Soru Orangefox recovery ekran ve yedek alma

byks34

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Musa
Cihazım
Mi 10i 5G 8/128
Meslek
Aşçı
Konular
13
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Crdroid
Telefon Modeli
Poco X3 pro
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba herkese iyi günler dilerim. Bir sorunum var yardımcı olursaniz sevinirim. Orangefox recoveryden ekran görüntüsü almaya çalışıyorum aldığımda sdcard/Fox/screenshots klasörüne yüklendi diyor. Recovery'den reboot system deyince systemde bulamıyorum kayıt olmuyor. Ve yedek almak istiyorum yedekte alamıyorum data 0 yazıyor. Ekran alamadığım için yükleyemedim. Crdroid romunu kullanıyorum. Telefon modelim poco X3 pro (vayu). Acaba sorun nedir?

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Merhaba herkese iyi günler dilerim. Bir sorunum var yardımcı olursaniz sevinirim. Orangefox recoveryden ekran görüntüsü almaya çalışıyorum aldığımda sdcard/Fox/screenshots klasörüne yüklendi diyor. Recovery'den reboot system deyince systemde bulamıyorum kayıt olmuyor. Ve yedek almak istiyorum yedekte alamıyorum data 0 yazıyor. Ekran alamadığım için yükleyemedim. Crdroid romunu kullanıyorum. Telefon modelim poco X3 pro (vayu). Acaba sorun nedir?
Format data yaparsanız hafızayı görebilirsiniz, sistem silindiği için de sistemi başlatamıyorsunuz. Bu işlem tüm verileri de silecek haberiniz olsun, önce 4 wipe yapın sonra format data yapın ve recovery modunda yeniden başlatın, romu yollayın cihaza ve yükleme işlemini yapın. Düzelir.

Oyla:

byks34

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Musa
Cihazım
Mi 10i 5G 8/128
Meslek
Aşçı
Konular
13
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Format data yaparsanız hafızayı görebilirsiniz, sistem silindiği için de sistemi başlatamıyorsunuz. Bu işlem tüm verileri de silecek haberiniz olsun, önce 4 wipe yapın sonra format data yapın ve recovery modunda yeniden başlatın, romu yollayın cihaza ve yükleme işlemini yapın. Düzelir.
dediğiniz gibi yaptım görünüyor lakin yedek alamıyorum. yedek alamamamın nedeni nedir? data 0mb gözüküyor. yedek alabilmelk için data'da mb olması gerekmiyor mu?

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
dediğiniz gibi yaptım görünüyor lakin yedek alamıyorum. yedek alamamamın nedeni nedir? data 0mb gözüküyor. yedek alabilmelk için data'da mb olması gerekmiyor mu?
Siz orange fox üzerinden sistemin yedeğini mi almak istiyorsunuz? Anlattığınız gibiyse zaten sizin sistem de silinmiş, zaten 0 görünüyorsa yedek alamazsınız ki. 0 görünmesini aşmak için önce format data yapın, recovery modunda yeniden başlatın, sonrasında 4 wipe yapın ve recovery modunda yeniden başlatın, bu şartları sağladığınızda zaten görünmesi lazım. Bunları yaptıysanız ve halen görünmüyorsa fastboot mod üzerinden rom yükleyip tüm işlemleri baştan yapın, yada twrp yi yeniden yükleyin. Yada bana yaptığınız işlemleri baştan bir anlatın.

Oyla:

byks34

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Musa
Cihazım
Mi 10i 5G 8/128
Meslek
Aşçı
Konular
13
Siz orange fox üzerinden sistemin yedeğini mi almak istiyorsunuz? Anlattığınız gibiyse zaten sizin sistem de silinmiş, zaten 0 görünüyorsa yedek alamazsınız ki. 0 görünmesini aşmak için önce format data yapın, recovery modunda yeniden başlatın, sonrasında 4 wipe yapın ve recovery modunda yeniden başlatın, bu şartları sağladığınızda zaten görünmesi lazım. Bunları yaptıysanız ve halen görünmüyorsa fastboot mod üzerinden rom yükleyip tüm işlemleri baştan yapın, yada twrp yi yeniden yükleyin. Yada bana yaptığınız işlemleri baştan bir anlatın.
format kısmını yaptım ardından recovery sideload ile yükleyince hersey görünür oldu çözüldü. tşk ederim yardımınız için sağolun iyiki varsınız

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
format kısmını yaptım ardından recovery sideload ile yükleyince hersey görünür oldu çözüldü. tşk ederim yardımınız için sağolun iyiki varsınız
Geçmiş olsun hocam. Sevgiler.

Oyla:

byks34

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Musa
Cihazım
Mi 10i 5G 8/128
Meslek
Aşçı
Konular
13
Geçmiş olsun hocam. Sevgiler.
çok özür dilerim tekrar rahatsız ediyorum. dediğiniz gibi dosyalara ulaşabiliyorum. lakin sisteme giriş yapıp uygulamar yükledikten sonra yedek alma kısmına gelip yedek almak istiyorum tekrar data 0mb galiba twrp şifre istiyor. lakin ne telefonda şifre nede desen var. hiçbir güvenlik yöntemi yok. romda düzgün çalışıyor. yedek almaya çalışınca problem var. bir türlü alamıyorum. format data yaptıkdan sonra ulaşabiliyorum dosyalara lakin ozamanda hiç bir anlamı kalmıyor sıfırlanınca.

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
OrangeFox güncellemesi var mı bir bakın, varsa güncellemeyi yapın. Ben şimdi kendi cihazımda kontrol ettim Orange Fox da tüm yedeklere izin veriyor. Belki de orange fox ile cihaz uyumsuzluğu var, belki henüz tam stabil çalışmıyordur. Siz güncellemesine bir bakın bakalım.

Oyla:

byks34

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Musa
Cihazım
Mi 10i 5G 8/128
Meslek
Aşçı
Konular
13
OrangeFox güncellemesi var mı bir bakın, varsa güncellemeyi yapın. Ben şimdi kendi cihazımda kontrol ettim Orange Fox da tüm yedeklere izin veriyor. Belki de orange fox ile cihaz uyumsuzluğu var, belki henüz tam stabil çalışmıyordur. Siz güncellemesine bir bakın bakalım.
OrangeFox-vayu-stable@R11.1_2.zip bunu yüklüyorum. az oncede team twrp-3.6.2_11-0-vayu.img denedim ondada aynı tepki. şimdi stock rom yükledim bootloader kitledim. uygulamaları yükleyip kilidi tekrar açıp recovery yükleyip deneyeceğim. kurulum esnasında yeni pin olusturdum ekran için. recoveryde deneyecegim pini veri çöz kısmı şifreli geliyodu hep

Oyla:
Üst Alt