Soru Otomatik Şarj Kesme Programı

useful

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
11
Redmi note 9 pro kullanıyorum şarj %80 olunca otomatik şarj kesen program arıyorum.Telefonum rootlu ve magisk yüklü.Forumdaki programı denedim tam olarak işe yaramıyor işini düzgün yapan bildiğiniz bir program var mı ?

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Hiç denemediğim için program tavsiyesi yapamayacağım fakat şöyle bir bilgi vereyim. Hangi programı kullanırsanız kullanın arka planda çalışmadığı zaman hiç bir işe yaramayacaktır. Uygulamaların etkin olması için gerekli pil izinlerini vermeniz ve son uygulamalar ekranından kilitlemeniz gerekir. Tabi bu iş için özel bir Magisk modülü falan varsa o zaman başkadır.

Ayrıca telefonlar zaten 100% şarj olmaz. Öyle gösterir, öyle görürsünüz ancak android sistemi zaten kendisi 10%-20% arası eksik doldurur yada tam bitmeden kapanır.

DarkLegion

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
30
Redmi note 9 pro kullanıyorum şarj %80 olunca otomatik şarj kesen program arıyorum.Telefonum rootlu ve magisk yüklü.Forumdaki programı denedim tam olarak işe yaramıyor işini düzgün yapan bildiğiniz bir program var mı ?

Magic Charging Switch​

Advanced Charging Controller(ACC)

İkisi de işinizi görür

ahmetakif616

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi 8
Konular
36
magiske girip arama yerine advanced charcing controller yazıp modülü yükleyin. Yüklemeden sonra yeniden başlatmanıza gerek yok, kesinlikle gereksiz olur.

Sonrasında AccA(Advanced Charcing Controller App) adlı uygulamayı yükleyin yanlız uygulamayı kaldırmaya karar verirseniz kaldırmadan önce ayarları nırmal duruma getirip kaldırın ki ileride şarj problemi çıkarmasın

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
acc indir, sonra terminal indir, terminalden su komutunu verdikten sonra root izni isteyecek kabul et. Sonra terminale acc x y yazacaksın buradaki x maksimum şarj edeceği yüzdelik değeridir. Y ise tekrar şarj akımını başlatacağı yüzdelik değeridir. Mesela acc 80 75 yazarsan 80e kadar dolup şarjı kesecek 75 e düşene kadar şarj etmeyecek.

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Advanced Charging Controller iyi bir Magisk modülü. Diğer hocalarım da önermiş, işinizi görür bence de.

useful

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
11
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
acc indir, sonra terminal indir, terminalden su komutunu verdikten sonra root izni isteyecek kabul et. Sonra terminale acc x y yazacaksın buradaki x maksimum şarj edeceği yüzdelik değeridir. Y ise tekrar şarj akımını başlatacağı yüzdelik değeridir. Mesela acc 80 75 yazarsan 80e kadar dolup şarjı kesecek 75 e düşene kadar şarj etmeyecek.
Peki hocam y yazan yeri yazmasak x değeri belirlesek çalışır mı ? Programı kaldırmak istersek ayarları nasıl sıfırlayacagiz ?

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ahmetakif616

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi 8
Konular
36
Peki hocam y yazan yeri yazmasak x değeri belirlesek çalışır mı ? Programı kaldırmak istersek ayarları nasıl sıfırlayacagiz ?

hocam terminal falan bosverin yok onlar sikintili

ACCA adli uygulamayla cok rahat kontrol edebilirsiniz

Fataldose

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergin
Cihazım
Mi 10T Pro
Meslek
Mobile Software
Konular
0

Modülü kaldırman yeterli olacaktır.

Üst Alt