Soru Otomatik Parlaklık vs Manuel Ayarlamak!

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12.5.4
Telefon Modeli
Redmi Note 8 Pro 6/128
Bootloader Kilidi
Açık
Selamlar!
Sizce otomatik parlaklık mı şarjı daha fazla yer, yoksa yanlışlıkla yüksek seviyede unuttuğumuz parlaklık seviyesi mi daha fazla şarj yer? Ortam ışığı sensörü fazla şarj harcar mı?

AKINLASINN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AKIN
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
7
Ortam ışığı sensörü bir şarj harcamaz. Önemli olan göz alışkanlığı. Otomatik parlaklık seviyesi kiminin gözüne yüksek, kiminin gözüne alçak gelir. Zamanla farkında olmadan insan gözü bu değere alışır. Mesela ben kendi adıma hiç otomatik parlaklığı kullanmıyorum. Çünkü benim göze çok parlak geliyor. Rahatsız ediyor. O nedenle parlaklığı elle ayarlıyorum ve telefonu kimin eline versem ilk verdiği tepki bunu nasıl görüyorsun deyip ışığı yükseltiyor.

Oyla:

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ortam ışığı sensörü bir şarj harcamaz. Önemli olan göz alışkanlığı. Otomatik parlaklık seviyesi kiminin gözüne yüksek, kiminin gözüne alçak gelir. Zamanla farkında olmadan insan gözü bu değere alışır. Mesela ben kendi adıma hiç otomatik parlaklığı kullanmıyorum. Çünkü benim göze çok parlak geliyor. Rahatsız ediyor. O nedenle parlaklığı elle ayarlıyorum ve telefonu kimin eline versem ilk verdiği tepki bunu nasıl görüyorsun deyip ışığı yükseltiyor.
Ben de bir ara öyleydim. Şuan yükseğe alıştım. Sensör şarj harcamadığına göre de otoda kullanabilirim. Teşekkürler

Oyla:
Üst Alt