız var mıdır ? Herhangi bi platform üzerinden.
Özel den mesaj attım hocam

Oyla:
Üst Alt