Çözüldü Ortam ışığı sensörü arka planda çalışıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Merhaba forumdaşlar. Normalde pil performansını bildiğim ve memnun olduğum EU Beta 20.9.10 sürümünü kullanıyorum. Bir ara AOSP roma geçtim ancak sonrasında temiz kurulumla yeniden 20.9.10 Beta'ya geçtim. Ancak geçtikten sonra fark ettim, pil performansı baya kötü olmuştu. Normalde bildiğim bir performans, böyle kötü olmaması gerekti.

Sonrasında BetterBatteryStats uygulamasını kurdum ve sensörlerin arkaplanda çalıştığını fark ettim. Önce yakınlık sensörü çalışıyordu, onu kalibrasyon uygulamasıyla hallettim ama ardından ortam ışığı sensörü (ambient light sensor) arka planda çalışmaya başladı. Ve baya pilimi sömürüyor.

Şu an durum böyle ve artmaya devam ediyor:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Cep modu ve otomatik parlaklık kapalı. Otomatik parlaklığı açıp kapatınca çözülüyor ancak ekranı kapatıp yeniden açınca yine çalışmaya başlıyor sensör. Wipe cache/dalvik de yaptım, işe yaramadı.

Nasıl çözüm bulabilirim?

Not: Çözüldü!
Çözdüm sorunu. MIUI 12'deki Güneş Işığı Modu kapalı da olsa, Ekran ayarlarındaki Renk Şeması kısmında ekran ayarı otomatikte olinca güneşte daha iyi görünmesi için Güneş Işığı Modunu açıyormuş. Doygun ayara getirdim, çözüldü. :)

Son düzenleme:

teomanonal

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teoman
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Memur
Konular
9
Global veya Hint stabil herhangi bir sürüm kurup üzerine temiz kurulum (format data ile) dene derim kardeşim...

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Global veya Hint stabil herhangi bir sürüm kurup üzerine temiz kurulum (format data ile) dene derim kardeşim...
Hocam, daha önce Hint romunda da başıma geldi bu olay. Yakınlık sensörü kalibrasyonu yapınca düzeldi. O nedenle rom değiştirmeden, format atmadan çözüm olabileceğini düşünüyorum. Ve bunun için vaktim de yok. :(

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çözdüm sorunu. MIUI 12'deki Güneş Işığı Modu kapalı da olsa, Ekran ayarlarındaki Renk Şeması kısmında ekran ayarı otomatikte olinca güneşte daha iyi görünmesi için Güneş Işığı Modunu açıyormuş. Doygun ayara getirdim, çözüldü. :)

Belki doyguna alınırsa pil süresine de olumlu etki eder. Denenebilir. :)

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt