Soru Otomatik mesaj mı yoksa yanlışlık mı

erol.mstf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa EROL
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
10
Değerli hocalarım benim telefonumdan bir numaraya otomatik mesaj gönderilmiş sms olarak. Acaba bu cebimde iken yanlışlıkla yazıp gönderdiğim bir mesajmıdır yoksa tehlike içeren korkulacak bir durummudur bilginiz varsa mesajlar konusunda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler ediyorum
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erol.mstf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa EROL
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
10
Virus taramasi ? Android cihazlarda virüs olmaz. Uygulamalarin kendi yarattigı sıkıntilar vardır uygulamayi kaldirirsiniz sorunu cözersiniz. Bilgisayarimda dahi kullanmam Windows un kendi virus programı otomatik açiktir. 2010 dan beridir de android kullaniyorum asla virüs ile ilgili sorun yasamadim.
Virüs olmaz demek doğru olmaz bence zaten öyle bir sıkıntı olmayacak ise xiaomi neden telefonlara güvenlik taraması ve virüs taraması eklesin xioamiyi geçtik diğer cihazlarda da google play üzerinden yüklenen olsun veya da apk indirilip yüklenmiş uygulamalar olsun virüs tehditi illaki oluyor

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Brkdzdr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi A2 lite
Konular
20
bu mesaja cevap verilmiş o yüzden tekrar etmek istemiyorum ancak virüs çok genel bir tanımdır ve ilk mekanik kartlı bilgisayarlardan bu yana her türlü devre, elektronik ve sistemde her zaman açıklar ve bu açıkları kullanan farklı tür zararlılar olmuştur.

Android ve temelinde bulunan unix den türev gnu/linux de dahil olmak üzere bu sistemde virüs olmaz demek çok uygun değildir. Lütfen forum kullanıcılarını yanlış yönlendirmeyelim.
Sitede bu konunun fikir alisverisi ile ilgili başlık açildi ve site yöneticileri gayet net bilgilerini açikladi inceleyebilirsiniz

Oyla:

sesevgi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selçuk
Cihazım
Mi 6/128 Ser
Konular
1
sadece bu sitede değil web de güvenilir kaynaklarda konu ile ilgili birçok bilgi bulabilirsiniz, ama bu site dediğiniz için;

Anket - Virüs programı kullanıyor musunuz ?

en güncel başlıkta tüm site yöneticileri ve kullanıcılarının tüm yorumlarına bakarsanız "antivirüs programı kullanmamak" ile "mobile de virüs yoktur" kavramlarının farklı birşey olduğu zaten anlaşılabilir. Bilinçli kullanıcı olmak, ara sıra telefonu yeniden kurmak, formatlamak vs "android de virüs yoktur" demek değildir.

Daha "Zararlı" kavramının tanımı, içeriği ve kapsamı gibi temel bilgilere kadar girip lütfen konuyu gereksiz yere uzatmayalım.

Herkese iyi günler.

dipnot-örnek zararlı:

Yardım - Crypto News Space Virüsü

Telefon güvenliği için temel bilgiler:

İpucu - Android'i Nasıl Olabildiğince Güvenli Hale Getirebilirim ?

Oyla:

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
hocam simkart etkinleştirme servisinin işi olabilir. telefonunuza boyle bir bildirim geliyor mu?

Oyla:

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30