Yardım Oxygen dinamik partition converter

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Crdroid 9.1
Telefon Modeli
Mi Max 2
Bootloader Kilidi
Açık
Mi Max 2 için bazı Custom ROM kurulumlarında '' Oxygen Dinamik Partition Converter '' isimli zip dosyası isteniliyor. Nereden temin edileceği konusunda mümkünse bir indirme linki verilmesi ve Rom kurulum aşamasında Converter ilgili nelerin yapılması gerektiği detaylı açıklanırsa çok yararlı olabilecektir. Şimdiden teşekkür ederim.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Bunu neden isteyen bazı CR geliştiricisine sormuyorsunuz, kurulum aşaması da dahil olmak üzere.. Ben uzun yıllar Max2 kullandım ve bu dediklerinizi ilk defa duyuyorum

Gesendet von meinem Schajomi Legend mit Tapatalk

Oyla:

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Bunu neden isteyen bazı CR geliştiricisine sormuyorsunuz, kurulum aşaması da dahil olmak üzere.. Ben uzun yıllar Max2 kullandım ve bu dediklerinizi ilk defa duyuyorum

Sormadığımı nereden biliyorsunuz ? Tatmin edici bir cevap alamadım, alamıyorum. Geliştiriciler kendilerine özgü nedenler ile olur olmadık şeyler yapıyorlar. Örnek mi istersiniz ?
Mi Max 2' ye LineageOS 20 sürümünü yükledikten ve uygulamaların kurulumundan sonra birden bire sistem sizi '' Wipe Data'' yapmak zorunda bırakıyor. Yani tüm emekleriniz boşa gidiyor, en başa dönüyorsunuz. Meğerse PixelExperience sitesinden PE Recovery isimli uygulamayı kurmak gerekiyormuş...
Gelelim bu işin komedisine ! PE Recovery' i kurduğunuz zaman backup yapma, geri yükleme gibi özellikler yok, yani Twrp ve OrangeFox' daki özelliklerin hepsi yok, sınırlı bir özelliği var. Tekrar Twrp'yi veya OrangeFox' u yüklediğiniz zaman yine '' Wipe Data '' problemi ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Neden böyle dediğiniz zaman Geliştiriciler size '' Zaten eski bir telefon kullanıyorsunuz, bu şekilde kullanın diyor. Yani Siz gerekli olduğunda mesela Backup yapamayacaksınız, sistemi geri yükleyemeyeceksiniz. Buna katlanırmısınız, kabul edermisiniz ? Önceki giriş yazımda belirtiğim '' Converter '' konusunda ise hiç kimseden bu güne kadar maalesef bir açıklama ve destek alamadım.

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Sorup sormadığınızı tabiki ben bilemem... Size tavsiyem, sorunsuz ve bildiğiniz CR yüklemeniz, Saygılarımla

Oyla:

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Sorup sormadığınızı tabiki ben bilemem... Size tavsiyem, sorunsuz ve bildiğiniz CR yüklemeniz, Saygılarımla

Bildiğim CrDroid' in yeni son versiyonu da bahsettiğim '' Converter '' in kullanılması gerekli kılıyor. Bu gidişle bildiğimiz Romların yeni versiyonlarını yükleme şansımız kalmayacak anlaşılan...

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım