Rehber OTG Bağlantısı ile Bilgisayarsız TWRP Kurulumu

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Hocam lütfen müsait olduğunda 2 dakikanı ayırabilirmisin. Yabancı forumlarda fastboot boot recovery yaparak kuruluyormuş bu cihaza twrp çünkü kurtarma bölümü yokmuş bunlarda galiba. Ama benim anlamadığım konu fastboot boot recovery olarak yaptığımda sistem rom'unu etkilemez mi? Yani o şekilde boot olarak attığım zaman twrp'yi tekrar rom atmadan cihazı kullanamam değil mi?
Kurtarma bölümü var bu cihazda.
Bootloader kilidi açık ve doğru dosya kullandığınızdan eminseniz tekrar deneyin.
fastboot flash recovery_ab yazıp ataç tuşu ile twrp dosyası göstermek gerekiyor.

boot yöntemi bu cihaz için ne durumda bilmiyorum.

Oguzhn74

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Note 6 pro
Konular
27
Kurtarma bölümü var bu cihazda.
Bootloader kilidi açık ve doğru dosya kullandığınızdan eminseniz tekrar deneyin.
fastboot flash recovery_ab yazıp ataç tuşu ile twrp dosyası göstermek gerekiyor.

boot yöntemi bu cihaz için ne durumda bilmiyorum.
Yok hocam her şekilde denedim olmuyor. YouTube Hintli biri video atmış ondada sorun aynı. Sonra fastboot boot recovery deneyerek yapıyor ve oluyor ama cesaret edemedim

umut0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
1
Cihazım
J
Konular
0
Twrp yüklenecek cihaz açıkken bugjaeger uygulaması cihazı görüyor ama fastboot modunda cihazı görmüyor

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Twrp yüklenecek cihaz açıkken bugjaeger uygulaması cihazı görüyor ama fastboot modunda cihazı görmüyor
Fastboot devices yazdığınızda bir cihaz görünmüyorsa kablo veya aparat kaynaklı bir sorun olabilir.

emirhan73

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Redmi K60 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Merhaba, otg dönüştürücü alıp bunu deneyeceğim ancak cihaz sıfırlanır mı acaba? Ve ben eu rom kullanıyorum resmi değil sanırım, yine de sonda yazan "TWRP ekranına ilk giriş sonrası kesinlikle Magisk zip dosyası flashlamanız gerekir aksi takdirde resmi romlarda TWRP kalıcı olmayacaktır." Bu kısmı yapmama gerek var mı. Gerek Var ise bu işlemi de bilgisayarsız yapabilir miyim? Ve nasıl?

Son düzenleme:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Merhaba, otg dönüştürücü alıp bunu deneyeceğim ancak cihaz sıfırlanır mı acaba? Ve ben eu rom kullanıyorum resmi değil sanırım, yine de sonda yazan "TWRP ekranına ilk giriş sonrası kesinlikle Magisk zip dosyası flashlamanız gerekir aksi takdirde resmi romlarda TWRP kalıcı olmayacaktır." Bu kısmı yapmama gerek var mı. Gerek Var ise bu işlemi de bilgisayarsız yapabilir miyim? Ve nasıl?
Merhaba eu rom için böyle bir gereklilik yoktur.
eu rom ile rootsuz da TWRP kalıcı olur.
Ayrıca konuyu açtığım dönemde tek root yöntemi magisk olduğu için magisk yazdım alternatif kernelsu da kullanılabilir root istenirse.

TWRP kurulumu için herhangi bir sıfırlama gerekmez, veri kaybı olmaz normalde ancak bazı arkadaşlar TWRP kurarken sorun yaşayıp yeniden rom kurmak zorunda da kalmıştı.
Siz her şekilde tedbirli olun verileri kaybetmeyin.

emirhan73

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Redmi K60 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Merhaba eu rom için böyle bir gereklilik yoktur.
eu rom ile rootsuz da TWRP kalıcı olur.
Ayrıca konuyu açtığım dönemde tek root yöntemi magisk olduğu için magisk yazdım alternatif kernelsu da kullanılabilir root istenirse.

TWRP kurulumu için herhangi bir sıfırlama gerekmez, veri kaybı olmaz normalde ancak bazı arkadaşlar TWRP kurarken sorun yaşayıp yeniden rom kurmak zorunda da kalmıştı.
Siz her şekilde tedbirli olun verileri kaybetmeyin.
Çok teşekkürler vakit ayırdığınız için.

Üst Alt