İpucu Open Google Apps Kaldırmanın En Kısa Yolu.

• Konbuyu başlatan Tncy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 6
  • Görüntüleme 3K

Tncy

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tncy ☯️
Cihazım
Xiaomi
Konular
31
Merhabalar.
Bildiğiniz gibi rom yükleyince illa da OpenGApps yüklemek zorundayız. Bu şey bizim google uygulamalarını kurmaya sağlıyor. (Bilgisi fazla olmayan kullanıcılar için: Google Play apk işe yaramıyor.)
İyi güzel de bu paketler bazen sıkıntılı çıkıyor.
Örneğin benden bir örnek: Fotoğraf çekerken bakmak istediğim fotoğraflar kapanıyordu.
Full paketten pico pakete geçince düzeldi.
Başka bir örnek: Eski Gapps Sürümlerini indirince GPlayden birşey indirilmiyor.
Peki Open Google Apps farklı paket değiştirme nasıl olur?
İlla 4 wipe yapıp romu birdaha kurmaya gerek var mı?

Öncelikle verdiğim zip dosyasını indirin.
Remove Gapps:
Sonra OpenGApps'dan istediğiniz paketi indirin.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

OpenGapps:
Sonra şu adımları uygulayın
1.Telefonu kapatın
2.Team Win Recovery Project (TWRP) Modunda telefonu açın.
3.Wipe Kısmından Dalvik ve Cache (Dalvik ve Önbellek) Temizleyin.
4.Yükleye gelip remove gapps zipini flashlayın.
5. Üçüncü adımı tekrar edin.
6. Yükleye gelip indirdiğiniz GApps Sürümünü flashlayın.
Bu Kadar.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Pico: En az yer kaplayan sürümdür. Sadece Google Play ve Google Services indirilir.
Nano: Şunlar yüklenir; Google Play, Google Sağlık Hizmetleri, Google metinden konuşma, Google Servisleri, Android Telefon, Google, Google Takvim, Galeriden yüz tanıma verileri, Yüz Kilidi açıcı.
Micro: Şunlar yüklenir; Google Play, Google Servisleri, Google Now Launcher, Google Paylaşma Servisleri, Google Ekonomi, Galeriden yüz tanıma verileri, Yüz Kilidi açıcı, Android Telefon, Google Sağlık Hizmetleri, Gmail, Google, Google Takvim, Google Pixel Launcher, Google Metinden Konuşma, Google Duvar Kağıtları, Google Pixel İconları
Mini: Şunlar yüklenir; Google Play, Google Servisleri, Google sistem, Google Paylaşım Servisleri, Google Ekonomi, Galeriden yüz tanıma verileri, Yüz Kilidi Açıcı, Google Telefon, Google Sağlık Servisleri, Gmail, Google, Google Hesap Makinesi, Google Saat, Google Takvim, Google Haritalar, Google Mesajlar, Google Pixel Launcher, Google Fotoğraflar, Google Tags, Google Metinden Konuşma, Youtube
Full: Şunlar Yüklenir; Google Play, Google Servisleri, Google sistem, Google Paylaşım Servisleri, Google Ekonomi, Galeriden yüz tanıma verileri, Yüz Kilidi Açıcı, Google Telefon, Google Sağlık Servisleri, Gmail, Google, Google Hesap Makinesi, Google Saat, Google Takvim, Google Haritalar, Google Mesajlar, Google Pixel Launcher, Google Fotoğraflar, Google Tags, Google Metinden Konuşma, Youtube, Yazdırıcı Bulut Hizmeti, Google TalkBack, Google Chrome, Google Drive, Google Keep Notlar, Google Haberler, Google Play diğer uygulamalar (Kitaplar, Filmler ve Tv, Oyunlar, Müzik)
Stock: Şunlar Yüklenir; Google Play, Google Servisleri, Google sistem, Google Paylaşım Servisleri, Google Ekonomi, Galeriden yüz tanıma verileri, Yüz Kilidi Açıcı, Google Telefon, Google Sağlık Servisleri, Gmail, Google, Google Hesap Makinesi, Google Saat, Google Takvim, Google Haritalar, Google Mesajlar, Google Pixel Launcher, Google Fotoğraflar, Google Tags, Google Metinden Konuşma, Youtube, Yazdırıcı Bulut Hizmeti, Google TalkBack, Google Chrome, Google Drive, Google Keep Notlar, Google Haberler, Google Play diğer uygulamalar (Kitaplar, Filmler ve Tv, Oyunlar, Müzik), Android Auto, Android Sistem WebView, Google Kamera, Google Contacts, Google Duo, Google Klavye, Google Pay, Google Yazdırıcı Hizmetleri, Google Storage Manager, Google VR servisleri, Google Duvar Kağıtları, Google Pixel İconları ve Launcher.
Super: Şunlar Yüklenir; Google Play, Google Servisleri, Google sistem, Google Paylaşım Servisleri, Google Ekonomi, Galeriden yüz tanıma verileri, Yüz Kilidi Açıcı, Google Telefon, Google Sağlık Servisleri, Gmail, Google, Google Hesap Makinesi, Google Saat, Google Takvim, Google Haritalar, Google Mesajlar, Google Pixel Launcher, Google Fotoğraflar, Google Tags, Google Metinden Konuşma, Youtube, Yazdırıcı Bulut Hizmeti, Google TalkBack, Google Chrome, Google Drive, Google Keep Notlar, Google Haberler, Google Play diğer uygulamalar (Kitaplar, Filmler ve Tv, Oyunlar, Müzik), Android Auto, Android Sistem WebView, Google Kamera, Google Contacts, Google Duo, Google Klavye, Google Pay, Google Yazdırıcı Hizmetleri, Google Storage Manager, Google VR servisleri, Google Duvar Kağıtları, Google Pixel İconları ve Launcher, Google Uygulamalar cihaz politakası, Google Dünya, Google Fit, Google Hangousts, Google Japon Hindi Koreli Zhyuin giriş yöntemi, Giriş yöntemi, Google Artı, Google Sokak izleyici, Google Translate, Proje Fi.
Aroma: TWRP Aroma sistemiyle hangi uygulamaları yükleyecenizi ve hangi uygulamaları sileceğinizi (Örn: Google Telefonların 2 tane olması durumu için stock telefonu silmek gibi) belirleyebilirsiniz. Uygulamaların Hepsi Stock ile aynıdır Yani Şunlar vardır: Google Play, Google Servisleri, Google sistem, Google Paylaşım Servisleri, Google Ekonomi, Galeriden yüz tanıma verileri, Yüz Kilidi Açıcı, Google Telefon, Google Sağlık Servisleri, Gmail, Google, Google Hesap Makinesi, Google Saat, Google Takvim, Google Haritalar, Google Mesajlar, Google Pixel Launcher, Google Fotoğraflar, Google Tags, Google Metinden Konuşma, Youtube, Yazdırıcı Bulut Hizmeti, Google TalkBack, Google Chrome, Google Drive, Google Keep Notlar, Google Haberler, Google Play diğer uygulamalar (Kitaplar, Filmler ve Tv, Oyunlar, Müzik), Android Auto, Android Sistem WebView, Google Kamera, Google Contacts, Google Duo, Google Klavye, Google Pay, Google Yazdırıcı Hizmetleri, Google Storage Manager, Google VR servisleri, Google Duvar Kağıtları, Google Pixel İconları ve Launcher, Google Uygulamalar cihaz politakası, Google Dünya, Google Fit, Google Hangousts, Google Japon Hindi Koreli Zhyuin giriş yöntemi, Giriş yöntemi, Google Artı, Google Sokak izleyici, Google Translate, Proje Fi.
Open GApps:
Open GApps Remove (Uninstaller):

ÖNEMLİ UYARI: BU UNİNSTALLER ANDROİD 8.0 İÇİN HAZIRLANMIŞTIR. PİE ROMLARIN BAZILARINDA ÇALIŞMAYABİLİR. (BENİMKİ HAVOCOS PİE ÇALIŞTI)

OpenGApps sürümleri hakkında bilgi spoyleri githubdan alınıp kendi ingilizcemle türkçeye çevrilmiştir. Hatalar olabilir kusura bakmayın.

Son düzenleme:

dds25

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lenovo K6 Note
Konular
11
Şuan stock rom kullansam da ileride işimize yarayacaktır teşekkürler hocam.

Tncy

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tncy ☯️
Cihazım
Xiaomi
Konular
31
Şuan stock rom kullansam da ileride işimize yarayacaktır teşekkürler hocam.
Aroma sayesinde türkiyede olmayan hizmetleri kullanabilirsiz hocam. Şuanlık kullanışlı değiller ama merak meraktır ya hani ;) Stock Romda bende bir zararı olmadı aromada. Rica ederim güzel mesajınız için.

dds25

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lenovo K6 Note
Konular
11
Aroma sayesinde türkiyede olmayan hizmetleri kullanabilirsiz hocam. Şuanlık kullanışlı değiller ama merak meraktır ya hani ;) Stock Romda bende bir zararı olmadı aromada. Rica ederim güzel mesajınız için.
Servise yollayacağım hocam malum KVK her şeyi garanti dışı saydığı için. Linageos romda da zaten aroma kullanıyorum hocam en iyisi. Kafama göre yüklüyorum istediğimi.

Tncy

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tncy ☯️
Cihazım
Xiaomi
Konular
31
Servise yollayacağım hocam malum KVK her şeyi garanti dışı saydığı için. Linageos romda da zaten aroma kullanıyorum hocam en iyisi. Kafama göre yüklüyorum istediğimi.
Hocam kutuya bakıyokar garantili yazıyor. Buraya siz mi garantili yazdınız falan derler yakında garantiyi bile gsranti dışı sayarlar.drunk~~

dds25

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lenovo K6 Note
Konular
11
Hocam kutuya bakıyokar garantili yazıyor. Buraya siz mi garantili yazdınız falan derler yakında garantiyi bile gsranti dışı sayarlar.drunk~~
Korkuyorum hocam demeyin öyle.

eymen34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
eymen
Cihazım
Mi 5 Prime
Konular
1
Merka ettiği şu, ben pico sürümünü kurdum diyelim. Sonradan da picoda olmayan ürünleri kurmak istediğim zaman, playstoreden indirip kuramaz mıyım ?

Üst Alt