OnePlus One ve Mİ4 fiyatları

golgeadamm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
69
Arkadaşlar uzun süredir akıllı telefon kullanmıyorum, Samsung'un açılır kapanır kapaklı telefonunu kullanıyorum. Bir umut belki Xiaomi, Oppo, OnePlus ya da Meizu Türkiye piyasasına girer de uygun fiyata alırım diye bekledim. Malum, bu markaları bu denli öne çıkartan ve ürünlerini dört gözle bekleten en önemli etken üstün özellikleri uygun fiyatla sunmaları. Elbette Türkiye'deki kimi sitelerde de bu ürünler satılıyor, ama gerçek satış fiyatlarının üstüne %100 kâr konarak satılıyor. Ben de açıkçası bu yüzden almak istemiştim. Ama şimdi tabloya baktığımızda bu firmaların, en azından Xiaomi'nin ülkemize gelmesi 2015 yılının ikinci yarısını ve hatta belki sonlarını bulabilir. (Açıkçası 2015 yılında girme ihtimalleri de düşük şu an için). Eh o zamana kadar akıllı telefon beklemek de safdillik olur. Velhasıl-ı kelam, Çin'den mal getirip satan biri üzerinden Xiaomi almaya karar verdim. Mİ4 64GB Global Versiyon için 1400-1450 TL gibi bir fiyat istiyor. OnePlus One için ise 1250TL. Bu ürünlerin fiyatları konusundaki fikriniz nedir? Bu fiyatlara bunlardan birini -ki Xiaomi esas, ama onun 64GB bulamazsa OnePlus One- almamı mı önerirsiniz, yoksa burada garantili satılan popüler bir markayı mı? Ki bu durumda büyük ihtimalle Sony Xperia Z2/Z3 ürünlerinin peşine düşeceğim... Önerilerinizi bekliyorum...

siranusta

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi 5sPlus'lu
Cihazım
Masum Köylü
Konular
98
Cvp: OnePlus One ve Mİ4 fiyatları

oneplus one fiyatını yüksek vermişler, ben 950 TL aldım pasaport kaydı felan 1070 TL'sına geldi maliyeti. 
o fiyatlara alma derim. daha uygun bulabilirsin biraz sabır ve dikkatli takip gerekli.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

Hocam tamamen kişisel görüşümü yazayım :)

Yazdığınız cihazların tamamı donanım olarak son derece üst düzey cihazlar dolayısıyla şunun işlemcisi şu kadar hızlı, ram şu kadar, şunun GPU'su diğerine göre şu kadar iyi gibi saçma bir karşılaştırma yapmaya gerek görmüyorum çünkü bu cihazların tamamı her işinizi çok çok rahat görür :)

Yazılım anlamında baktığınızda -biraz öce kişisel görüşüm demiştim ;)- bu cihazların hepsine MIUI yüklenebiliyor. Daha önce Sony de kullandım, Nexus da, Samsung da, LG de, Xiaomi de vs. Her cihazın arayüzünü az çok biliyorum (one plus kullanmadım ama CM'yi de Color OS'yi de diğer cihazlarım da fazlasıyla denedim) ama MIUI'yi yazılımsal anlamda tek geçerim. Hangi cihaz olursa olsun MIUI olmadan donanım ne kadar iyi olursa olsun keyif alamıyorum. Dolayısıyla Xiaomi telefonları bu noktada bir adım ileride. (Ama çok da değil sonuçta diğerlerinde de MIUI var...)

Geriye sadece tasarım anlamında görsellik ve fiyat kalıyor. Tasarım tamamen kişisel zevklere göre değişiyor ama sonuçta bu cihazların hepsi de Samsung'lardan iyi tasarıma sahip. Sadece bu cihazların içinden one plus one'ın çok (hatta çok çok) büyük olduğunu aklınızdan çıkartmayın. Kullanırken sanki tabletle konuşuyormuşsunuz gibi duruyor.

Dolayısıyla bence cihazlar arasından seçim yaparken geriye tek kriter kalıyor o da fiyat... Yazdığınız cihazların tamamının fiyatı 1250tl'nin üzerinde. Ben sizin yerinizde olsam ya mi4'ün fiyatının 1000tl altına inmesini beklerim. Tahmin ediyorum bir iki ay içinde düşecektir. Şu anda tedarik sorunu olduğu için bu derece yüksek. Ya da 700-800 liraya bir mi3 alırım. Ben şu anda mi3 kullanıyorum ve her anlamda harika bir telefon. Pişman olacağınızı hiç sanmıyorum :)

Oyla:

golgeadamm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
69
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Cevaplarınız için teşekkürler.
Aslında Çin'de düzenli kontak halinde olduğum bir Çinli arkadaşım var. Kendisiyle konuştum. İstediğim telefonu alıp yollayabilir. Ama biliyorsunuz kişilerin veya yeterli servis ağına servis olmayan, yetkili olmayan firmaların telefon ithal etmeleri/getirtmeleri yasak. Yani bana telefonu yollasa kargo veya postayla, gümrüğe takılıp geri gönderilme ihtimali çok yüksük. Ancak gümrükçü fark etmez ise gümrükten geçebilir. Gerçi paramı geri alırım, garanti. Bu yüzden bu seçeneği de masada tutuyorum ama çok kararsız kaldım... Eşime de telefon almam gerek. Onun da telefonu iyice perte çıkmış durumda. Biraz da o yüzden acele ediyorum.

Oyla:

siranusta

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi 5sPlus'lu
Cihazım
Masum Köylü
Konular
98

Pasaporta kayıtlı telefonların kargo ile geçişleri yasak değil sanırım.
telefonu alıp pasaport kaydını yaptıktan sonra gümrükten geçirmeyi denersen belki sıkıntı olmadan geçer.

bu arada oneplus one kullanan biri olarak telefonla konuşurken çok büyük felan değil :P @cantara üstat beni kıskandığından dolayı öyle demiş :P :P :P :P 

şaka bir yana da ben telefonun görüntüsünü de çok beğendim performansını da tabi kurcalamadan önce güzeldi. şimdi 40 bin puan felan veriyor ama 47 bin varken neden 7 bin puan eksik kullanayım düşüncesindeyim.

Oyla:

golgeadamm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
69
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

siranusta pid=12603 dateline=1415361349' Alıntı:
Pasaporta kayıtlı telefonların kargo ile geçişleri yasak değil sanırım.
telefonu alıp pasaport kaydını yaptıktan sonra gümrükten geçirmeyi denersen belki sıkıntı olmadan geçer.

bu arada oneplus one kullanan biri olarak telefonla konuşurken çok büyük felan değil :P @cantara üstat beni kıskandığından dolayı öyle demiş :P :P :P :P 

şaka bir yana da ben telefonun görüntüsünü de çok beğendim performansını da tabi kurcalamadan önce güzeldi. şimdi 40 bin puan felan veriyor ama 47 bin varken neden 7 bin puan eksik kullanayım düşüncesindeyim.
Tam olarak nasıl hocam? Yani telefonu gümrükten geçirmeden nasıl pasaporta kaydedebilirim? Biraz açarsan çok sevinirim. Belki işime yarar bu :??:

Oyla:

siranusta

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi 5sPlus'lu
Cihazım
Masum Köylü
Konular
98

Arkadaşınızdan telefonun İmei numarasını size vermesini isteyin, ardından o imei numarası ile aşağıda ki işlemleri gerçekleştirin.

Kayıt işlemi öncesinde dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Öncelikle e devlet şifresi ile o kişinin herhangi bir telefon kaydedip etmediğine dair sorguları yapmanızı tavsiye ederim. eğer sorgu yapmadan harç yatırır sonra sorgu yaptığınızda kayıtlı bir telefon varsa paranızı geri almak için çok uğraşırsınız.

IMEI kaydı için kişiye ait pasaportun son iki yıl içerisinde başka herhangi bir cihaz kaydında kullanılmamış olması ve kişinin son 60 gün içerisinde Türkiye’ye giriş yapmış olması gerekmektedir.
 Bu yüzden pasaportun üzerinde giriş mührü bulunmasına ve söz konusu mührün okunaklı olmasına dikkat edilmelidir. Vatandaş E- Devlet şifresiyle, e- devlet üzerinden T.C kimlik no ile 2 yılda tek cihaz kontrolü hizmeti için BTK hizmetlerinden IMEI KAYIT HAKKI sorgulaması yapabilir.

Kayıt için herhangi bir harç bedeli yatırılması gerekmekte midir?     
"Harçlar Kanunu Genel Tebliği” uyarınca 2014 yılı için 119,5 TL harç bedeli yatırılması ve bedelinin ödendiğine dair makbuzun alınması gerekmektedir. Ödenmesi gereken harç bedeli Vergi Dairelerine ve Vergi almaya yetkili Bankaların şubelerine ödenebilmektedir. ( ben vergi dairesine yatırdım)

Dekontta dikkat edilmesi gereken husus nedir?
Dekont üzerinde kayıt yapılmak istenen cihaza ait IMEI numarasının ve Pasaport sahibi kişinin adı ve soyadı yer alması gerekmektedir.

Kayıt işlemi için yapılması gereken ikinci adım nedir?
e-Devlet Kapısı üzerinden yapılan başvurularda kişiden herhangi belge talep edilmemektedir. Kişinin beyanı esas alınmakta ve elektronik ortamda kontroller yapılmaktadır.

Bu işlemler sonrasında 48 saat içerisinde telefona şebeke sinyali gönderilecektir. yani sim kartınızı taktığınız anda kullanabileceksiniz.

paketleme konusunda Bu telefon BTK'ya kayıtlıdır iletişim için 5XX XXX XX XX nolu numarayı kullanabilirsiniz diye büyük puntolarla yazılı bir kağıdı kutunun üst tarafına yırtılmayacak şekilde koyarsanız zaten vergisini verdiğiniz bir şeyi geri gönderme durumları olmaz diye Tahmin ediyorum. ama Türk memurlarının çalışma mantığı biraz farklı sizinde bildiğiniz gibi.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

@siranusta büyük hocam büyük kandırmayalım birbirimizi :D :P

@golgeadam hocam siz telefonu arkadaşınıza aldırmadınız. Yurdışındayken kendiniz alıp pasaportunuza kayıt ettirmiştiniz ama telefon bozuldu ve siz türkiyede servisi olmadığı için yurtdışındaki servise gönderdiniz. Gelen telefon yeni değil bu bozulan telefon yani :)

Tabii tamamen gümrükçünün zeka seviyesine ve ilgisine kalmış bir durum... Yine de geçmeyebilir.

Oyla:

siranusta

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi 5sPlus'lu
Cihazım
Masum Köylü
Konular
98

@cantara harbiden büyük değil üstat, avuç içimi bile doldurmuyor telefon, ne yatay nede dikey :) ya benim ellerim çok büyük yada telefon sanıldığı kadar büyük değil :D

hatta sende mi4 varsa gönder dönüşümlü olarak kullanalım sende fark edersin büyük olmadığını.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

siranusta pid=12608 dateline=1415362725' Alıntı:
@cantara harbiden büyük değil üstat, avuç içimi bile doldurmuyor telefon, ne yatay nede dikey :) ya benim ellerim çok büyük yada telefon sanıldığı kadar büyük değil :D

hatta sende mi4 varsa gönder dönüşümlü olarak kullanalım sende fark edersin büyük olmadığını.

Eh öyle diyorsanız öyledir hocam ne diyeyim. Videolarda falan çok büyük görünüyordu ama tabii videoları çinlilerin çekmiş olabileceğini de göz önünde bulundurmak lazım ;)

Oyla:
Üst Alt