Yardım Ota güncelleme Mi5

trsdroid

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
7
Bendeki mi5 deTWRP kurulu satan arkadaş bootloader kilidi açık dedi. Telefon ota dan güncellemeyi buluyor ama recovery kurulu olduğu için yüklemiyor TWRP den kurmak zorunda kalıyorum o zaman da uygulamalar gidiyor her seferinde baştan yüklememek için ne yapabilirim recoveryi kaldırsam otadan gelen güncelleme kurulur mu kurulursa nasıl kaldırabilirim mi flashla rom atarken imeie bir şey olmaması için ne yapabilirim imei atılmış cihaz

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Bendeki mi5 deTWRP kurulu satan arkadaş bootloader kilidi açık dedi. Telefon ota dan güncellemeyi buluyor ama recovery kurulu olduğu için yüklemiyor TWRP den kurmak zorunda kalıyorum o zaman da uygulamalar gidiyor her seferinde baştan yüklememek için ne yapabilirim recoveryi kaldırsam otadan gelen güncelleme kurulur mu kurulursa nasıl kaldırabilirim mi flashla rom atarken imeie bir şey olmaması için ne yapabilirim imei atılmış cihaz

Rom yükleme işlemlerinde İmei silinmez. Resmi orijinal fastboot romunu indirip, Mı Flash ile "Flash All" Seçeneğini işaretleyerek romu yükleyebilirsiniz

Oyla:

trsdroid

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
7
Rom yükleme işlemlerinde İmei silinmez. Resmi orijinal fastboot romunu indirip, Mı Flash ile "Flash All" Seçeneğini işaretleyerek romu yükleyebilirsiniz
Cevap için teşekkürler peki recovery i kaldırsak otadan gelen güncelleme direk kurulur mu ?
Yada mi flashla rom yüklerken uygulamaların gitmemesi için bir şey yapılabilir mi?

Oyla:

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Cevap için teşekkürler peki recovery i kaldırsak otadan gelen güncelleme direk kurulur mu ?
Yada mi flashla rom yüklerken uygulamaların gitmemesi için bir şey yapılabilir mi?
Ayarlar > Ek Ayarlar > Yedekle& Sıfırla
Ayarından yedek alın. Yedegi Bilgisayara kopyalayın. Sonra mı flashla rom yüklendikten sonra yedeği geri yüklerseniz tüm Uygulama ve Ayarlar geri gelecektir.

-Mi5 Pro- Cihazımdan TapaTalk İle Gönderilmiştir.

Oyla:

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Şimdi hocam öncelikle zaten kilidi açık cihazın

su adresten flash tool ile sizin cihazınıza uygun

Global Beta & Developer (Her hafta Güncelleme alır)
Global Stable (Nadiren güncelleme gelir kararlı versiyondur)

Tavsiyem Global Beta indirin sonra mı flash tool ile fastboot moda alıp (programda sağ alt tarafta ilk kutucu işaretleyin kilitlenmesin) cihazı yükleyin

Ne twrp kalır nede başka birşey tertemiz bir telefona kavuşursunuz güncelleme de alır verilerin artık gitmez

Oyla:

trsdroid

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
7
Trwp yüklü mi5s plusa güncelleme gelirmi??

Güncelleme geliyor ama kurmuyor tam rom şeklinde indirip kuruyor bende öyle oldu denediğim zaman, mümkünse direk tam romu zip şeklinde telefona indir sonra yerelden güncelleme seçerek onu yükle

Oyla:
Üst Alt