Çözüldü OrangeFox siliniyor yerine MIUI Recovery açılıyor

Kyria Crown

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
misty
Cihazım
Redmi 9C 3/64
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global v12.5.4.0
Telefon Modeli
Redmi 9C 3/64
Bootloader Kilidi
Açık
Redmi 9C'ye OrangeFox kurmaya çalıştığımda ya MIUI Recovery açılıyor ya da OrangeFox ekranında takılıp kalıyor. Bootloader kilidi açık, USB hata ayıklama açık, driver da kurulu, VBMETA da flashladım ama hala siliniyor.

Çözüm
Evet arkadaşlar uzun süre sonra tekrar orangefox yüklemeyi denedim ve sorunun sebebini buldum

Android 11 tabanlı MIUI ROM'lu telefonlara hiçbir şekilde custom recovery yüklenemiyor, yüklenmeye çalışıldığında yerine MIUI Recovery geçiyor.

Custom Recovery kurmak için telefona Android 10 veya daha eski sürüm kullanan bir stock ROM kurmak gerekiyor, ben de MIUI 12.5.4'ten MIUI 12.0.23'e geçerek sorunu çözdüm.

OrangeFox kurduktan sonra Pixel Experience kuracaktım ve ikisini de sorunsuzca kurdum.

Kyria Crown

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
misty
Cihazım
Redmi 9C 3/64
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Root yok ki zaten rootlamak için kuruyorum orangefox'u. Farklı sürümle deneyeceğim.

Oyla:

Kyria Crown

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
misty
Cihazım
Redmi 9C 3/64
Konular
2
Evet farklı sürümle denedim yine olmadı.

Oyla:

Kyria Crown

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
misty
Cihazım
Redmi 9C 3/64
Konular
2
Evet arkadaşlar uzun süre sonra tekrar orangefox yüklemeyi denedim ve sorunun sebebini buldum

Android 11 tabanlı MIUI ROM'lu telefonlara hiçbir şekilde custom recovery yüklenemiyor, yüklenmeye çalışıldığında yerine MIUI Recovery geçiyor.

Custom Recovery kurmak için telefona Android 10 veya daha eski sürüm kullanan bir stock ROM kurmak gerekiyor, ben de MIUI 12.5.4'ten MIUI 12.0.23'e geçerek sorunu çözdüm.

OrangeFox kurduktan sonra Pixel Experience kuracaktım ve ikisini de sorunsuzca kurdum.

Oyla: Çözüm

19sezer

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sezer
Cihazım
Poco X2
Konular
4

Hocam bi yanlışınız olabilir bende Android 11 tabanlı mıuı romdayım ve orangefox recovery kullanıyorum. Orangefoxun açılmaması yanlış sürüm flaşlanmasından olabilir farklı sürüm denediniz mi?

Oyla:

Kyria Crown

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
misty
Cihazım
Redmi 9C 3/64
Konular
2
Hocam bi yanlışınız olabilir bende Android 11 tabanlı mıuı romdayım ve orangefox recovery kullanıyorum. Orangefoxun açılmaması yanlış sürüm flaşlanmasından olabilir farklı sürüm denediniz mi?
Yok hocam yine aynı sürümü flaşladım ve oldu şu an tek sıkıntı Pixel Exp. de bi sıkıntı yaşadığım için (wifi çalışmadığı için) stock rom'a geri döndüm ve şu an magisk kurulmuyor o da pek önemli değil.

Oyla:
Üst Alt