Yardım OTA Güncelleme Hk.

anilutku

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Anıl
Cihazım
Xiaomi Mi 8 SE
Konular
6
Merhaba arkadaşlar,
Daha önce Mi 8 SE kullanıcısıydım. İkinci el bir 10T edindim yaklaşık 1 ay önce.
OTA'dan güncelleme geliyor, fakat hiç güncellemeyi düşünmemiştim malum Mi 8SE'den sonra... Dün denemek istedim güncelle dediğimde indiriyor, yüklemeyi başlat dediğimde telefon yeninden başlayıp TWRP ekranına düşüyor. OTA'dan güncellemeyi yapmam gerekiyor?
Teşekkürler.
Saygılarımla.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco X6Pro
Meslek
Mod
Konular
320
Merhaba arkadaşlar,
Daha önce Mi 8 SE kullanıcısıydım. İkinci el bir 10T edindim yaklaşık 1 ay önce.
OTA'dan güncelleme geliyor, fakat hiç güncellemeyi düşünmemiştim malum Mi 8SE'den sonra... Dün denemek istedim güncelle dediğimde indiriyor, yüklemeyi başlat dediğimde telefon yeninden başlayıp TWRP ekranına düşüyor. OTA'dan güncellemeyi yapmam gerekiyor?
Teşekkürler.
Saygılarımla.

Merhaba,

Cihazınızda twrp yer aldığı müddetçe otadan gelen ilk güncellemeyi cihaz yüklemeyecektir. Çünkü gelen güncelleme kısmidir. ( 600-700mb) Twrp bunu tanıyamaz. Güncelle derseniz size hata verecektir. Cihaz açılacak ve tekrar güncelleme bulundu diyecek. Bu sefer cihaz kısmi değil tüm romu indirecektir. İnen bu romu twrp tanır ve güncellemeyi yükler. Kısacası ota ilen kısmi güncellemeler malesef twrp ile yüklenemez.

İster yukarıda dediğim gibi her seferinde iki kez güncelle diyeceksiniz, isterse ota güncellemesini manuel yollarla tüm sürüm recovery şeklinde indirip twrpden manuel kuracaksınız. Karar sizin.

Üst Alt