Yardım Operatör seçimi

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
200
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Endonezya 12.5.8.0
Telefon Modeli
Redmi Note 10s
Bootloader Kilidi
Açık
Herkese merhaba. İyi pazarlar.
Turkcell hat kullanıyorum 65₺ karşılığında 1000dk+10gb+250sms alıyorum. İş yerinde ve evde internetim var. Taahhüt süresi bitti ve Turkcell faturamı 120₺ ye çıkarıyor. Bende operatör değiştirmeye karar verdim.
Vodafone da 70₺ karşılığında faturalı Red tarifesi var. 20GB internet+1000dk+250sms ve WhatsApp+Facebook Messenger sınırsız veriyor.
Türk Telekom da ise 3 aylık bir paket var. 165₺ karşılığında 6000dk+30GB internet+5000sms veriyor. Aylık 55₺ ye geliyor.
İstanbul'da ikamet ediyorum. Çekim kalitesi de aklımdaki diğer bir soru. Evim giriş altı katta. Eşim türk telekom kullanıyor ve genelde çekim kalitesi evde sorunsuz.
Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Farox

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Farox
Cihazım
Ka-Fa 1500
Konular
4
Vodafone'dan şaşma derim, çok gezen birisi olarak Turkcell' de kullanıyorum ikinci hat olarak ama çekim kalitesi ve f/p olarak Vodafone'nun yanından bile geçemez.

Oyla:

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
151
Turkcell hat kullanıyorum 65₺ karşılığında 1000dk+10gb+250sms alıyorum. İş yerinde ve evde internetim var. Taahhüt süresi bitti ve Turkcell faturamı 120₺ ye çıkarıyor. Bende operatör değiştirmeye karar verdim.
Vodafone da 70₺ karşılığında faturalı Red tarifesi var. 20GB internet+1000dk+250sms ve WhatsApp+Facebook Messenger sınırsız veriyor.
Türk Telekom da ise 3 aylık bir paket var. 165₺ karşılığında 6000dk+30GB internet+5000sms veriyor. Aylık 55₺ ye geliyor.
İstanbul'da ikamet ediyorum. Çekim kalitesi de aklımdaki diğer bir soru. Evim giriş altı katta. Eşim türk telekom kullanıyor ve genelde çekim kalitesi evde sorunsuz.
Bende dediğiniz red20 tarifesine geçicem fiyat oalrak iyi ve ben geri vadofone dönüş yaptığımdan +5 gb da veriyor toplam 12ay boyunca 25 gb internet = 69 tl bence çok iyi.Benimde endişem acaba çekim gücü iyi mi 1 senedir türk telekom kullanıyorum memnundum vadofone de aynı ise çok iyi bence

Oyla:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
2 hafta öncesinde Red üzerinden hiç böyle bir pakete rastlamayıp 20 GB internet için Türk Telekom'a 108 liraya sözleşme imzaladım, fiyat cidden cazip kaliteye oranla.

Oyla:

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
151
Red20 bende şaşırdım bugün aradım ocak 1 e kadar geçerli dediler çok iyi geldi banada 27 inde geçiş için işlemleri başlatıcam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

2 hafta öncesinde Red üzerinden hiç böyle bir pakete rastlamayıp 20 GB internet için Türk Telekom'a 108 liraya sözleşme imzaladım, fiyat cidden cazip kaliteye oranla.
Numara taşıma özel ama tek sorunu devretme yok kalan kullanımı genelinde var vodafone de bunda yok arkadaş

Oyla:

cuckolding

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Poco
Cihazım
Poco X3 NFC 128
Konular
16
TürkTelekom'u tercih etmeni şiddetle öneriyorum. Evim giriş katın bir altında demişsin orda Turkcell çekiyor demişsin. Evin 5 kat altına git Turktelekom çeker. TürkTelekom daha kalite. 5G yi ilk deneyen operatör TürkTelekom bu arada.

Oyla:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
Numara taşıma özel ama tek sorunu devretme yok kalan kullanımı genelinde var vodafone de bunda yok arkadaş
Ben de numara taşıma olarak geçecektim ama böyle uygunluk cidden yoktu. En aşağı 150 çekiyorlardı Red tarifelerinde.

Oyla:

Farox

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Farox
Cihazım
Ka-Fa 1500
Konular
4
TürkTelekom'u tercih etmeni şiddetle öneriyorum. Evim giriş katın bir altında demişsin orda Turkcell çekiyor demişsin. Evin 5 kat altına git Turktelekom çeker. TürkTelekom daha kalite. 5G yi ilk deneyen operatör TürkTelekom bu arada.

O kadar emin yazmışsınız ki, bilmesem inanacağım. Şuan çekim olarak zayıf olan telekom çekim kalitesine nperf sitesinden bakabilirsiniz.

Bu arada Vodafone bildiğim kadarıyla 37 ülkede faaliyet gösteriyor, kıyas bile edilemez.

Bu arada, ilk olarak 2018 yılında Vodafone ve Huawei, 6 GHz altı spektrumunda ilk uygulanabilir 5G standardı olan '5G Yeni Radyo (5G NR)' standardını ve 3,7 GHz spektrum bandını (Sub 6) kullanarak dünyanın ilk 5G aramasını yaptı. Test şebekesiyle yapılan arama İspanya'da gerçekleştirildi.

Selametle

Oyla:

cuckolding

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Poco
Cihazım
Poco X3 NFC 128
Konular
16
O kadar emin yazmışsınız ki, bilmesem inanacağım. Şuan çekim olarak zayıf olan telekom çekim kalitesine nperf sitesinden bakabilirsiniz.

Bu arada Vodafone bildiğim kadarıyla 37 ülkede faaliyet gösteriyor, kıyas bile edilemez.

Bu arada, ilk olarak 2018 yılında Vodafone ve Huawei, 6 GHz altı spektrumunda ilk uygulanabilir 5G standardı olan '5G Yeni Radyo (5G NR)' standardını ve 3,7 GHz spektrum bandını (Sub 6) kullanarak dünyanın ilk 5G aramasını yaptı. Test şebekesiyle yapılan arama İspanya'da gerçekleştirildi.

Selametle
Ben ise Türkiye de ilk kez TT'nin denediğini bahsettim. O derece uzak kalmışsın attığım yoruma :)

Oyla:
Üst Alt