Çözüldü Orangefox üzerinden persist flashladım ama bütün sensörler bozuldu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Waluigi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
26
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 11.0.2.0
Telefon Modeli
Redmi Note 4
Bootloader Kilidi
Açık
Yadigar dostum Redmi Note 4 mido ile bir kez daha yola devam kararı almıştım. Ancient rom ile kullanırken parmak izi sensörü dönem dönem çalışmıyordu. Ben de bunu düzeltmek için persist flashladım ama ekran döndürme, yakınlık sensörü gibi ne kadar sensör varsa devre dışı kaldı. Daha sonra mi flash ile stock roma geri dönmeme rağmen bir düzelme olmadı. Sadece parmak izi sensörü çalışıyor. Fastboot üzerinden persist silip flashlamayı da denedim ama iki komutta da maalesef hata aldım. Yeni telefon alsam onun bootloader kilit süresi dolana kadar mecburen Note 4'ü bir müddet daha kullanacağım gibi duruyor. Ne denediysem sorunu çözemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Adh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adnan
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
16
Fastboot romdan persist.img dosyasını flaşladığınızda sorunun çözülmesi gerekir.
Olmazsa xiaomi tools ile stock rom atin

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
436
Yadigar dostum Redmi Note 4 mido ile bir kez daha yola devam kararı almıştım. Ancient rom ile kullanırken parmak izi sensörü dönem dönem çalışmıyordu. Ben de bunu düzeltmek için persist flashladım ama ekran döndürme, yakınlık sensörü gibi ne kadar sensör varsa devre dışı kaldı. Daha sonra mi flash ile stock roma geri dönmeme rağmen bir düzelme olmadı. Sadece parmak izi sensörü çalışıyor. Fastboot üzerinden persist silip flashlamayı da denedim ama iki komutta da maalesef hata aldım. Yeni telefon alsam onun bootloader kilit süresi dolana kadar mecburen Note 4'ü bir müddet daha kullanacağım gibi duruyor. Ne denediysem sorunu çözemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.
Cihazınız ilk çıktığında üzerinde mevcut olan romu fastboot üzerinden yüklemeyi denediniz mi? Bu genelde sorunu çözüyor. Farklı persist dosyaları denemeniz gerekmekte, çalışanı bulduğunuzda da yedeğini alıp kenarda tutarsınız.

Oyla:

Waluigi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
26
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cihazınız ilk çıktığında üzerinde mevcut olan romu fastboot üzerinden yüklemeyi denediniz mi? Bu genelde sorunu çözüyor. Farklı persist dosyaları denemeniz gerekmekte, çalışanı bulduğunuzda da yedeğini alıp kenarda tutarsınız.
En son sürüm stock rom ile denedim ama olmadı. Akşam eski sürümlerle de denemeler yaparım.

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
436
En son sürüm stock rom ile denedim ama olmadı. Akşam eski sürümlerle de denemeler yaparım.
Her romu tek tek denemeniz gerekmiyor, eski tgz uzantılı romların içinden persist dosyalarını alıp yükleyerek de deneyebilirsiniz.

Oyla: Çözüm

Waluigi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
26
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Her romu tek tek denemeniz gerekmiyor, eski tgz uzantılı romların içinden persist dosyalarını alıp yükleyerek de deneyebilirsiniz.
Hocam çok teşekkür ederim eski sürümlerden birinin persist dosyasını alıp flashladım ve sorun düzeldi.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt