Yardım Ortam ekranı

StreX

Curious
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Başkurt
Cihazım
Xiaomi Mi 8 SE
Konular
112
Forum puanı
846
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
eu 10.3.1
Telefon Modeli
Mi 8 Se
Bootloader Kilidi
Açık
Merhabalar eu 10.3.1 de ortam ekranında böyle modeller var ancak renkli ekranlar şarj tüketimi artırır mı yada ölü piksel yapar mı aktif kullanıyorum yardımcı olursanız sevinirim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhabalar eu 10.3.1 de ortam ekranında böyle modeller var ancak renkli ekranlar şarj tüketimi artırır mı yada ölü piksel yapar mı aktif kullanıyorum yardımcı olursanız sevinirim
Güncel

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi9
Konular
358
Forum puanı
16.640
Siyah renk haricinde renk gördüğünüz yerlerde ekran çalışıyor. Dolayısıyla beyaz-kırmızı-mavi-sarı olması fark etmeyecektir. Farkı yaratan şey saatin ve resimlerin boyutu. Ne kadar küçük olursa o kadar az batarya tüketir.

Ölü piksele neden olmaz fakat sürekli aynı noktada sabit kalırsa amoled yanığına neden olabilir. Bu nedenle seçtiğiniz AOD ekranları sürekli olarak yer değiştirir zaten, aynı noktada kalmazlar.

Özetle kullanabilirsiniz, hiç bir sorun olmaz.

StreX

Curious
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Başkurt
Cihazım
Xiaomi Mi 8 SE
Konular
112
Forum puanı
846
Siyah renk haricinde renk gördüğünüz yerlerde ekran çalışıyor. Dolayısıyla beyaz-kırmızı-mavi-sarı olması fark etmeyecektir. Farkı yaratan şey saatin ve resimlerin boyutu. Ne kadar küçük olursa o kadar az batarya tüketir.

Ölü piksele neden olmaz fakat sürekli aynı noktada sabit kalırsa amoled yanığına neden olabilir. Bu nedenle seçtiğiniz AOD ekranları sürekli olarak yer değiştirir zaten, aynı noktada kalmazlar.

Özetle kullanabilirsiniz, hiç bir sorun olmaz.
Teşekkürler

Üst Alt